sobota, 15 grudnia 2018 r.  Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
Wiadomości z tagiem Unia  RSS
Bośnia i Hercegowina: tysiące migrantów utknęły z powodu zimy

Dodano: 15.12.2018 19:05 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zimowa pogoda i zaostrzone chorwackie kontrole graniczne powstrzymały tysiące migrantów przed próbami przedostania się z Bośni i Hercegowiny do Unii Europejskiej - informuje w sobotę Reuters. Migranci utknęli tam do wiosny.

Źródło: https:

Młody Polak w przeludnionym mieszkaniu

Dodano: 14.12.2018 19:06 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Co drugi młody Polak mieszka w zbyt małym mieszkaniu - wynika z danych Nowodworski Estates na podstawie najnowszego raportu Eurostatu. To dwukrotnie więcej od średniej w całej Unii Europejskiej, gdzie z problemem mierzy się blisko co trzecia osoba...

Tagi: Polek, Młoda, Unia
Źródło: inwestycje.pl

Unum nie wyklucza przejęć [Rynek]

Dodano: 14.12.2018 7:54 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Richard McKenney, szef grupy Unum, zapowiada doinwestowanie przejętej ostatnio Prameriki (dziś już Unum). Grupa czeka na analizę wydatków na (...)

Tagi: Grupy, Unia
Źródło: feedproxy.google.com

Renta z tytułu niezdolności do pracy dla osób, które pracowały w państwach Unii Europejskiej

Dodano: 13.12.2018 13:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Osoby pracujące zarówno w Polsce, jak i w innym kraju UE lub EFTA, mają prawo do uwzględnienia okresów pracy za granicą przy staraniu się o rentę. Zakład ubezpieczeń społecznych informuje, jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać prawo do renty lub renty rodzinnej.

Tagi: Unia, Osoby
Źródło: www.podatki.biz

Cyfryzacja w Polsce. Wleczemy się w ogonie Europy. Mamy najnowszy raport

Dodano: 12.12.2018 7:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jesteśmy drugim od końca państwem Unii pod względem dostępności do szerokopasmowego internetu

Tagi: Mamo, Unia
Źródło: feedproxy.google.com

Pracuj z naturą zostań Technikiem Turystyki Wiejskiej

Dodano: 11.12.2018 15:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Technik Turystyki Wiejskiej  Szukasz ciekawego kierunku z możliwością podjęcia w przyszłości interesującej i pewnej pracy ? Zapisz się do naszej szkoły na kierunek Technik Turystyki Wiejskiej, który jest nowym zawodem poszukiwanym zarówno na krajowym rynku pracy , jak również na terenie całej Unii Europejskiej . Po ukończeniu edukacji będziesz doskonale przygotowany do samodzielnej organizacji imprez i usług turystycznych , a także prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego , które w ostatnich czasach cieszy się ogromną popularnością . Nie zwlekaj! Jeżeli posiadasz wykształcenie minimum średnie , to możesz zapisać się do naszej szkoły bez względu na wiek i bez konieczności posiadania zdanej matury. Zapisz się online-->http://as.edu.pl/zapisy-online ZAPRASZAMY! Akademia Sukcesu  ul.Nowy rynek 27 22-400 Zamość 609-101-091

Źródło: podreczniki-nauka.hiperogloszenia.pl

Nadgorliwe MF rozszerza exit tax na osoby fizyczne?

Dodano: 11.12.2018 13:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zdaniem Ministerstwa Finansów, stosowanie exit tax w stosunku do osób fizycznych należy uznać za suwerenną decyzję danego państwa, nie mającą "elementów stycznych" z dyrektywą ATAD. Stosowanie tej instytucji w odniesieniu do osób fizycznych w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej nie ma charakteru wyjątkowego. Zatem, kierując się obowiązującą w Polsce systematyką przepisów prawa dot. zasad opodatkowania podatkiem dochodowym, wynikającą z konstytucyjnej równości podmiotów w prawie, w zakresie opodatkowania dochodów z niezrealizowanych zysków wprowadzono analogiczne rozwiązania dotyczących osób prawnych oraz fizycznych.

Źródło: www.podatki.biz

NIK: Sektor bankowy jest stabilny, nie uniknięto jednak błędów w nadzorze

Dodano: 11.12.2018 13:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) ocenia, że polski sektor bankowy jest stabilny, a nadzór makroostrożnościowy został wdrożony skutecznie i podniósł ogólny poziom bezpieczeństwa sektora bankowego oraz jego odporność na niepożądane zjawiska i zawirowania rynkowe. Narodowy Bank Polski (NBP) i minister finansów to organy państwa, które rzetelnie wykonywały swoje zadania nadzorcze, jednak minister finansów jako podmiot odpowiedzialny za implementację prawa Unii Europejskiej w obszarze instytucji finansowych przyczynił się do przyjęcia wymaganych aktów prawnych z opóźnieniami, a działania Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) nie były także wolne od nieprawidłowości, oceniła Izba.

Inspekcja Transportu Drogowego wyda 162 mln zł na 400 nowych fotoradarów

Dodano: 11.12.2018 12:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Na przełomie lat 2020-2021 na naszych drogach może stanąć nawet 2 razy więcej fotoradarów. 85% kosztów tej operacji pokryją fundusze Unii Europejskiej. Z ustaleń redakcji Dziennik Gazeta Prawna wynika, że Inspekcja Transportu Drogowego w końcu otrzymała pozytywną opinię na temat dofinansowania projektu "Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym”. Projekt wart jest...

Źródło: motormania.com.pl

Wigilia i Wielki Piątek wolne od pracy?

Dodano: 11.12.2018 11:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Do Sejmu trafił projekt ustawy autorstwa PSL i Unii Europejskich Demokratów, w którym posłowie postulują ustanowienie nowych dni wolnych od pracy - w Wigilię Bożego Narodzenia i Wielki Piątek.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone