czwartek, 05 sierpnia 2021 r.  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
Wiadomości z tagiem Pracodawca  RSS
Podwyżka przyznana pracownikowi cudzoziemcowi nie unieważnia zezwolenia na pracę

Dodano: 31.07.2021 7:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pracodawca nie musi występować o nie ponownie, jeśli chce zwiększyć pensję obcokrajowca ponad kwotę wskazaną w decyzji. Inaczej będzie, gdy wynagrodzenie miałoby zostać obniżone

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pracodawca odpowiada za błędne zastosowanie się do wezwania komornika

Dodano: 29.07.2021 19:06 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Nasz były pracownik wniósł przeciwko nam pozew o zapłatę kwoty, którą potrącaliśmy z jego wynagrodzenia na rzecz komornika (50 proc. pensji) wraz z odsetkami. Jego zdaniem skoro otrzymywał minimalne wynagrodzenie, to nie powinniśmy mu potrącać nawet złotówki. Czy jego roszczenie jest zasadne, skoro zastosowaliśmy się do wezwania komornika?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pracodawcy omijają obowiązkowe podwyżki w ochronie zdrowia

Dodano: 29.07.2021 13:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Fikcyjne umowy, przenoszenie na inne stanowiska, zaniżanie kwalifikacji – to tylko niektóre ze sposobów, do których uciekają się szefowie lecznic, by uniknąć podwyższania płac pracowników. – Kreatywność niektórych pracodawców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – komentuje Urszula Michalska z OPZZ.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pracownicze programy emerytalne do zmiany. Ustawa będzie znowelizowana

Dodano: 27.07.2021 16:26 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Pracownicze programy emerytalne (PPE) mają funkcjonować na zmienionych zasadach - wynika z projektu nowelizacji, który przygotowano w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Pracodawcy prowadzący PPE zostaną zwolnieni z części dotychczasowych obowiązków informacyjnych. Jedną z planowanych zmian jest też wprowadzenie możliwości bezwarunkowego wnoszenia składki dodatkowej.

Źródło: www.podatki.biz

PPK: Pracodawca nie zawsze pomaga w transferze pieniędzy

Dodano: 22.07.2021 13:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Uczestnik programu pracowniczych planów kapitałowych w związku z dwukrotną zmianą zatrudnienia ma już trzy rachunki PPK. Chciałby jednak, aby wszystkie jego oszczędności były na jednym. Czy pracodawca jest zobowiązany do pośredniczenia w transferze pieniędzy między rachunkami PPK pracownika?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

TSUE: Firma może zakazać noszenia symboli religijnych

Dodano: 20.07.2021 19:09 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Pracodawca ma prawo wymagać od zatrudnionych zachowania neutralności religijnej, politycznej lub światopoglądowej, jeśli spełnione są odpowiednie warunki (np. wymóg ten jest niezbędny z uwagi na np. działalność przedsiębiorstwa, oczekiwania klientów). Zakaz ograniczający się do noszenia dużych, rzucających się w oczy symboli może prowadzić do dyskryminacji grup pracowników o konkretnym wyznaniu lub światopoglądzie. Tak wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE, który rozpatrywał dwie połączone sprawy.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pracodawcy chcą prawa do danych nt. szczepień

Dodano: 20.07.2021 15:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rząd powinien podjąć działania mające na celu przyspieszenie realizacji programu szczepień przeciwko koronawirusowi - twierdzi Rada Przedsiębiorczości, która zrzesza największe organizacje pracodawców w Polsce. Pracodawcy liczą też m.in. na konkretne zmiany w Kodeksie pracy, w tym przepisy pozwalające im na pozyskiwanie danych nt. szczepień oraz ich przetwarzanie.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2022: Pracodawcy negatywnie o planowanej reformie podatkowej

Dodano: 16.07.2021 16:21 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Proponowana przez rząd w ramach tzw. Polskiego Ładu reforma podatkowa nie została odpowiednio przemyślana, a tak duże zmiany powinny być poprzedzone szeroką debatą - twierdzą Pracodawcy RP. Organizacja krytycznie ocenia rozwiązania, które mają skutkować wzrostem obciążeń m.in. dla przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym.

Źródło: www.podatki.biz

MRPiT o prorodzinnych rozwiązaniach w Polskim Ładzie

Dodano: 15.07.2021 13:08 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Nowy Ład zakłada szereg rozwiązań dla rodzin. W przypadku gdy rodzice nie będą mieli dostępu do usługi instytucji opiekuńczych, oboje będą mogli mieć możliwość skorzystania z kilku rozwiązań. Pracodawca będzie zobowiązany zgodzić się na wykorzystanie przynajmniej jednego z trzech instrumentów: świadczenia pracy w formie telepracy bądź pracy zdalnej, pracy w zmniejszonym wymiarze godzin, przesunięcia godzin rozpoczynania i kończenia pracy.

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2021 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone