środa, 26 czerwca 2019 r.  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Wiadomości z tagiem Zjednoczonych  RSS
Złoto coraz droższe. Najwyższy kurs od pięciu lat

Dodano: 20.06.2019 19:06 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Wojna handlowa na linii USA Chiny i możliwe podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych - to zdaniem analityków przyczyny najwyższego od pięciu lat kursu złota.

Źródło: https:

Po 20 latach wrócił do Skalbmierza. Teraz odnawia figury

Dodano: 20.06.2019 11:44 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W Skalbmierzu trwają prace konserwatorskie przy krzyżu z figurami: św. Rozalii i św. Rocha, który znajduje się w centrum skalbmierskiego Rynku. To inicjatywa mieszkańca Skalbmierza, który po ponad 20 latach przebywania w Stanach Zjednoczonych w Chicago, postanowił wrócić do Polski.

Źródło: www.radio.kielce.pl

PGNiG chce rozpocząć prace 'w terenie' w ZEA we wrześniu

Dodano: 17.06.2019 12:11 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) planuje rozpocząć prace "w terenie" w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) we wrześniu tego roku, zapowiedział prezes Piotr Woźniak.

Źródło: https:

UNICEF ostrzega: co piąte dziecko na świecie żyje na obszarach objętych wojnami

Dodano: 13.06.2019 8:08 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Jedno dziecko na pięć żyje dziś na obszarach objętych konfliktami zbrojnymi a liczba państw, w których toczą się wojny wewnętrzne lub międzynarodowe, jest najwyższa od 30 lat. Tak podaje najnowszy raport Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) na temat sytuacji najmłodszych we współczesnym świecie.

Źródło: https:

Komada: American dream zamienia się w koszmar

Dodano: 13.06.2019 7:05 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Na naszych oczach American dream zamienia się w koszmar o tym, że nie sposób oszukać przeznaczenia. Raj Chetty (Harvard) pokazał, że w Stanach Zjednoczonych maleją szanse na międzypokoleniowy awans społeczny. Wśród dzieci urodzonych w latach 40. 90 proc. mogło liczyć na zarobki przewyższające zarobki ich rodziców. Dla urodzonych w 1984 r. odsetek ten wynosi już tylko 50 proc. Zmiana najsilniej dotyka klasy średniej. Tam jedynie 45 proc. może liczyć na wyższe wynagrodzenie niż dochody rodziców.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Duda o podpisanym porozumieniu ws. obecności wojsk USA w Polsce: ma charakter przełomowy

Dodano: 12.06.2019 21:13 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Dokument o dalszej o współpracy w zakresie obronności i obecności Stanów Zjednoczonych militarnie w Polsce ma charakter przełomowy - podkreślił prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie.

Kierowca C+E - Praca w Stanach Zjednoczonych

Dodano: 11.06.2019 11:51 | 2 odsłon | 0 komentarzy

EPSN Workforce Poland dla naszego Klienta w Stanach Zjednoczonych (Teksas, Oregon, Colorado, Nebraska) poszukuje Kierowców kat. C+E oraz Cystern do pracy stałej. Wymagania: bardzo dobra znajomość języka angielskiego - warunek konieczny doświadczenie zawodowe min. 3 lata jako Kierowca C+E (poparte referencjami) czynne prawo jazdy kat. C+E uprawnienia ADR (w przypadku Cystern) gotowość do relokacji do Stanów Oferta: pokrycie kosztów relokacji przez pracodawcę (bilet, wiza, zielona karta, tymczasowe zakwaterowanie) kurs na amerykańskie prawo jazdy kat.C+E opłacony przez pracodawcę kontrakt 3-letni zawierany bezpośrednio z pracodawcą wynagrodzenie 50000-75000 USD rocznie = (900-1250 USD netto tygodniowo) średnia mil 2000-3000 tygodniowo system bonusowy ubezpieczenie i pakiet medyczny gwarantowane przez pracodawcę (możliwość dopisania najbliższej rodziny) Osoby spełniające powyższe kryteria prosimy o przesyłanie CV w języku angielskim na adres: [email protected]

Źródło: praca.hiperogloszenia.pl

Wielki sukces studentów. Mimo że łazik na Marsa nie poleci

Dodano: 10.06.2019 14:22 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Kieleccy studenci, którzy wygrali międzynarodowe zawody łazików marsjańskich University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych wrócili do Polski. W tegorocznych zawodach pokonali 36 drużyn, w tym siedem zespołów z Polski.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Huawei Matters – producent tłumaczy skutki sporu z USA i odpowiada na najczęstsze pytania

Dodano: 06.06.2019 13:05 | 3 odsłon | 0 komentarzy

"Witamy na naszej oficjalnej stronie (...) ma na celu przedstawienie faktów na temat działań podjętych przez rząd Stanów Zjednoczonych wpływających na naszą firmę" – brzmi nagłówek nowej witryny internetowej założonej przez Huawei. W obliczu napiętych stosunków z rządem USA i szerzących się na ten temat plotek, firma z Shenzhen bierze się za uświadamianie konsumentów. Strona Huawei&...

Źródło: feedproxy.google.com

Infermedica pozyskała 14 mln zł na rozwój platformy do wstepnej diagnostyki

Dodano: 06.06.2019 10:31 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Infermedica, polska firma, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do wstępnego diagnozowania pacjentów, pozyskała 14 mln zł (3,65 mln USD) w rundzie seed, której przewodzi estoński fundusz Karma Ventures, podała spółka. Firma przeznaczy nowe środki na zwiększenie swojej obecności w Stanach Zjednoczonych i Europie oraz przyspieszenie rozwoju technologii.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone