piątek, 22 marca 2019 r.  Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
Wiadomości z tagiem Uniwersytetu  RSS
Dzień otwarty Uniwersytetu Jana Długosza (zdjęcia)

Dodano: 22.03.2019 13:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kandydaci na studia, którzy w piątek, 22 marca odwiedzili Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną uczelni, obejrzeć pokazy, a także wziąć udział w warsztatach i wykładach. Z tej pracownicy naukowi UJD przygotowali program artystyczny „Uniwersytet z widokiem na świat”.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Co trzeci polski internauta padł ofiarą hejtu

Dodano: 20.03.2019 7:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Tak wynika z badania Uniwersytetu SWPS oraz ARC Rynek i Opinia.

Źródło: feedproxy.google.com

Chińczycy będą uczyć kieleckich studentów

Dodano: 18.03.2019 15:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nauka języka chińskiego oraz możliwość poznania kultury Państwa Środka to nowa propozycja Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. UJK podpisał porozumienie z Instytutem Konfucjusza.

Źródło: www.radio.kielce.pl

„Elity polityczne powinny być na bieżąco wymieniane”

Dodano: 12.03.2019 13:16 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rozmowa z dr. Dominikiem Szczepańskim, politologiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Co dla przeciętnego Kowalskiego oznaczają wybory do Parlamentu Europejskiego? – Z punktu widzenia wyborcy, Parlament Europejski nie ma bezpośredniego przełożenia na sprawy Polski. I rzeczywiście tak jest. Politycy w nim pracujący debatują w komisjach, na forum i zajmują się ustawodawstwem dotyczącym przepisów w całej Europie. Podejmowane [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Użytkownicy Facebooka mają mniej szarych komórek

Dodano: 09.03.2019 7:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Osoby często sprawdzające aplikację mobilną Facebooka są bardziej podatne na uzależnienia. Dowodzi tego badanie naukowców z Uniwersytetu w Ulm. Badani mieli mniej tkanki szarej w jądrze półleżącym w mózgu.

Źródło: www.chip.pl

Mniejsze fundusze strukturalne mogą oznaczać cięcia urzędniczych etatów

Dodano: 08.03.2019 7:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska założyła, że rozmowy o unijnym budżecie po 2020 r. uda się sfinalizować jeszcze przed wyborami europejskimi w maju przyszłego roku. Czasu zostało niewiele. Tymczasem projekt w obecnym kształcie nie jest dla Polski łaskawy – otrzymamy 64,4 mld euro. To o ponad 23 proc. mniej w stosunku do blisko 84 mld euro, które polskie regiony mają do dyspozycji w obecnej perspektywie. Co samorządy mogą zrobić, by w kolejnych latach wydać pieniądze bardziej efektywnie? Według Tomasza Dorożyńskiego z Uniwersytetu Łódzkiego przydałoby się lepsze zarządzanie i ograniczenie biurokracji. Nieuniknione będą też cięcia etatów wśród urzędników zajmujących się unijnymi środkami. Urzędy marszałkowskie na razie nie chcą o niczym przesądzać.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

The Register: Poważna błąd w procesorach Intela

Dodano: 06.03.2019 8:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Procesory Intela począwszy od pierwszej generacji Core mają poważny błąd - wynika z badań Uniwersytetu w Lubece i Instytutu Worcester Polytechnic.

Źródło: www.pcformat.pl

Kolejne spotkanie klubu myśli politycznej. Podyskutują o samorządzie

Dodano: 05.03.2019 21:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rola, cele i znaczenie samorządu lokalnego w demokracjach liberalnych i nieliberalnych - to hasło dzisiejszego spotkania Świętokrzyskiego Akademickiego Klubu Myśli Politycznej. Jak informuje profesor Kazimierz Kik, politolog Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, pomysłodawca utworzenia Akademickiego Klubu Myśli Politycznej, jest to inicjatywa skierowana przede wszystkim do maturzystów i studentów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

TTIP reaktywacja? Umowa handlowa USA-UE znowu na stole

Dodano: 04.03.2019 13:08 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Opublikowane w styczniu cele negocjacyjne USA to zbiór pobożnych życzeń, które administracja Trumpa chciałaby osiągnąć – ocenia dr Paweł Kowalski z Wydziału Prawa w Warszawie Uniwersytetu SWPS. - Ze strony USA to próba zachowania niesymetrycznego dostępu do rynku. Także rolnego. Te zapisy sugerują UE, że co do zasady powinna usunąć wszelkie bariery, podczas gdy USA zostawią sobie możliwości wykluczające pewne zapisy, np. dotyczące wszystkiego, co wiąże się z bezpieczeństwem kraju.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

„Wśród Żołnierzy Wyklętych znajdziemy bohaterów, ale także ludzi zdemoralizowanych”

Dodano: 02.03.2019 13:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rozmowa z gościem Super Nowości. Z dr Pawłem Korzeniowskim, historykiem Uniwersytetu Rzeszowskiego, rozmawia Kamil Lech. Jaką rolę w historii Polski odegrali Żołnierze Wyklęci? Powojenne podziemie niepodległościowe działało w warunkach, w których szanse na zwycięstwo nad władzami komunistycznymi były zerowe. Początkowo liczono, że po pokonaniu III Rzeszy dojdzie do wojny między ZSRR a zachodnimi Aliantami. Te [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone