sobota, 20 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
Wiadomości z tagiem Technologia  RSS
Ochrona konsumencka dla części osób prowadzących działalność gospodarczą?

Dodano: 19.04.2019 15:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zamierza zmodyfikować definicję konsumenta, by objęła ona również osoby prowadzące ewidencjonowaną działalność gospodarczą, dokonujące czynności niemających dla nich charakteru zawodowego. Jak oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, projektowane rozwiązanie będzie budzić pewne wątpliwości i może okazać się szkodliwe.

Źródło: www.podatki.biz

MPiT: Produkcja przemysłowa wzrośnie o ponad 9% r/r w kwietniu 2019 r.

Dodano: 18.04.2019 12:44 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Warszawa, 18.04.2019 (ISBnews) - Dane dotyczące produkcji przemysłowej w Polsce za kwiecień powinny potwierdzić odporność krajowego sektora przemysłowego na spowolnienie notowane w całej Unii Europejskiej i wzrost produkcji przemysłowej przekroczy 9% r/r, prognozują analitycy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

Nowy szef Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii

Dodano: 15.04.2019 19:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Paweł Łaski został prezesem Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Kielcach. Jest on doktorem pracującym w Katedrze Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej.

Źródło: www.radio.kielce.pl

E-faktury w zamówieniach publicznych już w tym tygodniu

Dodano: 15.04.2019 14:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od 18 kwietnia br. zaczną obowiązywać nowe regulacje dotyczące e-fakturowania. W efekcie z e-faktur korzystać można będzie w zamówieniach publicznych, koncesjach na roboty budowlane i partnerstwie publiczno-prawnym. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii uruchomiło już bezpłatną Platformę Elektronicznego Fakturowania (PEF).

Źródło: www.podatki.biz

MPiT: Inflacja konsumencka wyniesie 1,7% r/r w kwietniu

Dodano: 15.04.2019 12:23 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Warszawa, 15.04.2019 (ISBnews) - Inflacja konsumencka pozostanie na poziomie 1,7% r/r w kwietniu, prognozują eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

Inżynieria oprogramowania: powtórka przed maturą [Technologie IT]

Dodano: 15.04.2019 8:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W oprogramowaniu interesuje nas to, do czego ono służy. Jaka jest jego funkcjonalność: co robi, jaką pełni rolę? Po prostu w czym może pomóc? Kiedy jego funkcje nas zadowalają, to zaczynamy zwracać uwagę na jego cechy niefunkcjonalne, tzn. zwracamy uwagę na to: czy działa zadowalająco szybko, jak wygląda i czy dobrze się z nim pracuje, czy właściwie zabezpiecza zapisywane w nim informacje, czy jest niezawodne i wiarygodne?

Źródło: feedproxy.google.com

Technologie dla zapominalskich

Dodano: 10.04.2019 23:36 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Masz przeczucie, że nie zgasiłeś światła, wychodząc z domu? Sięgasz do kieszeni, jednak nie ma w niej kluczy? Chcesz zadzwonić do pracy i powiadomić szefa, że się spóźnisz, jednak telefonu też nie możesz znaleźć? Takie problemy są dla niektórych osób codziennością. Z pomocą przychodzi technologia.

Źródło: di.com.pl

Yamaha, Suzuki, Kawasaki i Honda podpisują porozumienie: wymienne baterie dla elektryków

Dodano: 09.04.2019 15:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Wielka czwórka" opracuje wspólny standard wymiennej baterii dla pojazdów elektrycznych wraz z ogólnodostępnymi stacjami ładowania/wymiany baterii. Technologia mobilności elektrycznej posuwa się szybko do przodu. Pomimo tego wszyscy dobrze wiemy, co najbardziej odstrasza od używania pojazdów czy samochodów elektrycznych - jest to zasięg na baterii, czas ładowania oraz dostępność stacji ładowania. Aby postęp nie zwalniał, różne firmy...

Źródło: motormania.com.pl

Wiosenne porządki: refaktoryzacja [Technologie IT]

Dodano: 08.04.2019 8:47 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Sformalizowaną metodą dbania o jakość kodu jest jego refaktoryzacja. Refaktoryzacja to proces wprowadzania zmian w programie bez zmieniania jego funkcjonalność. Można powiedzieć, że sprzątamy w kodzie, ale pod względem funkcjonalnym nie dodajemy do niego niczego nowego. Tak zdefiniowana refaktoryzacja może stanowić jeden z elementów restrukturyzacji oprogramowania.

Źródło: feedproxy.google.com

Gościciono nowy deweloperski dom z garażem

Dodano: 05.04.2019 13:33 | 3 odsłon | 0 komentarzy

GOŚCICINO - NOWY DOM Z GARAŻEM W ZABUDOWIE BLIŹNIACZEJ ! Kameralne osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej , zlokalizowanych w otoczeniu lasu , z dobrym połączeniem z Wejherowem i Trójmiastem. Gościcino - nowy budynek , oddany dla nabywcy w stanie developerskim o pow. 88 m2 plus garaż 15,90m2 Technologia budowania: ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych gr 24 cm, ocieplenie styropian grubości 15 cm, dach wyłożony folią oraz wełną mineralną grubości 15 cm,na zewnątrz dachówką, kominy wykonane z klinkieru, ściany działowe z bloczków gazobetonowych o grubości 12 cm, elewacja wykonana z tynku sylikonowy. Rozprowadzona instalacja:elektryczna, alarmowa, wodna, grzewcza gazowa ( z grzejnikami panelowymi - brak pieca), tv, Internet, parapety zewnętrzne blacha, wewnętrzne kamień, tynki wewnętrzne cementowo-wapienne, wkład kominkowy . Na parterze znajduje się wiatrołap , pomieszczenie gospodarcze (kotłownia), korytarz i pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym (30m2). Na poddaszu rozplanowano 3 sypialnie (19m2,11 m2,11,6 m2,) ,łazienka (5,6m2) oraz korytarz . BUDYNEK BĘDZIE ODBIORZE DO KOŃCA MAJA 2019!!! Działka o pow. 400 płaska, ogrodzona siatką , zagospodarowana w kostkę brukową (opaska wokół domu, taras, podjazd i chodnik ). Dużym atutem jest lokalizacja nieruchomości: blisko terenów zielonych, ścieżek rowerowych ,lasu, domków jednorodzinnych. Dzięki tej lokalizacji jako wartość dodaną - gwarantujemy niezapomniane wschody i zapierające dech zachody słońca. OFERTA Z RYNKU PIERWOTNEGO - KUPUJĄCY NIE PŁACI PODATKU 2% PRZY TRANSAKCJI KUPNA !! KUPUJĄCY NIE PŁACI WYNAGRODZENIA POŚREDNIKA !!!! ZAPRASZAMY DO UMÓWIENIA SIĘ NA PREZENTACJĘ OFERTY Z PRZEDSTAWICIELAMI BIURA NIERUCHOMOŚCI.

Źródło: nieruchomosci.hiperogloszenia.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone