wtorek, 18 czerwca 2019 r.  Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
Wiadomości z tagiem Sprawiedliwości  RSS
PiS rozpoczyna ofensywę. Chce zdobyć 13 mandatów

Dodano: 17.06.2019 13:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Świętokrzyscy politycy i działacze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli intensywne przygotowania do wyborów parlamentarnych. Dziś w Kielcach odbędzie się spotkanie zarządu okręgowego partii, podczas którego prawdopodobnie zostanie wybrany szef sztabu wyborczego - zapowiedział lider ugrupowania w regionie poseł Krzysztof Lipiec.

Źródło: www.radio.kielce.pl

PiS wygrał w Końskich i utworzy koalicję?

Dodano: 17.06.2019 10:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

KWW Prawi i Solidarni utworzony przez radnych Prawa i Sprawiedliwości wygrał przedterminowe wybory do rady powiatu koneckiego zdobywając siedem mandatów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

PiS zachęca do udziału w dyskusji nad raportem o stanie województwa

Dodano: 11.06.2019 15:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Świętokrzyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zachęcają mieszkańców do aktywnego udziału w życiu społecznym regionu oraz do udziału w debacie nad raportem o stanie województwa świętokrzyskiego.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Poseł Marek Kwitek zachwycony inwencją młodych parlamentarzystów

Dodano: 07.06.2019 18:54 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Sandomierscy posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży podsumowali swój pobyt na Wiejskiej i obrady, w których uczestniczyli 1 czerwca. Spotkanie odbyło się z inicjatywy posła Prawa i Sprawiedliwości Marka Kwitka.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Komisja Europejska wzywa Polskę do zmian ws. zwolnień dla alkoholu do produkcji leków

Dodano: 07.06.2019 16:23 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska wezwała Polskę do dostosowania się do unijnych regulacji. Wątpliwości Brukseli wzbudziły praktyki dotyczące zwolnień podatkowych dla importowanego alkoholu, który wykorzystywany jest do produkcji leków. Polskie władze mają teraz dwa miesiące na podjęcie działań. W innym przypadku sprawa zostanie prawdopodobnie skierowana do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TS UE).

Prezydent zakazuje marszu. Organizatorzy mówią: „Widzimy się 22 czerwca!”

Dodano: 07.06.2019 13:21 | 1 odsłon | 0 komentarzy

RZESZÓW. Organizatorzy II Marszu Równości będą się odwoływać od decyzji prezydenta Rzeszowa. Liczą, że manifestacja się odbędzie. Już za dwa tygodnie powinien się odbyć II Marsz  Równości w Rzeszowie. Im bliżej było tej daty, tym więcej kontrowersji wywoływała impreza. Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył nawet projekt uchwały zakazującej marsz. Ku zaskoczeniu wielu, w poniedziałek [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Prezydent Ferenc zakazał Marszu Równości

Dodano: 06.06.2019 19:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

RZESZÓW. Członkowie SLD i organizatorzy Marszu Równości w Rzeszowie nie zgadzają się z decyzją Tadeusza Ferenca, który jak twierdzi – dba o bezpieczeństwo. W poniedziałek Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej, która miała dotyczyć planowanego na 22 czerwca II Marszu Równości w Rzeszowie. Kategorycznie sprzeciwiali się jego organizacji. Prezydent Rzeszowa postanowił [...]

Źródło: supernowosci24.pl

MF: Komunikat dotyczący wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie C-224/18 Budimex S.A.

Dodano: 06.06.2019 13:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Informowaliśmy kilkanaście dni temu o ważnym dla branży budowlanej wyroku TS UE, który stwierdził, iż to formalny odbiór usługi budowlanej można dla celów podatku VAT uznać za moment wykonania danej usługi. Warunkiem w takiej sytuacji miałoby być to, że formalność odbioru została uwzględniona w umowie i stanowiła materialne zakończenie usługi. Wyrok ten może oznaczać, że dotychczasowe stanowisko MF w tej sprawie trzeba będzie zmienić. Na razie Ministerstwo Finansów wydało komunikat w sprawie tego orzeczenia, stwierdzając wstępnie, iż interpretacja ogólna PT3.8101.41.2015.AEW.2016.AMT.141 umożliwia realizację wytycznych wynikających z wyroku TSUE w sprawie C-224/18 Budimex S.A.

Źródło: www.podatki.biz

PiS nie chce Marszu Równości

Dodano: 05.06.2019 8:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy

RZESZÓW. Radni PiS przygotowali projekt uchwały, w którym sprzeciwiają się Marszowi Równości. Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył wczoraj wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej, która będzie dotyczyć planowanego pod koniec czerwca 2. Marszu Równości w Rzeszowie. – Przygotowaliśmy stanowisko, w którym wyrażamy nasz sprzeciw wobec organizacji tego marszu jak również nachalnej promocji ideologii związanych z ruchami [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Za nieumyślne spowodowanie śmierci lekarze nie trafią do więzienia

Dodano: 05.06.2019 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

PODKARPACIE. Po protestach lekarzy, Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje kolejną nowelizację art. 155 kk dot. surowszych kar za nieumyślne spowodowanie śmierci. Choć Ministerstwo Sprawiedliwości zapewniało, że nowelizując art. 155 kodeksu karnego chodziło mu o surowsze karanie pospolitych przestępców, a nie medyków, to po stanowczym sprzeciwie tych ostatnich wycofuje się z niektórych zapisów. Będzie kolejna nowelizacja, w której [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone