niedziela, 21 października 2018 r.  Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Wiadomości z tagiem Służby  RSS
Księża w służbie Niepodległej - wystawa i wykład

Dodano: 17.10.2018 19:11 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ustanowionego przez Sejm RP Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych, Fundacja Służba Niepodległej oraz Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce zapraszają na inaugurację wystawy „Księża w służbie Niepodległej”. Wykład otwierający wystawę wygłosi ks. prof. Józef Naumowicz. Wystawa oraz wykład poświęcone będą przybliżeniu sylwetek duchownych działających na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. oraz roli Kościoła Katolickiego w tym procesie.
Wydarzenie odbędzie się 19 października br. o godzinie 18.00 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 (w okolicy kampusu UKSW)
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!
Szczegóły: www.dobremiejsce.org

Możdżanowska: Zwiększymy dodatek dla urzędników mianowanych [WYWIAD]

Dodano: 10.10.2018 13:06 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Kwalifikacje urzędników mianowanych są poświadczone państwowym egzaminem, a takie osoby wciąż są kuszone przez rynek. Zdolni często wolą odejść do korporacji, niż ubiegać się o awans -mówi Andżelika Możdżanowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw, członek Rady Służby Publicznej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pod sennym szerszeniem + premiera teledysku "Służba leśna"

Dodano: 09.10.2018 19:18 | 8 odsłon | 0 komentarzy

„Pod sennym szerszeniem” to połączenie eko-horroru, kina gore i musicalu, którego fabuła dotyczy serii tajemniczych zaginięć w agroturystycznej leśniczówce w pobliżu zmyślonej miejscowości Zagińce.
Co się stanie, gdy piątka miejskich egoistów trafi na wakacje do byłej osady myśliwskiej. Jak wobec dziwacznie zachowującej się pogody zachowają się absurdalnie sklecone postaci: Maksymiliana Oreiro – seksownego informatyka, Agaty Krzewskiej – przyszłej CEO, profesora Szychty-Fiszkę (przez “ę”) – merkantologa, który wie, że od dawna ważniejsze od KNOW HOW jest KNOW HOW MUCH?
Szalona, slapstikowo przerażająca zabawa gatunkowa Klubu Komediowego tym razem dotyka najbardziej aktualnych napięć społecznych – a kwestie ekologii i leśnictwa przecinają się z kwestiami egoizmu i zaniechania. A wszystko w tonacji rodem z najdziwniejszych kreskówek i z elektronicznym brzmieniem kompozycji Radka Łukasiewicza.
***** Strzeżcie się, gdyż las u bram! Drzewa podeszły pod parkan! A z kranu leci gałąź. Michał Sufin i spółka wstrzelili się w modny dziś nurt ekothrillerów czy ekohorrorów, w których przyroda (wreszcie) zaczyna brać odwet na człowieku za wszystkie tortury, jakim ją poddawał przez stulecia. Zrobili to na swój surrealistyczny sposób. (…) Dwie godziny inteligentnej zabawy z aktualnymi tematami w tle. – Aneta Kyzioł, „Polityka”
Tekst: Michał Sufin
Reżyseria: Aneta Groszyńska i Michał Sufin
Muzyka: Radek Łukasiewicz (Pustki, Bisz/Radex)
Scenografia: Michał Jońca
Realizacja dźwięku: Paweł Parzuchowski
Reżyseria światła: Filip Kabulski
Choreografia: Weronika Pelczyńska
Kostiumy: Antonina Samecka i Klara Kowtun
Obsada:
Hanna Konarowska/Matylda Damięcka – Zuzanna Podściulska, aktorka zbyt dramatyczna
Angelika Kurowska/Karolina Bacia – Sylwia Rerum, lajfstajlerka fauny i flory
Weronika Nockowska – Agata Krzewska, szatyna z Szczuczyna, przyszła CEO
Grzegorz Kwiecień – Persefal Kortland, wysłannik wydziału leśnej indagacji
Mateusz Lewandowski – prof. Szychta-Fiszkę, merkantolog porównawczy
Kacper Matula – Maks Oreiro, najseksowniejszy informatyk na rynku, geniusz programowania
Bartosz Młynarski – Adam, szalony grzybiarz
Patronem medialnym spektaklu jest radio Chilli Zet.
Partnerem wydarzenia jest RISK made in Warsaw.
☞ Kiedy: 10 paździrnika (środa) | godz. 19:00
☞ Gdzie: Klub Komediowy | ul Nowowiejska 1
☞ Bilety: 40/30 zł
BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)
Bilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
w kasie Klubu – codziennie od godziny 18 do końca ostatniego spektaklu (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Ukraina: 10 tys. osób ewakuowano po eksplozji w składach amunicji

Dodano: 09.10.2018 13:05 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Około 10 tys. osób ewakuowano ze strefy wokół płonących składów amunicji w mieście Icznia, ok. 180 km na wschód od stolicy Ukrainy, Kijowa - poinformowała we wtorek Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. W godzinach rannych doszło tam do eksplozji.

Źródło: https:

Ołeh Sencow przerwał czteromiesięczną głodówkę

Dodano: 05.10.2018 13:05 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Wiceszef rosyjskiej Federalnej Służby Więziennej Witalij Maksimienko poinformował w piątek, że odbywający karę 20 lat więzienia ukraiński reżyser Ołeh Sencow przerwał głodówkę, którą prowadził od ponad czterech miesięcy. Rozpoczęto jego rehabilitację - dodał.

Tagi: Służby
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Japonia: Silne trzęsienie ziemi na Hokkdaido; nie ma zagrożenia tsunami

Dodano: 05.10.2018 7:31 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2 nawiedziło w piątek japońską wyspę Hokkaido - podała Służba Geologiczna USA (USGS). Nie ma bezpośredniego zagrożenia tsunami - wskazano w komunikacie. Japońska agencja meteorologiczna oceniła wstrząsy jako "w miarę silne".

Tagi: Służby
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Czekali na rodaków po polskiej stronie granicy

Dodano: 30.09.2018 14:24 | 5 odsłon | 0 komentarzy

LUBACZÓW, HRUSZÓW (UKRAINA). Wspólne działa polskich strażników granicznych i funkcjonariuszy z Państwowej Służby Granicznej Ukrainy doprowadziły do zatrzymania po ukraińskiej stronie 11 nielegalnych imigrantów z Turcji, a po polskiej 4 ich rodaków będących organizatorami przerzutu. O tym, że tropią grupę nielegalnych imigrantów w pobliżu granicy z Polską zawiadomili naszych strażników granicznych z Lubaczowa ich ukraińscy [...]

Źródło: supernowosci24.pl

500 plus w województwie opolskim: na decyzję wciąż czeka 500 wniosków z 2017 roku

Dodano: 16.08.2018 5:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

237,5 mln zł trafiło do opolskich rodzin od stycznia do końca czerwca 2018 z programu „Rodzina 500+”. Służby wojewody jeszcze nie uporały się z zaległymi wnioskami na dzieci, których rodzice przebywają za granicą.

Źródło: https:

Rosja chce postawić ogrodzenie na Krymie

Dodano: 28.09.2017 17:34 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) na zaanektowanym ukraińskim Krymie planuje budowę ogrodzenia, które oddzieli terytorium półwyspu od Ukrainy. 50-kilometrowe ogrodzenie ma powstać do 20 grudnia.

Źródło: www.tvn24.pl

Awaria systemu na Lotnisku Chopina. Służby podejrzewają atak hakerów

Dodano: 28.09.2017 16:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Były utrudnienia dla podróżujących z Lotniska Chopina. Nie działała lotniskowa tablica przylotów i odlotów, ale też system łączności i powiadamiania alarmowego. Po godzinie 16 rzecznik portu poinformował o usunięciu awarii. Służby podejrzewają atak hakerów.

Tagi: Służby
Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone