sobota, 20 października 2018 r.  Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Wiadomości z tagiem Technologia  RSS
Zamówienia publiczne - MPiT zaczyna elektronizację i zapowiada nowe PZP

Dodano: 18.10.2018 15:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii rozpoczęło proces elektronizacji zamówień publicznych. Do dyspozycji zamawiających i wykonawców oddano już nowe narzędzie - tzw. miniPortal. Resort zapowiedział też, że jeszcze w listopadzie br. przedstawiony zostanie projekt nowego Prawa zamówień publicznych.

Źródło: www.podatki.biz

Powstaje centrum konsultingowe dla startupów z Mazowsza

Dodano: 16.10.2018 23:00 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego uruchamiają Campus Business Pack – centrum konsultingowe dla startupów z Mazowsza. Centrum tworzone będzie we współpracy z Partnerami Inkubatora UW – menedżerami i liderami wiodących polskich i międzynarodowych organizacji.

Źródło: di.com.pl

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Technologia rozwiąże wiele problemów

Dodano: 16.10.2018 13:06 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Na wielką demograficzną zmianę, która dokonuje się na naszych oczach, patrzymy jako na jedno z najważniejszych zagrożeń współczesności. Jednocześnie jednak jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji we współczesnej medycynie. Jak będzie więc wyglądał sektor ochrony zdrowia w przyszłości? Odpowiedzi próbowali udzielić uczestnicy panelu zorganizowanego przez DGP.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Narzędziownia: Yammer, czyli Facebook w korporacji [Technologie IT]

Dodano: 15.10.2018 8:57 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Każdy, kto choć trochę ogarnia "Fejsa", szybko odnajdzie się w Yammerze. Mamy tu ścianę z wiadomościami, grupy zainteresowań, "lajki" i komentarze, w końcu bezpośrednie wiadomości. W 2012 r. system został kupiony przez firmę Microsoft, która wkrótce włączyła go do pakietu Microsoft Office. Powstał "korporacyjny" Facebook, zintegrowany z popularnymi narzędziami biurowymi.

Źródło: feedproxy.google.com

Kaspersky Lab wykrył exploita dnia zerowego dla systemu Windows

Dodano: 14.10.2018 10:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Technologia „Automatyczne zapobieganie exploitom” Kaspersky Lab, wykryła serię nieznanych wcześniej ukierunkowanych działań cyberprzestępczych. Ataki te były przeprowadzane przez nowe szkodliwe oprogramowanie, które wykorzystało nieznaną wcześniej lukę dnia zerowego w zabezpieczeniach systemu operacyjnego Windows.

Źródło: www.pcformat.pl

VI edycja IT Future Expo – Targi IT & Nowych Technologii dla biznesu

Dodano: 14.10.2018 7:07 | 8 odsłon | 0 komentarzy


IT Future Expo to VI edycja dorocznego spotkania elity polskiego IT, w całości poświęconego technologiom dla biznesu. To miejsce tworzenia się silnych relacji biznesowych. 16h merytoryki oraz wystąpienia najlepszych speakerów, pozwolą wyjść z głową pełną pomysłów i gotowych rozwiązań. Jeśli chcesz: dowiedzieć się, co napędza branżę poznać aktualne trendy w rozwoju technologii dla przedsiębiorstw wymienić [...] pochodzi z serwisu .

Źródło: weblog.infopraca.pl

Mercedes z trzecim poziomem autonomiczności. Niestety, może skończyć jak Audi A8

Dodano: 12.10.2018 12:14 | 3 odsłon | 0 komentarzy

imageW nowym Mercedesie klasy S zostaną wprowadzone zaawansowane funkcje autonomicznej jazdy. Właściciele drogiej limuzyny w wybranych scenariuszach będą mogli puścić kierownicę i zająć się chociażby czytaniem książki. Technologia ma zadebiutować już za 2 lata. Serwis Automotive News informuje o ambitnych planach niemieckiego producenta samochodów. Ola Kaellenius, szef badań w Daimler AG,&...

Źródło: feedproxy.google.com

Podatki 2019: Kwoty odszkodowań zostaną zwolnione z podatku

Dodano: 11.10.2018 19:08 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W polskim systemie podatkowym funkcjonować zacznie nowe zwolnienie z podatku dochodowego, które będzie dotyczyć kwot odszkodowań uzyskanych od ubezpieczycieli - wynika z przygotowanego w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii projektu nowelizacji. Warunkiem skorzystania ze zwolnienia będzie przeznaczenie odszkodowania na naprawę lub zakup analogicznego środka trwałego.

Źródło: www.podatki.biz

Polscy naukowcy testują pierwszy na świecie czujnik pola magnetycznego z grafenu

Dodano: 11.10.2018 7:08 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Pierwszy na świecie wysokotemperaturowy czujnik pola magnetycznego z grafenu testują naukowcy z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie. Technologia ta może znaleźć zastosowanie w produkcji m.in. samochodów elektrycznych i urządzeń przemysłowych.

Źródło: https:

Działalność nierejestrowa - MPiT opublikowało specjalny poradnik

Dodano: 09.10.2018 14:56 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przedstawiło nowy poradnik dotyczący działalności nierejestrowej. Formuła działalności nierejestrowej pozwala na prowadzenie działalności na niewielką skalę i uniknięcie szeregu standardowych obowiązków administracyjnych oraz fiskalnych.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone