sobota, 25 maja 2019 r.  Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Wiadomości z tagiem Ustawa  RSS
Ustawa z 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (cz. 4) [KOMENTARZ]

Dodano: 23.05.2019 13:09 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W dzisiejszym odcinku komentarza do ustawy z 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz.U. poz. 2215; dalej: ustawa) omawiamy art. 37‒48 z rozdziału 6 „Fundusze inwestycyjne i fundusze emerytalne, w których gromadzone są środki w PPK”, a także przepisy z rozdziału 7 „Koszty zarządzania PPK”, rozdziału 8 „Nadzór nad funkcjonowaniem PPK” oraz art. 54–56 z rozdziału 9 „Wyznaczona instytucja finansowa”. Wszystkie komentowane przepisy są istotne przede wszystkim dla uczestników PPK, gdyż regulują kluczowe kwestie związane np. z obciążeniami gromadzonych aktywów. Mają więc wpływ na zasobność rachunków uczestników PPK.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Nord Stream 2. USA zapowiadają sankcje wobec firm zaangażowanych w ten projekt

Dodano: 21.05.2019 20:01 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Ustawa nakładająca uciążliwe sankcje na firmy zaangażowane w projekt Nord Stream 2 pojawi się w niezbyt odległej przyszłości - zapowiedział we wtorek sekretarz energii USA Rick Perry. Dodał, że sprzeciw wobec tego przedsięwzięcia w Stanach jest wciąż żywy.

Źródło: https:

Ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (cz. 5) [KOMENTARZ]

Dodano: 21.05.2019 13:07 | 9 odsłon | 0 komentarzy

W piątym odcinku komentarza do ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej kontynuujemy omawianie rozdziału 12 „Zmiany w przepisach”.

Tagi: Zmiany, Ustawa
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

500+ dla dorosłych niepełnosprawnych. Rzecznik rządu potwierdza

Dodano: 20.05.2019 20:52 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Wsparcie w wysokości 500 zł trafi do około pół miliona dorosłych osób niepełnosprawnych - powiedziała w poniedziałek w TVP Info rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Ustawa ma zacząć obowiązywać jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

Źródło: https:

Ustawa o PPK – co trzeba wiedzieć o Pracowniczych Planach Kapitałowych?

Dodano: 20.05.2019 13:56 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Wraz z niekorzystnymi zmianami demograficznymi system emerytalny w Polsce musi ulec gruntownym przemianom. Zasady działające do tej pory nie są już w stanie zapewnić seniorom godziwych emerytur. Jedynym sposobem na zgromadzenie odpowiedniego kapitału jest samodzielne odkładanie środków przeznaczonych na emeryturę. Niestety Polacy nie są przyzwyczajenie do regularnego oszczędzania i jak donoszą badania, zaledwie co czwarty obywatel naszego kraju odkłada na ten cel. Z tego powodu cały system emerytalny przechodzi gruntowne zmiany. Pierwszym krokiem jest utworzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

Źródło: di.com.pl

Polska Agencja Kosmiczna na nowych zasadach. Sejm przyjął nowelizację ustawy modernizującej działania PAK

Dodano: 17.05.2019 13:07 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Uporządkowanie i doprecyzowanie zadań instytucji – to główny cel noweli ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej oraz o działach administracji rządowej. Instytucja ma też w większym stopniu niż dziś wspierać polski przemysł kosmiczny i użytkowanie przestrzeni kosmicznej oraz rozwój technik kosmicznych i badań. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

PKS w każdej gminie. Ustawa przyjęta

Dodano: 17.05.2019 6:37 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Sejm przyjął ustawę mającą przywrócić połączenia autobusowe w każdej gminie. Pieniądze na dopłaty będą pochodzić ze specjalnego funduszu.

Tagi: Ustawa, Sejm
Źródło: https:

KNF ustanowiła kuratora dla Idea Banku 

Dodano: 15.05.2019 17:22 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Warszawa, 15.05.2019 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ustanowiła dla Idea Banku kuratora w celu poprawy sytuacji banku, ze względu na powstanie zagrożenia dla interesów posiadaczy rachunków bankowych w związku z naruszeniem przez bank łącznego współczynnika kapitałowego, podał bank. Zgodnie z art. 144 ust. 6 Ustawy KNF powierzyła funkcję kuratora Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu (BFG).

Walka z zatorami płatniczymi - pakiet nowych przepisów coraz bliżej

Dodano: 15.05.2019 14:53 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rząd przyjął we wtorek projekt nowej ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych. Projektowany pakiet nowych rozwiązań ma pomóc w ograniczeniu tzw. zatorów płatniczych, które prowadzą m.in. do kłopotów z płynnością finansową. Ustawa będzie dotyczyć również przepisów podatkowych. Większość kluczowych zmian powinna wejść w życie z początkiem przyszłego roku.

Tagi: Ustawa, Walka
Źródło: www.podatki.biz

Ustawa o społecznej inspekcji pracy do zmiany

Dodano: 13.05.2019 14:56 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy dotyczące udzielania społecznemu inspektorowi pracy informacji i okazywania mu dokumentów zostaną dostosowane do ubiegłorocznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego - wynika z senackiego projektu zmian w ustawie o społecznej inspekcji pracy. Nowelizacja rozstrzygnie wątpliwości dotyczące kwestii związanych z ochroną danych osobowych pracowników.

Tagi: Ustawa
Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone