sobota, 20 października 2018 r.  Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Wiadomości z tagiem Ukraina  RSS
Prezydent Ukrainy: w tragedii w Kerczu na Krymie zginęli nasi obywatele. To "straszliwe zabójstwo"

Dodano: 17.10.2018 19:05 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Tragedia w Kerczu na zajętym przez Rosję Krymie musi być wyjaśniona, gdyż zginęli w niej obywatele Ukrainy - oświadczył w środę prezydent tego kraju Petro Poroszenko, który nazwał wydarzenia na półwyspie "straszliwym zabójstwem".

Źródło: https:

Czy to ci cyberprzestępcy są odpowiedzialni za ataki na Ukrainę… i Polskę!?

Dodano: 17.10.2018 19:02 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Odkryto dowody, które mogą świadczyć o zaangażowaniu grupy cyberprzestępczej TeleBots w ataki związane z ransomwarem Petya/NotPeya oraz słynnym Industroyerem - szkodliwym oprogramowaniem, które pozbawiło ponad milion mieszkańców Ukrainy prądu i gazu. Co więcej, badacze  wykazali, że odłam TeleBots, działający pod nazwą GreyEnergy, od 2015 roku szpieguje również polskie firmy energetyczne.

Tagi: Peak, Bowl, Ukraina
Źródło: di.com.pl

Vladimir

Dodano: 17.10.2018 13:20 | 8 odsłon | 0 komentarzy

"Vladimir” to tekst słoweńskiego dramaturga Matjaza Zupančiča z 1997 roku. Jeden z pokoi w mieszkaniu Alesa, Masy i Mikiego zajmuje nowy lokator. Vladimir pojawia się w samą porę, bo trójka przyjaciół ma spore problemy z utrzymaniem mieszkania. Sęk w tym, że nowy lokator jest bardzo tajemniczy.
Ale przecież o Vladimirze coś jednak wiemy.
Ma za sobą skomplikowany życiorys i służbę w mundurze. Wiadomo, że kiedyś miał żonę, ale nie wiadomo co się z nią stało. Dla przyjaciół jest dobroduszny, dla wrogów - niebezpieczny. Vladimir to silny człowiek na trudne czasy, gotów pomóc każdemu, kto podziela jego zasady. Bo Vladimir ma zasady i wciela je w życie. I ma pieniądze.
Tyle wiemy o nim na początek, ale z czasem dowiemy się więcej. Vladimir nigdy nie wyprowadza się szybko, kiedy już się gdzieś wprowadzi.
Bo Vladimir nie wprowadza się do mieszkania. On wprowadza się do głowy.
autor: Matjaz Zupančič
rezyseria: Jan Naturski
scenografia: Marzena Wodziak
muzyka: Grzegorz Mazoń
współpraca reżyserska: Marcin Maziarzewski
plakat: Angelika Salska
presskit: Katarzyna Wierzba
foto: Marta Ankiersztejn
obsada:
Dagmara Bąk
Paweł Ferens
Jarosław Książek / Mieszko Barglik
Jędrzej Taranek
Sztuka “Vladimir” jest nam znana od paru lat, jednak dopiero teraz zdobyliśmy licencję od autora na realizację spektaklu. Wydaje nam się też, że czas jest odpowiedni na podjęcie tego tematu. Mimo, iż w tekście nie ma bezpośrednich nawiązań do współczesnej Rosji, Ukrainy i Vladimira Putina. Odnaleźliśmy w nimi wiele wspólnych mianowników. Chcemy wypowiedzieć się na ten temat, a teatr daje nam tą wyjątkową możliwość mówienia nie wprost o istotnych tematach. “Vladimir” nie jest tekstem politycznym i spektakl też taki nie będzie, tym większa jego siła, największą radością dla nas będzie jeśli widzowie sami znajdą te mianowniki.
Koproducja Teatru EKIPA i Teatru Druga Strefa
Spektakl współfinansuje m.st. Warszawa.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Alior Bank nawiązał współpracę z ukraińskim PrivatBankiem

Dodano: 15.10.2018 13:41 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Alior Bank nawiązał współpracę z największym bankiem na Ukrainie - PrivatBankiem. Korzystając z nowych możliwości, Kantor Walutowy Alior Banku przygotował specjalną ofertę dla obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce, udostępniając im darmowe przelewy w euro do PrivatBanku. W ramach promocji klienci mogą skorzystać także ze spreadu niższego o 30 proc.

Źródło: biznes.interia.pl

Poroszenko: Ukraina jako państwo uznaje wolność wyboru religijnego

Dodano: 12.10.2018 7:08 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Państwo ukraińskie uznaje wolność wyboru religii i gwarantuje, że będzie szanowało decyzje ludzi, którzy po ogłoszeniu autokefalii Kościoła Prawosławnego na Ukrainie zechcą pozostać w strukturach prawosławia moskiewskiego - oświadczył w czwartek prezydent Petro Poroszenko.

Źródło: https:

Węgierskie MSZ wzywa ambasador Ukrainy ws. "antywęgierskiej polityki" Kijowa

Dodano: 10.10.2018 19:05 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Węgierskie MSZ wezwało ukraińską ambasador Lubow Nepop z związku z "antywęgierską polityką Ukrainy" - powiedział w środę dziennikarzom wiceminister spraw zagranicznych Levente Magyar na konferencji prasowej w Budapeszcie.

Tagi: Ukraina
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Węgry: MSZ wzywa ambasador Ukrainy ws. "antywęgierskiej polityki" Kijowa

Dodano: 10.10.2018 19:05 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Węgierskie MSZ wezwało ukraińską ambasador Lubow Nepop z związku z "antywęgierską polityką Ukrainy" - powiedział w środę dziennikarzom wiceminister spraw zagranicznych Levente Magyar na konferencji prasowej w Budapeszcie.

Tagi: Ukraina
Źródło: https:

Projekt Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 rozpoczęty

Dodano: 10.10.2018 13:20 | 8 odsłon | 0 komentarzy

PODKARPACIE. Straż pożarna z Podkarpacia podpisała projekt wartości 1.842.438 euro. 4 października 2018 r. w miejscowości Barvinok na Ukrainie oficjalnie zainaugurowano projekt Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 pn. „Wspólna ochrona ludzi i środowiska poprzez utworzenie ukraińsko-polskiego systemu zapobiegania katastrofom i reagowania w Euroregionie Karpackim”. Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu odbyło się podczas Forum Euroregionu [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Kobiety z Ukrainy szukają pracę

Dodano: 09.10.2018 11:34 | 8 odsłon | 0 komentarzy

NEW LIFE PL jest firmą z 8 letnim doświadczeniem na rynku pracy. Dzięki naszej agencji poszukiwanie pracy i pracowników kończy się sukcesem i zadowoleniem obydwu stron.Rekrutacja,praca tymczasowa czy leasing pracowniczy-pomożemy wybrać najefektywniejsze rozwiązania dla Państwa. Proponujemy różne stawki za rekrutację jednego pracownika w zależności od posiadanej przez niego specjalizacji. Gwarantujemy zadowolenie zarówno pracodawców, jak i personelu. Działamy bardzo szybko-w 3 etapy: 1)elektroniczne wypełnienie dokumentów 2)rekrutacja 3)oddelegowanie pracownika Oferujemy stałe stawki jednorazowej prowizji oraz tworzenie nowych, indywidualnych ofert dla klientów chcących podjąć długoletnią współpracę z naszą firmą w formie leasingu pracowniczego. Nataliia Vasylieva New Life PL Sp. z o.o. ul. Hetmańska 15G, 82-300 Elbląg E-mail: [email protected] Kontakt - +48575106835

Źródło: praca.hiperogloszenia.pl

Banknoty „zabawkowe”, kara zupełnie poważna

Dodano: 07.10.2018 15:06 | 4 odsłon | 0 komentarzy

KORCZOWA. Młodzi ludzie z Ukrainy liczyli najpewniej na zmęczenie i naiwność strażników granicznych, gdy jako pieniądze wymagane do pobytu w Polsce okazywali im takie „zabawkowe”, z gier planszowych dla dzieci. Każdy obywatel tzw. kraju trzeciego, czyli takiego spoza UE musi wjeżdżając do Strefy Schengen poza wymaganymi dokumentami mieć także pieniądze na pobyt lub podróż dalej [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone