środa, 23 stycznia 2019 r.  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Wiadomości z tagiem Wnioskodawca  RSS
Wydatki na studia i siłownię w kosztach działalności

Dodano: 23.01.2019 13:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: W związku z rozpoczętą działalnością gospodarczą jako dyplomowany technik masażysta Wnioskodawca świadczy mobilne usługi masażu leczniczego i relaksacyjnego z dojazdem do domu klienta. Przed założeniem działalności gospodarczej Wnioskodawca rozpoczął zaoczne jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. Czy do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawca może zaliczyć: opłaty za studia oraz wydatki na materiały naukowe, a dodatkowo karnet na siłownię?

Źródło: www.podatki.biz

Rozliczenie karty paliwowej w PKPiR

Dodano: 22.01.2019 12:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Tytułem wynagrodzenia firma (kontrahent) wystawia w imieniu Wnioskodawcy m.in. fakturę za wynagrodzenie miesięczne dodatkowe, w wysokości stanowiącej równowartość poniesionych kosztów (wydatków) w danym miesiącu z tytułu przejazdów samochodem. Czy prawidłowe jest ujmowanie w kolumnie - 08 PKPiR ww. faktury za którą nie otrzymuje faktycznej zapłaty, przy jednoczesnym nie ujmowaniu w kolumnie -13 PKPiR faktury kosztowej wystawionej przez kontrahenta będącej rozliczeniem karty paliwowej?

Źródło: www.podatki.biz

Odliczenie VAT od zakupu i przystosowania mieszkania do działalności

Dodano: 15.01.2019 11:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawcy zamierza nabyć własnościowy lokal mieszkalny na rynku pierwotnym (od dewelopera), który ma być w całości przeznaczony do wykonywania w nim działalności. Czy Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup lokalu przeznaczonego do działalności opodatkowanej podatkiem VAT oraz z faktur dokumentujących zakup materiałów budowlanych, wyposażenia, usług wykonawców robót budowlanych, przeznaczonych do przystosowania ww. lokalu do prowadzenia działalności?

Źródło: www.podatki.biz

Remont środka trwałego przed wprowadzeniem do ewidencji

Dodano: 07.01.2019 13:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: W celu zdobycia nowych klientów, do reklamy prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności, Wnioskodawca zamierza wykorzystać posiadaną przez niego łódź. Łódź wraz z przyczepą podłodziową zostanie wprowadzona do środków trwałych. Łódź wymaga wymiany silnika. W związku z tym, przed jej wprowadzeniem do działalności Wnioskodawca zamierza zakupić nowy silnik. Czy zakupiony silnik może zwiększyć wartość początkową wprowadzonego środka trwałego (łodzi)?

Źródło: www.podatki.biz

Wynajem kilku mieszkań nie wyklucza ryczałtu

Dodano: 02.01.2019 13:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca jest osobą fizyczną zatrudnioną w firmie budowlanej w Norwegii i nie prowadzi działalności gospodarczej. Niedawno sprzedał dom w Norwegii, a uzyskany kapitał zainwestował w lokale mieszkalne, które następnie ma zamiar oddać w najem. Obecnie zakupił pięć mieszkań. Czy najem tych mieszkań można traktować jako najem prywatny i opodatkować jak dotychczas 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone