środa, 20 lutego 2019 r.  Imieniny: Anety, Lehca, Leona
Wiadomości z tagiem Wcześniej  RSS
O wyższości diod LED nad tradycyjnymi źródłami światła

Dodano: 20.02.2019 8:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Niewiele osób wie, że diody LED to nie jest nowy wynalazek, pierwsze z nich powstały już na początku XX wieku. Wcześniej jednak były wykorzystywane przede wszystkim jako forma dekoracji i sygnalizacji - głównie ze względu na niewielki pobór energii elektrycznej oraz trwałość i odporność na warunki zewnętrzne. W tamtym czasie stosowanie oświetlenia LED do pomieszczeń nie było w pełni możliwe głównie z uwagi na trudności w odtworzeniu naturalnej barwy światła. Oświetlenie LED jeszcze kilkanaście lat temu miało chłodny, nienaturalny odcień, który zniechęcał do szerszego stosowania zarówno w domu jak i w przemyśle.

Źródło: di.com.pl

wyścigi / Aston Martin skompletował skład

Dodano: 19.02.2019 14:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zespół R-Motorsport Aston Martin skompletował skład na sezon DTM i poinformował, że barw zespołu będą bronić Dani Juncadella i Ferdinand Habsburg. Wcześniej kontrakty podpisali Paul di Resta i Jake ...

Źródło: wyscigi.autoklub.pl

HDOmedical zatrudni Opiekuna, Frankfurt/ Sachsenhausen

Dodano: 18.02.2019 9:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

HDOmedical zatrudni Opiekuna, Frankfurt/ Sachsenhausen Planowany termin wyjazdu: 28.02.2019 na 2 miesiące Wymagania: Opiekun, chętnie z wykształceniem medycznym, w wieku 40-50 lat z naprawde dobrym językiem niemieckim Wynagrodzenie (Euro netto/miesiąc): 1500 euro plus 180 euro zwrot kosztów Opis zlecenia: Pan, z wykształcenia lekarz, w wieku 76-lat, ok. 80 kg, PG 5. U Pana występuje parkinson, demencja, jest po przebytym dawnym wylewie. Wcześniej przebywał w domu opieki. Porusza się na wózku, nosi pieluchy, nie mówi. Rano przychodzi Pflegedienst do mycia i transferu, w nocy trzeba go raz obrócić. Pan mieszka w bardzo ładnym,dużym mieszaniu z bardzo miłą żoną, która nie wymaga ani opieki, ani pomocy, jest jeszcze aktywna społecznie. W domu jest również osoba sprzątająca, raz w tygodniu. Dla opiekunki jest pokój z prysznicem i internetem, bardzo dobre warunki mieszkaniowe i bytowe, centrum Frankfurtu. HDOmedical zapewnia pełen zakres świadczeń i ubezpieczeń. Zgłoś się już dziś! Aplikacje (cv+zdjęcie) prosimy kierować na adres mailowy: [email protected] lub prosimy o kontakt tel.: PL +48 669 914 984, PL +48 669 913 033

Źródło: praca.hiperogloszenia.pl

Bartosz Bielas nowym Client Service Directorem w Focus Media Group

Dodano: 15.02.2019 8:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wcześniej zarządzał działami digital production oraz obsługi klienta, prowadzącym działania z obszaru digital.

Źródło: feedproxy.google.com

wyścigi / Dennis w drugim Aston Martinie

Dodano: 14.02.2019 13:59 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Były kierowca testowy Red Bull Racing i czołowy zawodnik Blancpain GT: Jake Dennis zostanie drugim kierowcą zespołu R-Motorsport Aston Martin DTM. Wcześniej zespół potwierdził zaangażowanie na ten sezon ...

Źródło: wyscigi.autoklub.pl

Rondo wymaga naprawy. Miasto nie ma pieniędzy

Dodano: 13.02.2019 13:21 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rondo w sąsiedztwie dworca autobusowego w Sandomierzu ma niewiele ponad rok, a już wymaga naprawy. Wcześniej jego obrys był wymalowany farbą, a dopiero niedawno ułożono tam krawężnik, z elementów przypominających klocki. To właśnie one zostały zniszczone przez najeżdżające na nie pojazdy. Są na nich liczne ubytki, rondo straciło też właściwy kształt.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Branża zarządzania wierzytelnościami szykuje się na nowe prawo

Dodano: 12.02.2019 19:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W 2019 r. branża zarządzania wierzytelnościami będzie musiała zmierzyć się z kolejnym pakietem zmian w prawie. Jak twierdzi Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami, szczególnie istotne będą nowe regulacje dotyczące przeciwdziałania zatorom płatniczym. Wcześniej dotkliwą dla branży nowością były przepisy ws. ochrony danych osobowych (RODO).

Źródło: www.podatki.biz

Zmiany w ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów

Dodano: 12.02.2019 19:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od poniedziałku obowiązują nowe przepisy dotyczące wspierania termomodernizacji oraz remontów. W efekcie umożliwiono uruchomienie pilotażowego programu termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych oraz wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła. Wcześniej wprowadzono też termomodernizacyjną ulgę podatkową.

Źródło: www.podatki.biz

Wojciech Lubawski nowym prezesem buskiego uzdrowiska

Dodano: 11.02.2019 17:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Były prezydent Kielc, Wojciech Lubawski został nowym prezesem zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój SA. Zastąpił Wojciecha Legawca, który spółką kierował od 8 lat. Dziś w tej sprawie zebrała się rada nadzorcza uzdrowiska, która powołała również nowego przewodniczącego tego gremium. Został nim Robert Frey, radca prawny. Wcześniej tę funkcję pełniła Renata Rutkowska-Mężyk.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Solar Company zwiększyło przychody r/r do 9,8 mln zł w styczniu

Dodano: 08.02.2019 13:49 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Solar Company osiągnęło skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 9,8 mln zł w styczniu br., podała spółka. Wcześniej spółka podawała, że w styczniu 2018 r. jej skonsolidowane przychody sięgnęły 9,2 mln zł.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone