piątek, 23 marca 2018 r.  Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Wiadomości z tagiem Unia  RSS
Sukces solidarnej Europy: USA ugięły się ws. ceł na stal i aluminium

Dodano: 23.03.2018 7:06 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Unia Europejska ma zostać zwolniona z amerykańskich ceł na stal i aluminium - powiedział kongresmenom przedstawiciel USA ds. Handlu Robert Lighthizer. Jak zauważa brukselska korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, ta decyzja to sukces Unii Europejskiej - zwłaszcza solidarnej postawy wszystkich krajów.

Źródło: www.rmf24.pl

Pracownik Gospodarczy/ Konserwator

Dodano: 22.03.2018 15:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Projekt ”Droga do zatrudnienia!”: za szkolenie nie płacisz Ty, ale my Tobie :) do tego dostajesz od nas płatny staż! Zapraszamy do udziału w projekcie „Droga do zatrudnienia!”. Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych w wieku 50lat i więcej które zamieszkują na terenie Województwa Lubuskiego Więc jeśli jesteś osobą, bezrobotną niezarejestrowaną w Urzędzie Pracy, ale poszukującą pracy i gotową do jej podjęcia Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym projekcie. Do udziału w projekcie zapraszamy w szczególności: - kobiety - osoby bierne zawodowo („m.in. emerytów, osób na świadczeniu przedemerytalnym, rencistów”) - osoby z niepełnosprawnościami - osoby o niskich kwalifikacjach W ramach projektu dla uczestników przewidziano szkolenia : -TERAPEUTA ZAJĘCIOWY, -OPIEKUN MEDYCZNY, -MASAŻYSTA, -PRACOWNIK GOSPODARCZY / KONSERWATOR) zakończone egzaminem oraz zaświadczenia po ukończeniu szkolenia. Co oferujemy w ramach projektu? - Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe - Szkolenia zawodowe + stypendium szkoleniowe w wysokości 398,96 zł na rękę+ + catering - Indywidualne pośrednictwo pracy - Staże zawodowe (3 miesiące) + stypendium 997,40 zł na rękę za każdy m-c - wyżywienie, poczęstunek podczas zajęć - profesjonalną i doświadczoną kadrę specjalistów prowadzących zajęcia - materiały piśmiennicze (długopis, notatnik), - zaświadczenie o ukończeniu szkolenia - zaświadczenie o ukończeniu staży wraz z opinią pracodawcy - pokrycie kosztów egzaminów plus certyfikat po zdaniu egzaminu - pokrycie kosztów badań lekarskich Formularz rekrutacyjny, w Biurze Projektu przy ul. Mieszka I 13, 68-200 Żary lub Filia w Żaganiu przy ul. Jana Pawła II 15, 68-100 Żagań Tel: 68 479 16 04, 519 646 016 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – udział w projekcie jest BEZPŁATNY! ZYSKAJ NOWY ZAWÓD I KWALIFIKACJE, ZDOBĄDŹ ZATRUDNIENIE, ZACZNIJ NOWY ETAP W SWOIM ŻYCIU !!!! http://fundacja.zary.pl/2018/01/22/ruszyla-rekrutacja-do-projektu-zapraszamy-bezplatne-szkolenia-staze-posrednictwo/

Źródło: praca.hiperogloszenia.pl

NSA: Doręczenie zastępcze do adresata w kraju UE

Dodano: 22.03.2018 13:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Teza: Aby doręczenie zastępcze, dokonane przez zagranicznego operatora pocztowego na rzecz adresata przesyłki sądowej mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej, mogło zostać uznane za skuteczne, musi spełniać standardy przewidziane dla tego typu doręczeń dokonywanych na terytorium Polski (art. 73 w zw. z art. 299 par. 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, tekst jedn.: Dz.U. z 2017 r., poz. 1369).

Tagi: Prawo, Polska, Unia
Źródło: www.podatki.biz

Dodatkowe zobowiązanie podatkowe w VAT: Jak skutecznie uniknąć sankcji?

Dodano: 22.03.2018 13:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 stycznia 2017 r. ustawodawca wprowadził znaną już w polskim systemie podatkowym sankcję VAT w postaci dodatkowego zobowiązania podatkowego. Przypomnijmy, że w ustawie o podatku o towarów i usług (dalej: ustawa o VAT) do końca listopada 2008 r. funkcjonowała już podobna sankcja. Ze względu jednak na istniejące wątpliwości co do jej zgodności z przepisami unijnymi z początkiem grudnia 2008 r. zrezygnowano z tej instytucji. NSA wystąpił wówczas z pytaniem prejudycjalnym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Efektem tego był wyrok z 15 stycznia 2009 r. w sprawie C-502/07, w którym Trybunał orzekł o zgodności przepisów VAT wprowadzających sankcję z przepisami unijnymi.

Źródło: www.podatki.biz

W.Brytania: May wezwie kraje UE do wydalenia rosyjskich szpiegów

Dodano: 22.03.2018 13:05 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Brytyjska premier Theresa May zaapeluje w czwartek podczas szczytu Unii Europejskiej do pozostałych państw członkowskich, by rozważyły wydalenie rosyjskich szpiegów działających pod przykrywką dyplomatów - podały dziennik "The Guardian" i agencja Bloomberga.

Źródło: www.deon.pl

Wojna handlowa USA - UE. Polska stanie ramię w ramię z resztą Unii

Dodano: 22.03.2018 7:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W nowej wojnie handlowej ze Stanami Zjednoczonymi Polska będzie stała ramię w ramię z resztą Unii Europejskiej. Nie będziemy się wyłamywać i próbować samodzielnie dogadywać z Waszyngtonem - dowiedział się reporter RMF FM. Po południu w Brukseli rusza szczyt unijnych przywódców. Jednym z tematów będzie wypracowanie unijnej odpowiedzi na wprowadzone przez USA cła na import stali i aluminium.

Źródło: www.rmf24.pl

Po zmianie prawa WP Pilot dostępny w całej Unii Europejskiej

Dodano: 21.03.2018 20:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od 20 marca z platformy telewizyjnej WP Pilot (należącej do Wirtualnej Polski) można korzystać w całej Unii Europejskiej. Wynika to z wejścia w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług internetowych w zakresie treści.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Czy Polacy kupują elektryczne samochody?

Dodano: 21.03.2018 19:30 | 6 odsłon | 0 komentarzy

W Polsce sprzedaż samochodów elektrycznych w czwartym kwartale 2017 roku wzrosła o 146% w stosunku do ostatnich czterech miesięcy roku 2016. Jak wyglądamy na tle Unii Europejskiej?

Źródło: di.com.pl

Organizacje branżowe: Protekcjonizm jest zagrożeniem dla polskiego eksportu żywności

Dodano: 21.03.2018 19:07 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Narastające w Unii Europejskiej zjawisko protekcjonizmu w handlu żywnością stanowi poważne zagrożenie dla rozwoju polskiego eksportu - uważają organizacje branżowe, które zleciły przygotowanie raportu z propozycjami ograniczenia takich barier.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Organizacje branżowe: Protekcjonizm jest zagrożeniem dla polskiego eksportu żywności

Dodano: 21.03.2018 19:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Narastające w Unii Europejskiej zjawisko protekcjonizmu w handlu żywnością stanowi poważne zagrożenie dla rozwoju polskiego eksportu - uważają organizacje branżowe, które zleciły przygotowanie raportu z propozycjami ograniczenia takich barier.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone