sobota, 15 grudnia 2018 r.  Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
Wiadomości z tagiem Ustawa  RSS
CIT: Inwestycje w obcych środkach trwałych

Dodano: 14.12.2018 12:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych nie definiuje, co należy rozumieć przez inwestycje w obcych środkach trwałych, ale definiuje pojęcie inwestycji - to środki trwałe w budowie w rozumieniu ustawy o rachunkowości. Z kolei środki trwałe w budowie wg ustawy o rachunkowości to zaliczane do aktywów trwałych środki trwałe w okresie ich budowy, montażu lub ulepszenia już istniejącego środka trwałego.

Źródło: www.podatki.biz

Naciąganie na Premium SMS-y może być trudniejsze. Ustawa weszła w życie

Dodano: 13.12.2018 15:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dokładnie wczoraj (12 grudnia) weszły w życie nowe przepisy Prawa telekomunikacyjnego dotyczące m.in. usług Premium Rate. Jeśli masz właśnie deja vu to nie dziw się. Ta ustawa czekała aż pół roku na... ### Reszta artykułu na https://niebezpiecznik.pl

Źródło: feedproxy.google.com

Dokumentowanie ulgi rehabilitacyjnej na przewodnika osób niepełnosprawnych

Dodano: 12.12.2018 9:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W przypadku wydatków poniesionych na opłacenie przewodników nie jest wymagane posiadanie dokumentu stwierdzającego ich wysokość. Jednakże na żądanie organów podatkowych podatnik jest obowiązany przedstawić dowody niezbędne do ustalenia prawa do odliczenia, w szczególności wskazać z imienia i nazwiska osoby, które opłacono w związku z pełnieniem przez nie funkcji przewodnika. Ustawa PIT nie nakłada obowiązku dokumentowania przedmiotowych wydatków fakturą, rachunkiem lub innym dokumentem, co nie oznacza, że z odliczenia może skorzystać każda osoba niepełnosprawna zaliczona do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnik mający na utrzymaniu takie osoby - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Ustawa o cyberbezpieczeństwie i widmo wysokich kar

Dodano: 11.12.2018 12:40 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Interpretacja przepisów ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz krótki czas na wypełnienie zadań nałożonych przez ustawodawcę przysparzają przedsiębiorcom problemów. Kary finansowe za niewykonanie obowiązków wynikających z ustawy grożą zarówno firmom objętym legislacją, jak i tym zajmującym kierownicze stanowiska.

Tagi: Ustawa, Kaye
Źródło: di.com.pl

Poznaj młodszą siostrę RODO

Dodano: 10.12.2018 23:26 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa wprowadza nowe wymagania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa informacji, zarządzania ryzykiem i zgłaszania incydentów przez firmy realizujące kluczowe dla państwa działania, takie jak dostarczanie energii czy ochrona zdrowia. Obejmuje także podmioty dostarczające usługi cyfrowe.

Tagi: Ustawa
Źródło: di.com.pl

Zarząd sukcesyjny - kontynuacja umów o pracę po śmierci przedsiębiorcy

Dodano: 07.12.2018 13:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej wprowadziła dwa mechanizmy utrzymania w mocy umów o pracę, w zależności od tego, czy do ustanowienia zarządu sukcesyjnego dochodzi z chwilą śmierci przedsiębiorcy, czy dopiero po jego śmierci. Najlepszą dla pracowników jest sytuacja, kiedy to przedsiębiorca, przed swoją śmiercią powoła zarządcę sukcesyjnego i dokona odpowiedniego wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG).

Źródło: www.podatki.biz

Szef KNF: Ustawa o wzmocnieniu nadzoru to bardzo potrzebna i największa reforma KNF od momentu jego utworzenia [WYWIAD]

Dodano: 26.11.2018 13:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa o wzmocnieniu nadzoru to bardzo potrzebna i największa reforma KNF od momentu jego utworzenia - powiedział w wywiadzie dla PAP przewodniczący KNF prof. Jacek Jastrzębski. Uważa, że przekształcenie Urzędu KNF w państwową osobę prawną zwiększy jego niezależność. Jego zdaniem, Urząd ponownie powinien stać się prawdziwym centrum kompetencji, zatrudniającym najlepszych specjalistów. Zapowiedział, że będzie dążył do wzmocnienia Urzędu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Szef KNF: Ustawa o wzmocnieniu nadzoru to bardzo potrzebna i największa reforma KNF od momentu jego utworzenia

Dodano: 26.11.2018 10:42 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Ustawa o wzmocnieniu nadzoru to potrzebna i największa reforma KNF od jego utworzenia - powiedział przewodniczący KNF prof. Jacek Jastrzębski.

Tagi: Jacka, Ustawa, Szef
Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone