środa, 26 czerwca 2019 r.  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Wiadomości z tagiem Tymczasem  RSS
Mniejsze fundusze strukturalne mogą oznaczać cięcia urzędniczych etatów

Dodano: 26.06.2019 7:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska założyła, że rozmowy o unijnym budżecie po 2020 r. uda się sfinalizować jeszcze przed wyborami europejskimi w maju przyszłego roku. Czasu zostało niewiele. Tymczasem projekt w obecnym kształcie nie jest dla Polski łaskawy – otrzymamy 64,4 mld euro. To o ponad 23 proc. mniej w stosunku do blisko 84 mld euro, które polskie regiony mają do dyspozycji w obecnej perspektywie. Co samorządy mogą zrobić, by w kolejnych latach wydać pieniądze bardziej efektywnie? Według Tomasza Dorożyńskiego z Uniwersytetu Łódzkiego przydałoby się lepsze zarządzanie i ograniczenie biurokracji. Nieuniknione będą też cięcia etatów wśród urzędników zajmujących się unijnymi środkami. Urzędy marszałkowskie na razie nie chcą o niczym przesądzać.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Nowy smartfon marki Xperia z sześcioma obiektywami z tyłu

Dodano: 20.06.2019 10:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W tym miesiącu na rynku zadebiutował pierwszy smartfon Sony Mobile z potrójnym aparatem z tyłu. Tymczasem firma ma pracować nad modelem posiadającym... sześć obiektywów "na pleckach".

Źródło: www.pcformat.pl

Mają dość lokatorów bloków socjalnych

Dodano: 18.06.2019 22:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

MIELEC. Mieszkańcy osiedla Rzochów skarżą się na uciążliwości związane z sąsiedztwem bloków socjalnych, które w ostatnich latach wybudowano przy ul. Inwestorów. – Nie da się ukryć, że daje nam w to w kość. Tymczasem dowiadujemy się, że ma być tam budowany kolejny blok – mówi Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów. – Zanim tak się [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Fiskus nadużywa prawa do wszczęcia kontroli bez uprzedzenia

Dodano: 17.06.2019 13:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Urzędy skarbowe nadużywają prawa do wszczęcia kontroli bez 7-dniowego uprzedzenia. Powołują się one na "konieczność przeciwdziałania przestępstwom lub wykroczeniom skarbowym". Zdaniem ekspertów taka praktyka to nadużywanie przepisów. Powinna ona być stosowana tylko w wyjątkowych przypadkach, np. gdy może dojść do utraty dowodów lub gdy jest spodziewany brak współpracy kontrolowanego z kontrolującym. Tymczasem praktyka wszczynania kontroli bez uprzedzenia stosowana jest obecnie w sposób instrumentalny także wobec rzetelnych, długo działających na rynku firm.

Źródło: www.podatki.biz

10 tys. dol. – tyle potrzebował serwis Apple, aby ustalić, że MacBook ma obniżoną jasność

Dodano: 15.06.2019 14:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Dwukrotna wymiana płyty głównej, później wymiana całego laptopa, a na końcu i tak ten sam problem. Oto historia fotografa nazwiskiem Greg Benz, który wraz z działem wsparcia firmy Apple przez kilka tygodni walczył z czarną matrycą swojego MacBooka Pro. Każdy kolejny specjalista uznawał sprzęt za uszkodzony. Tymczasem wystarczyło jedynie podnieść jasność. Jak relacjonuje "TechSpot",&...

Źródło: feedproxy.google.com

Węgry: ukraiński kapitan zwolniony z aresztu; znaleziono ciało kolejnej ofiary katastrofy

Dodano: 13.06.2019 17:50 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Ukraiński kapitan statku-hotelu, po zderzeniu z którym 29 marca zatonął w Budapeszcie statek wycieczkowy "Hableany", został w czwartek zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji - podał portal index.hu. Tymczasem znaleziono ciało kolejnej ofiary katastrofy.

Tagi: Tymczasem
Źródło: www.deon.pl

MCI chce pójść na rękę inwestorom, ale stawia warunki. "Najpierw dług"

Dodano: 10.06.2019 15:52 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Zarząd MCI TFI reaguje na aferę. Po informacji o zainteresowaniu sprawą prokuratury jest gotowy do rozmów o zmianie statutu. - Działaliśmy zgodnie z prawem, po naszej stronie nie ma winy - usłyszeliśmy na spotkaniu. Inwestorom, którzy czekają na pieniądze, to może nie wystarczyć. Tymczasem prokuratura poszukuje poszkodowanych w sprawie.

Tagi: Tymczasem
Źródło: https:

Lekarz z Parkitki oskarżony o gwałt na pacjentce z kolejnym zarzutem

Dodano: 06.06.2019 12:31 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Przed Sądem Rejonowym w Częstochowie trwa proces przeciwko lekarzowi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Parkitce Michałowi S., który podejrzany jest m.in. o gwałt na pacjentce. Tymczasem medyk usłyszał nowy zarzut.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Sektor wydobywczy traci na wartości. Mimo to otwarte fundusze emerytalne inwestują w akcje spółek z tej branży

Dodano: 18.02.2019 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Spółki węglowe i energetyczne straciły w ubiegłym roku ponad jedną piątą swojej wartości. Z samego tylko portfolio OFE zniknęło poprzez te aktywa 800 mln zł - wynika z analiz Fundacji "Rozwój TAK - Odkrywki NIE". Tymczasem w tym roku zaczynają się tworzyć Pracownicze Plany Kapitałowe, które również mogą chcieć lokować pieniądze w sektorze wydobywczym i energetycznym. Według ekspertów Fundacji, byłoby to działąnie nie tylko nieekonomiczne, lecz także nieetyczne

Źródło: biznes.interia.pl

TEST – MITSUBISHI ASX 1.6

Dodano: 28.05.2018 14:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Mitsubishi ASX jest na rynku już od 8 lat. To bardzo dużo, zważywszy, że obecnie, producenci w tym czasie zdążyliby wprowadzić nową generację modelu. Tymczasem tutaj, w ostatnim czasie, kompaktowy crossover przeszedł kolejną kurację odświeżającą. Czy to już nie za dużo? Silnik: R4 Pojemność: 1590 cm3 Moc: 117 KM/6000 obr./min. Moment: 154 Nm/4000 obr./min. Skrzynia [...]

Źródło: motocollection.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone