wtorek, 22 stycznia 2019 r.  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Wiadomości z tagiem Wydarzenie  RSS
Koncert Mariany Sadowskiej

Dodano: 20.01.2019 13:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

The NIGHT IS JUST BEGINING/NOC DOPIERO SIĘ ZACZYNA Mariana Sadovska, urodzona we Lwowie, ukraińska wokalistka, kompozytorka, multiinstrumentalistka, aktorka i reżyserka. Obecnie mieszka w Kolonii w Niemczech. Pracuje w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Jej praca w muzyce i teatrze zawsze była inspirowana rdzennymi kulturami i dźwiękami pochodzącymi z całego świata. Po ataku w Dombasie, w latach 2014-2016, Sadovska kilkakrotnie koncertowała wzdłuż linii frontu po wschodniej Ukrainie. Jej solowy spektakl jest wynikiem spotkań i rozmów z mieszkańcami tych zapomnianych obszarów. Łączy w sobie eksperymenty wokalne i dźwiękowe z nagraniami terenowymi, elektronicznymi dźwiękami, pieśniami ludowymi i poezją wojenną, tworząc unikalną opowieść muzyczną. Projekt dźwiękowy: Stefan Bohne, wsparcie artystyczne: Jörga Ritzenhoffa i André Erlena, wiersze Serhij Zhadana i Liubova Iakymchuka. Wydarzenie w ramach Dni Kultury Białoruskiej i Ukraińskiej.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Koncert Zespołu Karunoczki i Zespołu Logos

Dodano: 19.01.2019 13:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zespół Karunoczki powstał w 1980 roku i działa  na Białorusi. Młodzi artyści, w różnorodnych strojach i żywej choreografii,  przedstawią tańce oraz śpiew z kultury ukraińskiej, i białoruskiej. Grupa Logos składa się z ukraińskich imigrantów, kultuwujących swoje narodowe tradycje i śpiewających sakralne piosenki w rytm muzyki z Ukrainy. Wydarzenie w ramach Dni Kultury Białoruskiej i Ukraińskiej.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Budka Teatralna/ Teatr KARTONKA (Białoruś)

Dodano: 18.01.2019 19:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zapraszamy Cię do najmniejszego teatru świata! Usiądź wygodnie na krześle i przygotuj się na wyjątkową historię sceniczną – stworzoną tylko przez Ciebie! Budka teatralna zostanie uruchomiona tak szybko, jak tylko zechcesz. Mechanizm zacznie działać, a postacie będą odgrywały role w zależności od Twojej decyzji. Możesz w ciągu 3 minut stworzyć i oglądać zaprojektowaną przez siebie opowieść sceniczną! Autorstwo, reżyseria, wykonanie: Swietłana Beń (Białoruś, Mińsk), Lina Khesina (Niemcy, Berlin). Menedżer produkcji: Marina Dashuk (Białoruś, Mińsk). Wydarzenie w ramach Dni Kultury Białoruskiej i Ukraińskiej.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Specjalna ramówka Polsat News w dniu uroczystości pogrzebowych Prezydenta Gdańska

Dodano: 18.01.2019 17:02 | 3 odsłon | 0 komentarzy

"Wydarzenia z Gdańska" o godzinie 18:50, specjalne wydanie "Wydarzeń i Opinii" z Dworu Artusa. Wydanie specjalne od godziny 11:00 do 15:00, w trakcie którego w transmitowana będzie msza pogrzebowa i pięciogodzinny od 6:00 "Nowy Dzień z Polsat News" prosto z Gdańska.

Źródło: feedproxy.google.com

Orszak Trzech Króli - ograniczenia w ruchu

Dodano: 18.01.2019 13:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W niedzielę 6 stycznia odbędzie się VIII Orszak Trzech Króli. Wydarzenie religijne może powodować ograniczenia w ruchu w centrum Płocka.

Źródło: www.plock.eu

Kino na Działdowskiej - Łagodna

Dodano: 17.01.2019 19:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przegląd filmów Siergieja Łoźnicy:" Łagodna". Spektakularny portret Rosji, który ogląda się z fascynacją i przerażeniem   „Łagodna”, pokazywana w Konkursie Głównym w Cannes 2017, to trzeci fabularny film Siergieja Loznitsy (“Szczęście ty moje”; „We mgle”). Inspirowana nowelą Dostojewskiego opowieść prowadzi nas w krainę zbrodni bez kary.
Wydarzenie w ramach Dni Kultury Białoruskiej i Ukraińskiej.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Poznań. Filharmonia Poznańska organizuje koncert pamięci Pawła Adamowicza

Dodano: 17.01.2019 0:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Koncert "Pieśni żałosne" pamięci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który zmarł w poniedziałek po ataku nożownika organizuje w piątek Filharmonia Poznańska. Wydarzenie odbędzie się w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Źródło: www.e-teatr.pl

„Największe serce świata” w Rzeszowie

Dodano: 16.01.2019 13:34 | 1 odsłon | 0 komentarzy

RZESZÓW. Tragiczna śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza była olbrzymim ciosem wymierzonym w jego rodzinę, bliskich przyjaciół oraz we wszystkich Polaków. W celu oddania czci zmarłemu włodarzowi w poniedziałek w wielu miastach kraju odbyła się inicjatywa „Światełko do nieba”. Dziś w Rzeszowie o godz. 20.00 zaplanowano także akcję „Największe serce świata”. Wydarzenie organizuje regionalny odział Komitetu [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Toruń. Prezydent miasta czytał dzieciom bajki

Dodano: 15.01.2019 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Na scenie Baja Pomorskiego odbył się specjalny koncert kolęd połączony z licytacją charytatywną. Wydarzenie zorganizowali nauczyciele Zespołu Szkół nr 26 w Toruniu.

Źródło: www.e-teatr.pl

W tym biegu wiek nie miał znaczenia. Najstarszy uczestnik miał 71 lat

Dodano: 13.01.2019 16:21 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Kilkadziesiąt miłośników aktywności ruchowej przebiegło i przemaszerowało dziś w Pińczowie dystans trzech kilometrów. Wydarzenie zorganizowały popularne biegowe grupy pińczowskie: 5 Sów Run Team Pińczów oraz Biegnę, ale dokąd? BAD.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone