środa, 26 lutego 2020 r.  Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Wiadomości z tagiem Unia  RSS
Pracodawcy apelują o uproszczenia w zatrudnianiu Ukraińców

Dodano: 24.02.2020 14:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Coraz więcej przedsiębiorstw zwraca uwagę na trudności w rekrutowaniu pracowników z krajów leżących za wschodnią granicą Polski. Jak wynika z nowego badania Grupy Personnel Service, takie problemy dostrzega obecnie 46 proc. firm. Pracodawcy widzą także ryzyko konkurencji o ukraińskich pracowników ze strony innych krajów Unii Europejskiej i apelują do rządu o uproszczenie procedur w zatrudnianiu obcokrajowców.

Źródło: www.podatki.biz

Pekao: Dyskusje z audytorami dot. wyroku tzw. dużego TSUE potrwają do końca roku

Dodano: 24.02.2020 7:24 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Bank Pekao ocenia, że rozmowy z audytorami dotyczące wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) będą trwały do końca bieżącego roku, poinformował wiceprezes Tomasz Kubiak.

Budżet w UE podzielił państwa członkowskie i gości studia politycznego

Dodano: 23.02.2020 12:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Czy liderzy państw członkowskich Unii Europejskiej zdołają wypracować porozumienie w sprawie budżetu Wspólnoty i czy w obecnej sytuacji rośnie rola Polski w Brukseli? Opinie gości Studia Politycznego Radia Kielce w tych kwestiach były podzielone.

Źródło: www.radio.kielce.pl

"Brexit" z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej w marcu na kanale BBC First

Dodano: 23.02.2020 8:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W marcu 2020 roku kanał BBC First wyemituje film telewizyjny ukazujący kampanię brexitową z perspektywy mało znanych strategów z obu stron barykady - obozu opowiadającego się za wyjściem oraz pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. W roli głównej nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch

Źródło: feedproxy.google.com

Studio polityczne: czy wywalczymy dobry budżet UE?

Dodano: 22.02.2020 18:58 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Trwają negocjacje w sprawie przyszłego budżetu Unii Europejskiej. Wszystko wskazuje na to, że pozycja Polski w tej próbie sił jest coraz mocniejsza. Czy rośnie znaczenie naszego kraju, czy - jak chce opozycja – dalej jesteśmy izolowani w Europie?

Źródło: www.radio.kielce.pl

Na 500 plus czekają pół roku

Dodano: 20.02.2020 17:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy

PODKARPACIE. Program „Rodzina 500 plus” na dobre wszedł do świadomości Polaków. Wciąż mają z nim jednak problem rodziny, w których jeden z rodziców pracuje poza granicami. Wszystko spowodowane jest regulacjami prawnymi Unii Europejskiej, które mają chronić państwa UE przed podwójnym pobieraniem świadczeń, ale sprawiają mnóstwo problemów urzędom, a cierpią na tym rodziny, które nie dostają [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Rzecznik konsumentów radzi: zwrot prowizji kredytowej

Dodano: 20.02.2020 14:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Miejski Rzecznik Konsumentów w Płocku przypomina, że 11 września 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał ważny dla konsumentów wyrok. Na jego podstawie konsumenci, którzy wcześniej dokonali spłaty kredytu mogą ubiegać się od kredytodawcy zwrotu proporcjonalnej części pobranej prowizji i opłaty.

Podatki na świecie: UE zaktualizowała czarną listę rajów podatkowych

Dodano: 19.02.2020 15:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Szefowie resortów finansów krajów członkowskich Unii Europejskiej zaktualizowali w tym tygodniu unijny wykaz jurysdykcji podatkowych niechętnych współpracy. Czarną listę tzw. rajów podatkowych rozszerzono o Kajmany, Palau, Panamę i Seszele. Obecnie lista takich jurysdykcji obejmuje w sumie 12 krajów lub terytoriów.

Źródło: www.podatki.biz

Kurs Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźnika Drogoweg

Dodano: 18.02.2020 8:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Chcesz uzyskać licencję transportową czy też spedycyjną na terenie całej unii europejskiej ? Zapraszamy na szkolenie do Kalisza : Kurs Certyfikat Kompetencji Zawodowych Ckz (przewoźnika drogowego rzeczy oraz spedycja) Firma Koal serdecznie zaprasza do Kalisza na weekendowy kurs w Kaliszu w dniach 6,7,8 marzec 2020r ( 3dni) Celem kursu Ckz jest przygotowanie Państwa do zdania z wynikiem pozytywnym 4-ro godzinnego egzaminu i otrzymania certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego , dzięki któremu to będziecie Państwo mogli założyć lub zarządzać firmą transportową jak również spedycyjną, a przede wszystkim otrzymać licencję na transport rzeczy w kraju i za granica oraz licencję spedycyjną międzynarodową. Certyfikat uzyskany w Polsce ważny jest w Całej Unii Europejskiej . Kursanci firmy Koal otrzymują wszystkie niezbędne pomoce w postaci testów wielokrotnego wyboru ok. 2500 pytań , również omawiamy wszystkie przykładowe zadania, z którymi zetkną się Państwo na egzaminie oraz wiele innych, cennych pomocy…. W odróżnieniu od amatorskich ośrodków nasza firma od 12 lat opiekuje się każdym kursantem od początku szkolenia ,aż do uzyskania pozytywnego wyniku z egzaminu 97% ZDAWALNOŚCI ZA PIERWSZYM PODEJŚCIEM . Serdecznie zapraszamy na kurs Ckz certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego do Kalisza osoby ,które nigdy nie miały do czynienia z transportem - dla nas wystarczy by kursant czy też kursantka potrafiła mówić po polsku, umiała posługiwać się kalkulatorem i miała ukończone 18 lat , gdyż jest to warunek uzyskania certyfikatu kompetencji. Nasi wykładowcy dołożą wszelkich starań by Państwo podeszli do egzaminu tylko raz i otrzymali wynik pozytywny z egzaminu. Zajęcia prowadzić będzie Pani Violetta Jankowska ( patrz opinie na stronie Koal). Serdecznie zapraszamy KOAL. Aktualne terminy i miasta gdzie uczymy na stronie firmy koal. Zapraszamy tel: 536 499 499 www.koal.com.pl Cena szkolenia: 1400zł

Źródło: podreczniki-nauka.hiperogloszenia.pl

mBank obserwuje przyrost spraw związanych z wyrokiem TSUE ws. kredytów w CHF

Dodano: 18.02.2020 7:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy


mBank obserwuje przyrost spraw sądowych, w tym również przegranych po orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) z 3 września, związanych z hipotecznymi kredytami w CHF.

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2020 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone