czwartek, 21 lutego 2019 r.  Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Wiadomości z tagiem Spotkanie  RSS
Salon Poezji. Spotkanie z Adamem Zagajewskim

Dodano: 21.02.2019 12:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Adam Zagajewski, laureat wielu literackich nagród, będzie gościem specjalnym Salonu Poezji, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 lutego w Teatrze Adama Mickiewicza. Do naszego miasta przyjedzie na zaproszenie Magdaleny Piekorz, dyrektora artystycznego częstochowskiej sceny.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Warszawa. Spotkanie z Borysem Szycem

Dodano: 20.02.2019 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ostatni dzień lutego to okazja, by spotkać się z Borysem Szycem, zobaczyć go na żywo w roli psa oraz porozmawiać o aktorstwie i kulturze w sieci. Na spotkanie, 28 lutego o 12.00, zaprasza Legalna Kultura i Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp wolny.

Źródło: www.e-teatr.pl

Warszawa. Premiera albumu "Teatr lalek Jerzego Koleckiego" w IT

Dodano: 20.02.2019 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

27 lutego o godz. 18.30 w Instytucie Teatralnym odbędzie się warszawska premiera albumu "Teatr lalek Jerzego Koleckiego" pod redakcją Karola Hordzieja. Spotkanie w ramach cyklu "Książka w teatrze".

Źródło: www.e-teatr.pl

Sb, 14 lip 20:00 (Polsat Sport) - Piłka nożna: Superpuchar Polski - mecz: Legia Warszawa - Arka Gdynia

Dodano: 19.02.2019 7:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Spotkanie o Superpuchar oficjalnie otworzy sezon 2018/2019 w Polsce. Na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie zmierzą się te same drużyny co...

Źródło: https:

Spotkanie eksperckie „RODO – z czym to się je...". O RODO w swobodnej atmosferze, ale fachowo

Dodano: 18.02.2019 19:11 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Zacznij czwartek merytorycznym podejściem do RODO. ODO 24 - sprawdzeni specjaliści w zakresie ochrony danych osobowych - zapraszają 21 lutego na eksperckie spotkanie przy śniadaniu. Będzie nieformalnie, ale merytorycznie i konkretnie!

Źródło: di.com.pl

Pieszo przez pustynię Gobi

Dodano: 18.02.2019 13:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zapraszamy w środę 20.02 na godz. 19.00 na spotkanie z podróżnikiem Mateuszem Waligórą z cyklu Środek Świata. Spotkanie uświetni mini recital Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Jan Nowicki w synagodze w Chmielniku

Dodano: 17.02.2019 7:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Spotkanie z aktorem teatralnym i filmowym, Janem Nowickim odbędzie się dziś w synagodze w Chmielniku. Aktor przedstawi fragmenty prozy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, wybitnego współczesnego pisarza, związanego urodzeniem, dzieciństwem oraz latami szkolnymi z Kielcami i Kielecczyzną. Rok 2019 Sejm ogłosił Rokiem Gustawa Herlinga - Grudzińskiego. W maju pisarz skończyłby sto lat.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Tajemnica Objawienia – na FFN-Z

Dodano: 16.02.2019 19:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Na najbliższym Forum Filmów Nie-Zwyczajnych pokażemy obraz: Tajemnica Objawienia. Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości jak również wykładowca PWTW.
OPIS FILMU
Jacques (Vincent Lindon), reporter znanej francuskiej gazety otrzymuje tajemniczy telefon z Watykanu. Wynika z niego, że w małym miasteczku na południu Francji mieszka 18-letnia dziewczyna, która utrzymuje, że przeżyła objawienie Matki Boskiej. Pogłoski o domniemanym cudzie rozchodzą się błyskawicznie i sprawiają, że na miejsce rzekomych objawień zaczynają przybywać tysiące pielgrzymów. Jacques, który prywatnie nie ma nic wspólnego ze światem wiary i kościoła, zgadza się być częścią komisji śledczej, mającej rzucić nowe światło na zdumiewające wydarzenia.
Bilety: 15 zł
Szczegóły: www.dobremiejsce.org

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Dawna Wólka Węglowa. Wspomnienia mieszkańców – premiera książki.

Dodano: 16.02.2019 19:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zapraszamy na premierę książki Mateusza Napieralskiego Dawna Wólka Węglowa. Wspomnienia mieszkańców będącą finałem projektu Archiwum Wólki.
Projekt Archiwum Wólki ma na celu integrację mieszkańców Wólki Węglowej poprzez wspólne odkrywanie historii osiedla i jego okolicy. Jego kluczowym punktem było poznanie historii i wspomnień jak największej liczby osób, a także legend związanych z przylegającym do Wólki Węglowej Kampinoskim Parkiem Narodowym. Wólczanie zyskali platformę wymiany doświadczeń i myśli oraz narzędzie ocalające od zapomnienia doświadczenia wspólnoty.Podczas cyklu prelekcji w Filii Mateusz Napieralski opowiadał o swoich badaniach archiwalnych nad historią Wólki. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności, a także zachęciły mieszkańców do podzielenia się wspomnieniami oraz do udostępnienia domowych zbiorów fotograficznych.
Dawna Wólka Węglowa. Wspomnienia mieszkańców to fragmenty opowieści Wólczan i ponad 150 unikatowych zdjęć. Autorowi książki zależało na pokazaniu, że Wólka i jej mieszkańcy mają swoją fascynującą historię i tradycję.
W programie: spotkanie autorskie z Mateuszem Napieralskim, wspomnienia mieszkańców, mini-koncert zespołu The Mleko i podsumowanie ponad rocznego procesu zbierania lokalnych opowieści.
Projekt Archiwum Wólki zrealizowano w ramach Inicjatywy Lokalnej we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany
wstęp wolny

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Anna Zielińska-Brudek promowała swój tomik poezji na Podkarpaciu

Dodano: 16.02.2019 17:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Świętokrzyska poetka Anna Zielińska-Brudek, laureatka wielu nagród, inicjatorka ciekawych przedsięwzięć literackich, promowała na Podkarpaciu swój ostatni tomik wierszy. Spotkanie autorskie odbyło się w Tarnobrzegu, gdzie wcześniej przez wiele lat mieszkała i pracowała najpierw jako dziennikarka, a potem policjantka.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone