niedziela, 21 stycznia 2018 r.  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Wiadomości z tagiem Sejmie  RSS
Nowoczesna złoży w Sejmie dwa projekty ws. liberalizacji prawa aborcyjnego

Dodano: 17.01.2018 19:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Nowoczesna złoży w Sejmie dwa projekty liberalizujące prawo aborcyjne - jeden, który będzie powtórzeniem obywatelskiej propozycji Komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" i drugi, autorstwa posłanki Joanny Schmidt (N) - poinformowali w środę liderzy Nowoczesnej.

Źródło: https:

Piotr Woźniak, lider SLD na Opolszczyźnie: - Platforma zachowała się w Sejmie skandalicznie

Dodano: 16.01.2018 14:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Opozycja wobec PiS jest, ale poza parlamentem - przekonuje Piotr Wożniak, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Opolszczyźnie w programie "Gość nto"

Źródło: www.nto.pl

Neumann: PO nie będzie brała udziału w wyborze nowych członków KRS

Dodano: 16.01.2018 8:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Platforma Obywatelska nie będzie brała udziału w wyborze nowych członków KRS. Rozmawialiśmy ze stowarzyszeniami sędziowskimi. Twardo powiedziały, żeby nie zgłaszać tam kandydatów" - ujawnił w Porannej rozmowie w RMF FM Sławomir Neumann, szef klubu PO. Pytany o głosowanie w Sejmie ws. przepisów antyaborcyjnych odpowiada: klub zagłosował dobrze. "Trzech posłów złamało dyscyplinę i poniosło konsekwencje. Głosowali za ustawą, która zaostrza aborcję. My jesteśmy za kompromisem aborcyjnym" - dodaje. "Prosiliśmy posłów, żeby nie głosować za...

Źródło: www.rmf24.pl

Protest przed Sejmem przeciwko odrzuceniu projektu "Ratujmy Kobiety 2017"

Dodano: 13.01.2018 19:27 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W Sejmie nie ma żadnej partii, która poważnie traktuje prawa kobiet, opozycja zawiodła, odrzucenie projektu liberalizującego przepisy ws. aborcji to hańba - mówili uczestnicy sobotniej manifestacji przed Sejmem. Pikietę zorganizowały: "Razem", "Inicjatywa Polska" i organizacje kobiece. Demonstracja przed Sejmem była reakcją na odrzucenie przez Sejm w środę, w pierwszym czytaniu, obywatelskiego projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", który zakładał liberalizację obowiązujących przepisów ws. aborcji.

Źródło: www.rmf24.pl

Olsztyński poseł Nowoczesnej bardziej radykalny niż Kaczyński i Pawłowicz? Jak się tłumaczy?

Dodano: 12.01.2018 10:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wśród posłów opozycji, którzy w środę w Sejmie wstrzymali się od głosu w sprawie skierowania do dalszej dyskusji obywatelskiego projektu zrzeszenia Ratujmy Kobiety, znalazł się olsztyński poseł Nowoczesnej Mirosław Pampuch. Jak tłumaczy swoje stanowisko?

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Schronisko zapewni bezdomnym usługi opiekuńcze

Dodano: 12.01.2018 7:12 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Samorządy oraz organizacje pozarządowe będą mogły zakładać placówki zapewniające pobyt bezdomnym, którzy wymagają częściowej pomocy i opieki w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych. Taką możliwość przewiduje projekt ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej, którym wczoraj zajmowała się w Sejmie komisja polityki społecznej i rodziny.

Tagi: Sejmie
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Projekt "Zatrzymaj aborcję" skierowany do dalszych prac w Sejmie

Dodano: 11.01.2018 13:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Sejm skierował do dalszych prac w Sejmie zgłoszony przez Komitet Inicjatywy Obywatelskiej "Zatrzymaj aborcję" projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Za projektem, którego celem jest zniesienie dopuszczalności aborcji eugenicznej, głosowało 277 posłów, zaś za jego odrzuceniem w pierwszym czytaniu było 134 posłów.

Źródło: https:

Kamiński: Należało pracować w Sejmie także nad projektem "Ratujmy Kobiety 2017"

Dodano: 11.01.2018 6:33 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Należało przesłać do dalszych prac w Sejmie także projekt "Ratujmy Kobiety 2017", z uwagi na jego obywatelski charakter - powiedział w Sejmie Mariusz Kamiński (PiS). W środę posłowie odrzucili obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", zakładający liberalizację przepisów antyaborcyjnych. Do komisji został przesłany projekt Komitetu Obywatelskiego #ZatrzymajAborcję, zmierzający do zaostrzenia prawa.

Źródło: www.rmf24.pl

PO chce 12 podlaskich poprawek za 400 mln zł. Z budżetu państwa [WIDEO]

Dodano: 08.01.2018 19:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

O ich przegłosowanie w Sejmie będą zabiegać posłowie Platformy Obywatelskiej. Chcą m.in. 50 mln zł na wyposażenie lotniska na Krywlanach

Źródło: www.poranny.pl

W Sejmie debatuje komisja zdrowia. "Jesteśmy w krytycznej sytuacji"

Dodano: 03.01.2018 14:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Czy ma pan plan B, jeśli sytuacja w polskich szpitalach będzie jeszcze gorsza? Dlaczego rocznie z Polski wyjeżdża prawie tysiąc lekarzy? To niektóre pytania do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, które padają w czasie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji zdrowia. Tematem jest protest kilku tysięcy lekarzy wypowiadających klauzulę opt-out."Jesteśmy w dramatycznej sytuacji" - ocenia poseł PO Bartosz Arłukowicz. "Nie mamy do czynienia z krytyczną sytuacją. Określanie sytuacji chaosem odnosi się do wirtualnego świata" - odpowiadał...

Tagi: Polska, Sejmie
Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone