sobota, 21 września 2019 r.  Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Wnioskodawca  RSS
Prawo do składania deklaracji VAT w okresie zawieszenia działalności

Dodano: 17.09.2019 12:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu ze stawką 5, 8 i 23%. Od 1 lutego br. Wnioskodawca zawiesił działalność, ale otrzymuje nadal faktury za wynajem lokalu i podtrzymywanie łącza energii elektrycznej, jednorazowo także roczną fakturę za opłatę programu komputerowego do wysyłania deklaracji VAT-7 i plików JPK. Czy Wnioskodawca ma prawo składać deklaracje VAT w przypadku, gdy otrzymywane faktury wiążą się tylko i wyłącznie z utrzymywaniem źródła przychodu?

Źródło: www.podatki.biz

Działalność w mieszkaniu: Możliwość odliczenia VAT od zakupu lokalu i garażu oraz remontu

Dodano: 16.09.2019 13:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca kupić mieszkanie na rynku pierwotnym. Konieczne będzie wykonanie niezbędnych prac budowlanych pozwalających na prawidłowe użytkowanie lokalu. Wnioskodawca zamierza zmienić adres siedziby swojej firmy zgodny z adresem nowo nabytego lokalu. W lokalu tym będzie również mieszkał. Do lokalu przynależne jest także miejsce parkingowe w garażu podziemnym, które będzie wykorzystywane do parkowania samochodu osobowego znajdującego się w środkach trwałych firmy. Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia VAT od zakupu lokalu oraz miejsca postojowego, a także od wydatków poniesionych na remont?

Źródło: www.podatki.biz

Karta podatkowa: Przerwa w działalności zamiast zawieszenia

Dodano: 11.09.2019 12:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą w oparciu o przepisy karty podatkowej zgłosił przerwę w prowadzeniu działalności bez zawieszenia działalności gospodarczej na podstawie przepisów dotyczących zawieszenia wykonywania działalności na okres od 16 czerwca 2019 r. do 31 sierpnia 2019 r. Czy Wnioskodawca może zgłosić przerwę w prowadzeniu działalności w ww. terminie?

Źródło: www.podatki.biz

Napoje z automatu nie są przychodem pracownika

Dodano: 10.09.2019 12:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca planuje ustawić na terenie swojego zakładu automat samosprzedający gorące napoje. Pracownikom Wnioskodawcy zostaną wydane klucze chipowe, które umożliwią pobieranie napojów gorących z zainstalowanego automatu. Ww. klucze będą uprawniały do pobrania z automatu wyłącznie gorących napojów, które nie są napojami o charakterze profilaktycznym. Czy wartość doładowania miesięcznego na karcie chipowej wydanej pracownikowi stanowi dla niego przychód ze stosunku pracy korzystający ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 11b ustawy o PIT?

Źródło: www.podatki.biz

Najem w ramach działalności wyklucza ryczałt

Dodano: 04.09.2019 12:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na krótkoterminowym wynajmowaniu - na podstawie umowy najmu - kwater letniskowych, odpłatnie osobom trzecim. Ponadto Wnioskodawca wskazał, że nie świadczy żadnych dodatkowych usług związanych z serwowaniem posiłków, sprzątaniem pokoi i innych podobnych usług dodatkowych. Jaką stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych Wnioskodawca ma się rozliczać z Urzędem Skarbowym?

Źródło: www.podatki.biz

ZUS nie dostanie składek od noclegów pracowników

Dodano: 03.09.2019 19:12 | 12 odsłon | 0 komentarzy

W marcu 2019 r. do oddziału ZUS w Gdańsku wpłynął wniosek przedsiębiorcy o wydanie pisemnej interpretacji dotyczącej składek na ubezpieczenie społeczne. Firma zajmuje się sprzedażą m.in. elektronarzędzi, produktów bhp oraz narzędzi pneumatycznych. Wnioskodawca sprzedaje te produkty bezpośrednio klientom oraz dystrybutorom za pośrednictwem sklepu stacjonarnego oraz internetowego.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone