środa, 23 stycznia 2019 r.  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Wiadomości z tagiem Uniwersytetu  RSS
Prof. Czesław Radzewicz – Nagroda Nobla z fizyki 2018

Dodano: 23.01.2019 13:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W dniu 24 stycznia o godz. 18:00 na Wydziale Fizyki UW (ul. Pasteura 5, sala 0.03) prof. Czesław Radzewicz wygłosi wykład z serii „Zapytaj fizyka” zatytułowany „Jak zbudować urządzenie o mocy 1000 razy większej niż wszystkie elektrownie na świecie – Nobel 2018”.
Wykłady „Zapytaj fizyka”, wygłaszane przez znamienitych naukowców i popularyzatorów nauki, odbywają się mniej więcej raz na miesiąc na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji o wykładzie:
https://zapytajfizyka.fuw.edu.pl/wyklady/czeslaw-radzewicz/

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Mniejsze fundusze strukturalne mogą oznaczać cięcia urzędniczych etatów

Dodano: 23.01.2019 7:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska założyła, że rozmowy o unijnym budżecie po 2020 r. uda się sfinalizować jeszcze przed wyborami europejskimi w maju przyszłego roku. Czasu zostało niewiele. Tymczasem projekt w obecnym kształcie nie jest dla Polski łaskawy – otrzymamy 64,4 mld euro. To o ponad 23 proc. mniej w stosunku do blisko 84 mld euro, które polskie regiony mają do dyspozycji w obecnej perspektywie. Co samorządy mogą zrobić, by w kolejnych latach wydać pieniądze bardziej efektywnie? Według Tomasza Dorożyńskiego z Uniwersytetu Łódzkiego przydałoby się lepsze zarządzanie i ograniczenie biurokracji. Nieuniknione będą też cięcia etatów wśród urzędników zajmujących się unijnymi środkami. Urzędy marszałkowskie na razie nie chcą o niczym przesądzać.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Claudio Domenicali: elektryczne Ducati już niebawem

Dodano: 18.01.2019 11:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Przyszłość jest elektryczna." Wygłaszając przemówienie na Uniwersytecie Bolonii, CEO Ducati, Claudio Domenicali, wydał najbardziej bezpośrednie i jasne oświadczenie w sprawie motocykli elektrycznych od Ducati. "Przyszłość jest elektryczna. Nie jesteśmy daleko od rozpoczęcia produkcji seryjnej" - powiedział szef Ducati. Claudio Domenicali spędził ten dzień dyskutując ze studentami (domowego dla Ducati) bolońskiego Uniwersytetu na tematy inżynierii i...

Źródło: motormania.com.pl

Jak nóż wirtualny zmienia się w stalowy

Dodano: 18.01.2019 6:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rozmowa z dr. Maciejem Milczanowskim, ekspertem ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Policja podsumowała niedawno 2018 rok. Stwierdziła, że zmniejszyła się liczba przestępstw, a Polska to spokojny i bezpieczny kraj na tle innych państw europejskich. Kilka dni później podczas jednego z najbardziej radosnych wydarzeń w kraju, na oczach ludzi został zamordowany prezydent miasta. W Polsce [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Fizycy z Kielc przyczynią się do rozwoju europejskiej nauki

Dodano: 16.01.2019 17:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Fizycy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego wejdą w skład międzynarodowej grupy naukowców, której celem jest rozwój nowoczesnych metod diagnostycznych. Jak tłumaczy profesor Dariusz Banaś, chodzi o fluorescencyjną analizę rentgenowską.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Twardy brexit może spowodować chaos

Dodano: 16.01.2019 16:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Twardy brexit może oznaczać chaos zarówno dla Wielkiej Brytanii jak i Unii Europejskiej- ocenia Agnieszka Zaremba, politolog Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Archeolodzy z UMK znaleźli ślady grodu kultury łużyckiej w Zamku Bierzgłowskim

Dodano: 16.01.2019 7:05 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Archeolodzy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znaleźli w Zamku Bierzgłowskim (kujawsko-pomorskie) ślady grodu kultury łużyckiej. Odkrycia dokonali podczas badań zamku krzyżackiego w tej miejscowości. Podobne znalezisko odkryto w 2008 roku w Grudziądzu.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

Szpital kliniczny w Kielcach?

Dodano: 14.01.2019 15:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy

O powołaniu zespołu roboczego, który zajmie się przygotowaniem i przekształceniem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach w szpital kliniczny rozmawiali dziś Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego z profesorem Stanisławem Głuszkiem, prorektorem ds. medycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Specjalna aplikacja wykryje osoby pod wpływem narkotyków i powiadomi odpowiednie służby

Dodano: 11.01.2019 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

imageStany Zjednoczone mają kolejny problem. Jak wynika z przeprowadzonych przez rząd badań, średnio 115 Amerykanów umiera każdego dnia wskutek przedawkowania substancji opioidowych, takich jak heroina, kodeina czy morfina. Naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie proponują rozwiązanie: aplikację mobilną, która wykryje osoby pod wpływem narkotyków. – To ogromny problem zdrowia publicznego, ale&...

Źródło: feedproxy.google.com

Naukowcy: Mona Lisa wcale nie patrzy nam w oczy

Dodano: 10.01.2019 11:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Według niemieckich naukowców z Uniwersytetu w Bielefeld wbrew powszechnemu mniemaniu Mona Lisa wcale nie patrzy w każdym momencie w oczy osobie obserwującej obraz.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone