środa, 26 czerwca 2019 r.  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Wiadomości z tagiem Wnioskodawca  RSS
Koszty przy sprzedaży nieruchomości nabytej w wyniku zamiany

Dodano: 24.06.2019 12:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: W 2008 r. Wnioskodawca nabył w drodze zamiany lokal mieszkalny. Umowa była zawarta z bratem Wnioskodawcy. Strony nie dokonały wzajemnie żadnych spłat ani dopłat. W czerwcu 2013 r. Wnioskodawca sprzedał powyższy lokal. Czy kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży jest wartość lokalu mieszkalnego nabytego w drodze zamiany w 2008 r., czy też wartość zamienianego lokalu mieszkalnego?

Źródło: www.podatki.biz

Czy opłata rezerwacyjna jest zaliczką podlegającą VAT?

Dodano: 17.06.2019 13:14 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca w ramach swojej działalności zajmuje się także organizacją imprez okolicznościowych. Spółka pobiera od podmiotów chcących nabyć określone usługi, w szczególności rezerwujących sale konferencyjne, pokoje i różnego rodzaju wydarzenia okolicznościowe, opłatę rezerwacyjną, która nie odnosi się do żadnej konkretnej dostawy towaru/świadczenia usługi. Czy opłata ta stanowi zaliczkę/przedpłatę/zadatek w rozumieniu art. 19a ust. 8 ustawy VAT? Czy spółka ma obowiązek udokumentowania otrzymania opłaty rezerwacyjnej fakturą VAT?

Źródło: www.podatki.biz

Wydatki na wynajęcie mieszkania w kosztach działalności

Dodano: 12.06.2019 13:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Czy najem lokalu na cele mieszkaniowe w miejscowości, w której Wnioskodawca na stałe nie przebywa, a w której przebywa wyłącznie w celach związanych ze świadczeniem usług na rzecz głównego kontrahenta (w której znajduje się jego siedziba) może być w ramach prowadzonej działalności gospodarczej traktowane jako koszt uzyskania przychodu?

Źródło: www.podatki.biz

Koszty uzyskania przychodów: Zawarcie umowy leasingu po 1 kwietnia 2019 r.

Dodano: 10.06.2019 13:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Czy zawarcie nowej umowy leasingu operacyjnego po 1 kwietnia 2019 r., której przedmiotem będzie samochód osobowy o wartości powyżej 150.000.00 zł, z zamiarem oddania przedmiotu leasingu osobie trzeciej w użytkowanie na podstawie umowy najmu będzie skutkowało tym, iż do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć całość czynszu inicjalnego i każdej miesięcznej raty bez uwzględniania limitu 150.000,00 zł?

Źródło: www.podatki.biz

Kiedy działkowiec zapłaci podatek od odszkodowania?

Dodano: 05.06.2019 13:13 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Urząd Miasta przyznał i wypłacił Wnioskodawcy odszkodowanie z tytułu naniesień budowlanych i roślinnych na działce znajdującej się na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Odszkodowanie zostało przyznane Wnioskodawcy w związku z likwidacją ROD. Czy kwota uzyskana z tytułu odszkodowania za naniesienia budowlane i roślinne, dokonane na działce na terenie rodzinnego ogrodu działkowego, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone