wtorek, 17 września 2019 r.  Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
Wiadomości z tagiem Sądu  RSS
Operator gazociągu OPAL zmniejszy przesył gazu. Reakcja na wyrok TSUE

Dodano: 13.09.2019 17:17 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Operator gazociągu OPAL - firma OPAL Gastransport - ogłosił w piątek, że od soboty rano - zgodnie z poleceniem niemieckiego regulatora - przestanie używać części zdolności przesyłowych. To konsekwencja wtorkowego wyroku Sądu UE i wygranej Polski w sporze z KE.

Tagi: Polska, Sądu, OPZZ
Źródło: https:

Syndyk sprzeda 1/2 części spółdzielczo-własnościowego prawa

Dodano: 10.09.2019 19:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Syndyk masy upadłości Wiesława Pietrzaka w upadłości, zamieszkałego w Warszawie, uprzejmie informuje o możliwości składania ofert w przetargu sądowym na nabycie przysługującemu Wiesławowi Pietrzakowi w upadłości udziału w wysokości &½ części w części w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego o numerze 50, położonego przy ul. Bogusławskiego 4 w Warszawie, o powierzchni użytkowej 62,95 m2, dla którego Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze WA1M/00517292/4, wraz z udziałem w prawie wieczystego użytkowania ułamkowej części gruntu i współwłasności części wspólnych budynku. Przedmiot sprzedaży opisany powyżej zwany jest „Nieruchomością”. Operat szacunkowy dotyczący Nieruchomości a także informacje o obecnym stanie faktycznym i prawnym Nieruchomości są do uzyskania (wglądu) w biurze syndyka mieszczącym się przy ul. Stanisława Augusta 75 lok. 47, 03-846 Warszawa (tel. + 48 22 639 45 55). Z wyżej wymienionym operatem szacunkowym można zapoznać się również w aktach sprawy o sygnaturze XIX GUp 893/19, w czytelni akt Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, ul. Czerniakowska 100A, 00-454 Warszawa (parter budynku). Informacje o stanie faktycznym i prawnym Nieruchomości są udzielane zainteresowanym w zakresie posiadanym przez syndyka, w biurze syndyka, a w przypadku gdyby osoba zainteresowana nabyciem Nieruchomości dla dokonania oceny stanu faktycznego i prawnego Nieruchomości uznawała za celowe zapoznanie się z informacjami wykraczającymi poza zakres informacji posiadanych przez syndyka, uzyskanie takich informacji pozostaje w takim przypadku wyłącznie w gestii osoby zainteresowanej nabyciem Nieruchomości oraz następuje na koszt i staraniem takiej osoby. Cena wywoławcza: 113.000,00 zł (słownie: sto trzynaście tysięcy złotych). Zainteresowani powinni składać oferty w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 września 2019 r., w gmachu Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, ul. Czerniakowska 100A, 00-454 Warszawa lub przesłać je na adres tego sądu listami poleconymi (decyduje data wpływu oferty do sądu, nie zaś nadania oferty). Otwarcie ofert nastąpi w dniu 18 września 2019 r., w gmachu Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, ul. Czerniakowska 100A, 00-454 Warszawa, w sali nr 119, o godz. 9:30. Oferty będą otwierane i rozpoznawane przez syndyka w obecności Sędziego-Komisarza i oferentów. Po stwierdzeniu, iż złożone co najmniej dwie oferty spełniają warunki formalne opisane w regulaminie przetargu sądowego, syndyk obligatoryjnie przeprowadzi pomiędzy oferentami aukcję (przetarg ustny). Pełna treść regulaminu przetargu zamieszczona jest na stronie internetowej www.syndycy.com.pl, w zakładce licytacje, jak również udostępniana w biurze syndyka (tel. + 48 22 639 45 55, e-mail: [email protected]).

Źródło: mieszkania.hiperogloszenia.pl

NSA. Nocleg i transport są dla zleceniobiorcy przychodem

Dodano: 10.09.2019 12:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Z uzasadnienia:  Jeśli dający zlecenie (...) ze względów organizacyjnych, praktycznych decyduje się na nieodpłatne świadczenie w postaci udostępnienia przyjmującym zlecenie nieodpłatnego zakwaterowania oraz dowozu do miejsca wykonywania pracy (mających wymierną wartość ekonomiczną), to nadal jest to zapłata za pracę. Z tego względu, w ocenie Naczelnego Sądu Administracyjnego, wartość ponoszonych przez skarżącą kosztów zakwaterowania oraz dowozu do miejsca wykonywania pracy dla zleceniobiorców będzie stanowiło dla tych osób przychód.

Tagi: Sądu
Źródło: www.podatki.biz

Zamek Lubomirskich stanie się miejscem kultury

Dodano: 10.09.2019 11:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

RZESZÓW. Za kilka tygodni powołana ma zostać wojewódzka rada kultury, która przygotuje koncepcję przekształcenia zamku w obiekt kultury, a następnie jego wyposażenia. Stało się to, o czym mówiono od lat. Wczoraj w ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie budowy nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszo-wie. Udział w spotkaniu wzięły władze miasta, władze sądu oraz przedstawi-ciele [...]

Tagi: Sądu, Zamku
Źródło: supernowosci24.pl

Uchwała SN ws. kosztów rzeczoznawcy a wzrost cen OC ppm [Faramuszki]

Dodano: 04.09.2019 8:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta.pl uważa, że uchwała Sądu Najwyższego ws. pokrywania z OC ppm kosztów ekspertyzy rzeczoznawcy może spowodować wzrost cen ubezpieczeń (...)

Tagi: Sądu
Źródło: feedproxy.google.com

Fryzjer Nowy Sącz - oazapiekna.eu

Dodano: 31.08.2019 10:56 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli szukasz salonu urody, w którym znajdziesz wszystkie usługi, których potrzebujesz - fryzjer, kosmetyczka, sklep z akcesoriami pielęgnacyjnymi, zabiegi pielęgnacyjne... Odwiedź Oazę Piękna. W naszym salonie o jakość włosów oraz standardowe i niestandardowe fryzury dba fryzjerka, która lubi to co robi. Potrafi kreatywnie spojrzeć i dopasować fryzurę indywidualnie. Korzystając z jej usług, możesz liczyć na podpowiedź jak pielęgnować swoje włosy, czym je odżywiać i jak zregenerować. Paniom, które marzą o długich włosach polecamy profesjonalne przedłużanie włosów. Zapraszamy do naszego salonu fryzjerskiego https://www.oazapiekna.eu/fryzjer.html

Źródło: komputery.hiperogloszenia.pl

Nieważność umowy ubezpieczenia z UFK - co o tym myśleć? [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 27.08.2019 8:53 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Orzeczenie Sądu Apelacyjnego można traktować jako błąd (złamanie linii orzeczniczej SN) lub wyjątek od reguły wynikający ze szczególnych okoliczności faktycznych zaistniałych w tej sprawie. Tak czy tak, raczej nie jest to początek rewolucji w orzecznictwie.

Tagi: Prawo, Sądu
Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone