czwartek, 22 lutego 2018 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Wiadomości z tagiem Wojciech  RSS
Hermeliński o wyborach na szefa KBW: Cały czas ubolewamy, że nie mamy swobody wyboru

Dodano: 21.02.2018 18:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


„Zaufaliśmy pani Magdalenie Pietrzak, że spełni pokładane w niej nadzieje i będzie w należyty sposób kierować Krajowym Biurem Wyborczym" - mówi w Popołudniowej rozmowie z RMF FM przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. Czy Pietrzak przekonała do siebie zapowiedzią, że nie będzie czystek w KBW? "Wszystkich trzech kandydatów o to pytaliśmy. Dla nas jest ważną rzeczą, z punktu widzenia pracowników, aby zachowali pracę, bo nie widzimy żadnych powodów do zwolnień. (...) Wszyscy pracownicy wywiązują się należycie z...

Źródło: www.rmf24.pl

W Przystanku Historia o kontrowersyjnym generale

Dodano: 20.02.2018 8:49 | 1 odsłon | 0 komentarzy

„Wojciech Jaruzelski - karierowicz czy człowiek o rozdartym życiorysie?” to temat kolejnego spotkania z cyklu „Kłopoty z historią”. Gościem Przystanku Historia IPN w Kielcach będzie dziś Piotr Gontarczyk.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Śr, 28 lut 18:25 (TVP Rozrywka) - Wojciech Cejrowski - boso przez świat

Dodano: 19.02.2018 7:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Znany podróżnik i publicysta tym razem podróżuje do Ekwadoru. Płynie rzeką do siedzib Indian. Opowiada m.in. o zasadach zachowania się w dżungli i...

Źródło: teletydzien.interia.pl

City Trail nad jeziorem Długim po raz piąty [ZDJĘCIA]

Dodano: 17.02.2018 19:28 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Zawody, które odbyły się w sobotę były już piątą odsłoną tego przełajowego cyklu biegów w edycji 2017/2018. W rywalizacji najszybszym okazał się zwycięzca styczniowego biegu - Wojciech Kopeć, który 5-kilometrową trasę pokonał dzisiaj w czasie 16:17. Drugie miejsce wywalczył Dawid Worobiec (16:35), a trzeci był Paweł Pszczółkowski (16:57).

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Gdynia. 40 sztuk w półfinale 11. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

Dodano: 16.02.2018 19:15 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni informuje, że dnia 15 lutego 2018 roku, na posiedzeniu w Gdyni, Komisja Artystyczna Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, w składzie: Anna Zalewska-Uberman, Mirosław Baran, Wojciech Owczarski, po przeczytaniu 259 sztuk zgłoszonych do jedenastej edycji konkursu, dokonała wyboru spośród nich 40 tytułów, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu.

Źródło: www.e-teatr.pl

Radni przeciwni wysokim podwyżkom w szpitalu. Mimo to jutro może dojść do porozumienia

Dodano: 15.02.2018 18:48 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Podpisanie porozumienia z lekarzami żądającymi prawie dwukrotnego wzrostu płac zapowiedział podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu koneckiego Wojciech Przybylski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Końskich.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Przy grobie siostry Adelgund złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze [zdjęcia]

Dodano: 15.02.2018 18:19 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W rocznicę męczeńskiej śmierci siostry Adelgund modlono się zarówno przy jej grobie, jak i na mszy odprawionej w kaplicy przy starym szpitalu. Była delegacja Prawa i Sprawiedliwość z posłem Aleksandrem Mrówczyńskim. Siostra Adelgund Tumińska została zamordowana przez żołnierzy Armii Czerwonej po zakończeniu działań wojennych. Mszę w intencji beatyfikacji zamordowanej odprawił ksiądz doktor Janusz Chyła. Modlono się także w intencji wszystkich cywilnych ofiar walk o Chojnice w lutym 1945 roku. Od niedawna przypominane są losy bohaterskiej siostry franciszkanki, która oddała życie, broniąc pracownice szpitala przed gwałtem. - Proces beatyfikacji może być długi, ale to pierwsza osoba z Chojnic, która ma szansę zostać błogosławioną - mówił Wojciech Rolbiecki.

Źródło: www.pomorska.pl

ZUS: złożono już 158 tys. wniosków o przyznanie emerytury

Dodano: 14.02.2018 7:24 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Do środy wniosek o przyznanie emerytury złożyło blisko 158 tys. osób, w tym 120 tys., które składały go po raz pierwszy - poinformował PAP rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

Tagi: Wojciech
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Poznaliśmy laureatów Nagród Kielc. Nie zabrakło wzruszeń wyróżnionych

Dodano: 12.02.2018 17:26 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nagrody Kielc wręczone. Jak zwykle przyznanych zostało 10 wyróżnień indywidualnych i jedno specjalne. Uroczysta gala odbyła się tradycyjnie w Kieleckim Centrum Kultury. Wojciech Lubawski, prezydent Kielc powiedział, że zawsze z dużą satysfakcją uczestniczy w przyznawaniu wyróżnień, ponieważ mamy do czynienia z ludźmi wybitnymi.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Grupa Azoty robi kolejny krok w stronę integracji

Dodano: 12.02.2018 14:21 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Cztery kluczowe spółki Grupy Azoty: z Tarnowa, Polic, Puław i Kędzierzyna - podpisały Umowę o współdziałaniu i tym samym zacieśniają współpracę m.in w obszarze handlu nawozami. - Od momentu utworzenia Grupa Azoty kładła nacisk na to, by wiele funkcji ujednolicić i uporządkować, aby wspólne działania przynosiły korzyść dla grupy i gospodarki - podkreśla Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty i przypomina o dotychczasowych etapach konsolidacji, m.in. w obszarze wspólnych zakupów produktów strategicznych, czy logistyce.

Źródło: biznes.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone