poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.  Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
Wiadomości z tagiem Spotkanie  RSS
dziś, 17 cze 8:35 (TVP 1) - Ziarno

Dodano: 17.06.2018 7:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Spotkanie z Michałem Bukowskim Paxem oraz Anią Soporek. Redakcja Programów Katolickich TVP zaprasza dzieci na "Ziarno", a młodzież na Studio "Raban".

Źródło: teletydzien.interia.pl

Śpiew, muzyka i modlitwa. Młodzież spotkała się w Wiślicy

Dodano: 16.06.2018 17:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Śpiew, taniec i modlitwa zdominowały 16. Diecezjalne Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej, które odbyło się w Wiślicy, uważanej za kolebkę chrześcijaństwa w Polsce. W spotkaniu uczestniczyło około 600 młodych osób. Zlot przebiegał pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” będącym jednocześnie hasłem roku duszpasterskiego w Kościele.

Tagi: Spotkanie
Źródło: www.radio.kielce.pl

Zbrodnia Wołyńska. Od terroru do ludobójstwa

Dodano: 16.06.2018 13:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Siemaszko – wieloletnią badaczką zbrodni na Wołyniu, która przedstawi przyczyny i przebieg wydarzeń z 1943 r. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 czerwca 2018 r., o godz. 17. w Muzeum Dulag 121.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Mundialowa sobota startuje w południe. Debiut polskiego sędziego

Dodano: 16.06.2018 9:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Cztery mecze odbędą się w sobotę, trzecim dniu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. W południe Francuzi zagrają z Australią. Rywalizację zaczną też inni faworyci turnieju Argentyńczycy, a ich rywalami będą Islandczycy. Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak.

Źródło: www.rmf24.pl

Spotkanie z niepełnosprawnymi bez uczestników protestu. "Kto się interesował, to wiedział"

Dodano: 16.06.2018 7:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Żadna sala nie pomieści wszystkich. Tak rzecznik rządu Joanna Kopcińska tłumaczy, dlaczego na spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego i minister rodziny Elżbiety Rafalskiej z niepełnosprawnymi nie było osób protestujących przez 40 dni w Sejmie. W Centrum Dialog odbyło się spotkanie kilkunastu organizacji z rządem na temat dalszych prac nad systemem wsparcia osób niepełnosprawnych. Jednak nikt z uczestników sejmowego protestu nie dostał na nie zaproszenia.

Bogdan Hołownia & Chris Schittulli - Piosenka jest dobra na wszystko

Dodano: 14.06.2018 19:13 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Duet wyjątkowy. Spotkanie dwóch osobowości o niespotykanej wrażliwości muzycznej i charyzmie, Chrisa Schittulli, francuskiego wokalisty i Bogdana Hołowni, polskiego pianisty jazzowego.
Najbliższy koncert 15 czerwca w Kalinowym Sercu zostanie dedykowany przede wszystkim twórczości polskich Mistrzów Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Artyści odsłonią po raz pierwszy przed publicznością Kalinowego Serca dotychczas przetłumaczone na język francuski utwory Mistrzów, które składać się będą na przygotowywany przez Artystów projekt WASOWSKI I PRZYBORA po francusku.
Podczas koncertu usłyszymy ponadto niezapomniane piosenki francuskie Charles’a Aznavour, Edith Piaf, Charles’a Trenet, Yves ’a Montand, Gilberta Bécaud ...
Wysmakowana i subtelna aranżacja, wyjątkowe warunki głosowe Chrisa i mistrzowska interpretacja utworów przez Bogdana dają niezwykły przekaz piosenek. Wszystkie elementy układają się w harmonijną całość tworząc wspaniałą, niepowtarzalną i intymną atmosferę, zabierając odbiorów w muzyczną podróż po Polsce i Francji.
Koncert wyjątkowy, poruszający, niespotykany i budzący zachwyt wśród publiczności.
Chris SCHITTULLI – francuski wokalista, ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej po francusku
Francuz o włoskich korzeniach pochodzący z Grenoble. Dla swojej żony Polki przeprowadził się z Francji do Warszawy, gdzie obecnie mieszka i rozwija swoją karierę muzyczną.
Prowadzili go m.in. światowej sławy baryton Mark Pancek oraz Thierry Peala, uznany wokalista jazzowy. Przygoda ze śpiewem bel canto pozwoliła mu na tworzenie muzyki pełnej ekspresji, uczuć i emocji. Chris z łatwością porusza się w szerokim repertuarze pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej, poezji śpiewanej.
Od 2008 roku współpracuje z jednym z najbardziej znanych trenerów wokalnych we Francji Richardem Crossem, a w 2013 roku ukończył słynną paryską szkołę Pédagogie de Richard Cross, co pozwala mu jednocześnie rozwijać pasję pedagoga śpiewu.
Jest współzałożycielem francuskiej grupy muzycznej DIVINO, znanej z repertuaru pop-opera.
Spotkanie z Jackiem Cyganem i Bogdanem Hołownią zapoczątkowało u Chrisa etap fascynacji polską piosenką. Tak rozpoczęła się przygoda z tłumaczeniem tekstów polskich twórców i mistrzów, które dotąd nie doczekały się wersji francuskich.
Wydana w Polsce wspólnie z Bogdanem Hołownią płyta C’est si bon (2017) stanowi ukłon w stronę polskich i francuskich mistrzów piosenki.
Bogdan HOŁOWNIA – jeden z najwrażliwszych polskich pianistów jazzowych
Pochodzi z Torunia. W latach 1985-1988 studiował muzykę w kwartecie Jana Ptaszyna Wróblewskiego, legendarnego wspaniałego mistrza i nauczyciela. W latach 1990-1993 studiował w Berklee College of Music w Bostonie (USA) u profesora Raya Santisiego i Grega Hopkinsa. W USA Bogdan współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Jerzym Głodem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. Odbył też trasy koncertowe z Big Bandem Artie Showa.
Wspólnie z basistą Bronkiem Suchankiem nagrali kilka płyt poświęconych muzyce polskiej. Jest założycielem wytwórni płytowej Hobo Records. Jego biurko zawiera stosy kompozycji Jerzego Wasowskiego, Henryka Warsa, Władysława Szpilmana, Jerzego Petersburskiego, Jerzego Abratowskiego… zapis utworów wspaniałych polskich mistrzów piosenki.
W marcu 2001 otrzymał nagrodę Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku za solową płytę Don’t Ask Why - piano solo.
Został również laureatem Grand Prix Jazz Melomani w 2002 roku w kategorii artysta roku. Bogdan gra w swoim trio o nazwie L.A. Trio. Grywa również z El Jazz Quintetem. Akompaniuje Joannie Trzepiecińskiej, Lorze Szafran, Magdzie Umer, Adze Zaryan, Dorocie Miśkiewicz i innym.
Bilety 50 zł
Rezerwacje 887 333 383

Rozpoczął się pierwszy mecz piłkarskich mistrzostw świata w Rosji

Dodano: 14.06.2018 19:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Argentyński sędzia Nestor Pitana rozpoczął mecz Rosja - Arabia Saudyjska, inaugurujący piłkarskie mistrzostwa świata. Spotkanie w Moskwie poprzedziła 30-minutowa ceremonia otwarcia. Turniej, w którym udział wezmą 32 zespoły, w tym Polska, potrwa do 15 lipca.

Źródło: https:

Pedrosa czeka na Yamahę, zostanie w MotoGP?

Dodano: 14.06.2018 16:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Dani Pedrosa miał poinformować nas dzisiaj o swojej przyszłości. Na jego briefing prasowy przyszli praktycznie wszyscy obecni w padoku w Barcelonie dziennikarze. „Jest was tylu, jakbym wygrał wyścig” - powiedział Hiszpan. Spotkanie przed GP Katalonii relacjonowano także na żywo w internecie. Spodziewaliśmy się jednego z dwóch scenariuszów. Zakończenia kariery albo przejścia do prywatnej ekipy Yamahy,...

Źródło: motormania.com.pl

Volker Schlöndorff w Szkole Wajdy

Dodano: 14.06.2018 14:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W najbliższy wtorek (19 czerwca) Szkoła Wajdy zaprasza na wykład reżysera oscarowego "Blaszanego bębenka", Volkera Schlöndorffa. Spotkanie z niemieckim filmowcem odbędzie się w godzinach 10.00 - 13.00. Szkoły Wajdy w ramach programu Ekran+ zaprosiła do siebie jednego z ważniejszych filmowców XX wieku, laureata canneńskiej Złotej Palmy. Autora takich dzieł jak "Blaszany bębenek", "Homo Faber"

Źródło: www.filmweb.pl

Warszawsko - Zegrzyńska Pętla Wodna

Dodano: 14.06.2018 13:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

"Rejsy z fotografią i filmem". Tym razem publicystyka.
Warszawsko - Zegrzyńska Pętla Wodna, czyli: udrożnijmy zaporę w Dębem dla ruchu wodnego! Spotkanie z autorami koncepcji.

Tagi: Spotkanie
Źródło: kulturalnie.waw.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone