czwartek, 18 lipca 2019 r.  Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
Wiadomości z tagiem Szpitala  RSS
Poseł się nie zna, RIO się nie zna, NIK się nie zna – czyli nikt się nie zna

Dodano: 17.07.2019 18:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy

PRZEMYŚL. Poseł PO drąży sprawę nadużyć w przemyskim Wojewódzkim Szpitalu. Dyrektor placówki butnie odpowiada. Szokujące wręcz wyniki kontroli NIK i RIO w przemyskim Wojewódzkim Szpitalu przekazał dziennikarzom podczas poniedziałkowej (15 lipca) konferencji prasowej poseł PO z Przemyśla, Marek Rząsa. Niejasne umowy o niejasne dzieła, które nigdy nie zostały zrealizowane, nienależne wypłaty publicznych pieniędzy, diagnozowanie pacjentów [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Super nowoczesny tomograf dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego od WOŚP

Dodano: 17.07.2019 13:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podarowała Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. NMP w Częstochowie warty około 3 mln zł tomograf komputerowy. To ważny element wsparcia placówki, która jest w trakcie wdrażania programu naprawczego. 

Źródło: www.wczestochowie.pl

Rezonans od WOŚP w gorzowskim szpitalu.

Dodano: 16.07.2019 17:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jest duża szansa, że zmniejszą się kolejki na badania rezonansem magnetycznym w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Szczególnie dotyczy to najmłodszych pacjentów. W szpitalu pojawi się bowiem nowy aparat zakupiony przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Źródło: tvgorzow.pl

Częstochowska prokuratura nie zajmie się doniesieniem na dyrekcję szpitala

Dodano: 15.07.2019 12:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Częstochowska prokuratora odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie narażenia pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Prof. Wojciech Maksymowicz: Nie chciałem być niewolnikiem i przyklaskiwać władzom uczelni [WYWIAD]

Dodano: 12.07.2019 8:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy

O stanie olsztyńskiej medycyny oraz sytuacji na uniwersytecie rozmawialiśmy z prof. Wojciechem Maksymowiczem. Urodził się we Włocławku, ale wraz z rodzicami przeniósł się do Olsztyna. Następnie wybrał się na studia medyczne do Warszawy, które ukończył w 1980 roku. Do Olsztyna wrócił na krótko w 1992 roku. Następnie wrócił do stolicy, gdyż został ministrem zdrowia w rządzie Jerzego Buzka. W 2007 roku ponownie przeniósł się do Olsztyna. Zorganizował tutaj i objął pieczę nad Wydziałem Nauk Medycznych. Jako neurochirurg został także kierownikiem Kliniki Neurochirurgii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. W ostatnim czasie popadł w konflikt z władzami UWM i w czerwcu odszedł ze stanowiska prorektora ds. Collegium Medicum.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Czy konecki szpital ma kłopoty finansowe?

Dodano: 10.07.2019 15:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Władze powiatu koneckiego nie zatwierdziły sprawozdania finansowego tamtejszego Szpitala Specjalistycznego za ubiegły rok. Powodem tej decyzji jest prawie 5 milionów złotych straty, wykazane przez placówkę.

Źródło: www.radio.kielce.pl

„Nierzetelność, niegospodarność” – te słowa powtarzają się najczęściej

Dodano: 04.07.2019 17:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

PRZEMYŚL. NIK opublikowała wystąpienia pokontrolne dotyczące Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. Podczas wtorkowej (2 lipca) konferencji prasowej poseł PO z Przemyśla, Marek Rząsa mówił o dotychczas nieopublikowanych przez Najwyższą Izbę Kontroli wystąpieniach pokontrolnych dotyczących Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. Wypowiadając się dla Polskiego Radia Rzeszów dyrektor placówki, Piotr Ciompa  odpowiedział, że nie jest dysponentem raportów NIK-u i [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Brak lekarzy pogrąża kolejny oddział. Szpital w Chorzowie szuka miejsca dla małych pacjentów onkologii

Dodano: 03.07.2019 16:20 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Oddział onkologii i hematologii dziecięcej Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie zostanie zamknięty. Powód znów ten sam - brak lekarzy. Do końca lipca musi znaleźć się miejsce dla małych pacjentów placówki. Sytuacja jest trudna.

Źródło: https:

Wątpliwości w sprawie odwołania szefa sandomierskiego szpitala

Dodano: 02.07.2019 16:38 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Czy odwołanie dyrektora szpitala w Sandomierzu odbyło się zgodnie z prawem? Są wątpliwości w tej sprawie. Radny powiatowy Waldemar Maruszczak z PiS, członek Społecznej Rady Szpitala uważa, że do podjęcia takiej decyzji zarząd powiatu potrzebował opinii tego gremium, której nie było, ponieważ władze powiatu o nią nie wystąpiły. Na posiedzeniu rady nie omawiano tego tematu.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Będzie łatwiej rodzinom zastępczym

Dodano: 02.07.2019 13:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Szybki dostęp do lekarzy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz bezpłatny parking przy tej lecznicy - to ułatwienia dla opiekunów dzieci z zawodowych rodzin zastępczych. Stosowne upoważnienia podpisano dziś w urzędzie marszałkowskim.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone