wtorek, 17 lipca 2018 r.  Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny
Wiadomości z tagiem Przywódca  RSS
Szczyt NATO zdecydował o zaproszeniu Macedonii do rozmów akcesyjnych

Dodano: 12.07.2018 13:05 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Przywódcy 29 państw NATO, którzy spotkali się w środę na szczycie w Brukseli, zdecydowali, żeby zaprosić rząd Macedonii do negocjacji akcesyjnych - poinformował na konferencji prasowej sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Źródło: https:

Obrona, gotowość i mobilność. Przywódcy państw NATO przyjęli wspólną deklarację

Dodano: 11.07.2018 22:50 | 4 odsłon | 0 komentarzy


​NATO pozostaje sojuszem, którego głównym celem jest obrona państw członkowskich; przygotowuje się na zagrożenia ze wszystkich kierunków, będzie zwiększać zdolności do odstraszania i mobilność - głosi deklaracja szczytu w Brukseli. Przywódcy 29 państw i rządów zadeklarowali poparcie dla denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego i wyrazili zaniepokojenie próbami irańskich pocisków manewrujących i balistycznych. "Zebraliśmy się w czasie, kiedy bezpieczeństwo naszych krajów i międzynarodowy porządek oparty na rządach prawa stoją wobec wyzwań" -...

Źródło: www.rmf24.pl

Rozpoczął się szczyt NATO; wcześniej rozmowy ws. wydatków na obronność

Dodano: 11.07.2018 19:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W Brukseli rozpoczął się w środę szczyt NATO. Przywódcy państw Sojuszu Północnoatlantyckiego mają rozmawiać m.in. o wydatkach, nowych dowództwach i zdolnościach obronnych. Kilka godzin przed szczytem zostało zdominowanych przez gorącą dyskusję o wydatkach NATO.

Źródło: https:

Szczyt NATO zaprasza Macedonię do rozmów akcesyjnych

Dodano: 11.07.2018 18:38 | 6 odsłon | 0 komentarzy


​Przywódcy 29 państw NATO, którzy spotkali się w środę na szczycie w Brukseli, zdecydowali, żeby zaprosić rząd Macedonii do negocjacji akcesyjnych - poinformował w środę na konferencji prasowej sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg

Źródło: www.rmf24.pl

Zbliża się szczyt NATO. Europa obawia się słów Donalda Trumpa

Dodano: 09.07.2018 17:22 | 5 odsłon | 0 komentarzy


​Przywódcy państw NATO zjadą w środę na szczyt do Brukseli, by rozmawiać o pieniądzach, walce z terroryzmem i modernizacji. Europa obawia się, co zrobi prezydent USA Donald Trump, który krytykuje sojuszników, a krótko po szczycie spotyka się Władimirem Putinem. Podczas zaplanowanego na środę i czwartek szczytu przewidziane są cztery sesje robocze z udziałem szefów państw i rządów 29 państw tworzących Sojusz Północnoatlantycki.

Źródło: www.rmf24.pl

Zakończyła się 20-letnia wojna. To wielka szansa na przełom

Dodano: 09.07.2018 16:21 | 5 odsłon | 0 komentarzy


​Zwaśnione od 20 lat Etiopia i Erytrea ogłosiły w poniedziałek, że zakończył się okres, w którym były w stanie wojny. Przywódcy obu państw podpisali "wspólną deklarację pokoju i przyjaźni" kończącą konflikt i uzgodnili przywrócenie stosunków dyplomatycznych. Porozumienie w tej sprawie podpisali w poniedziałek premier Etiopii Abiy Ahmed i prezydent Erytrei Isaias Afwerki. W dokumencie stwierdzono, że "stan wojny między dwoma krajami został zakończony".

Źródło: www.rmf24.pl

Niemcy: Jest porozumienie koalicji ws. pakietu przeciwko nielegalnej migracji

Dodano: 06.07.2018 13:06 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Przywódcy CDU, CSU i SPD - partii tworzących w Niemczech koalicję rządzącą - porozumieli się w czwartek w sprawie pakietu przeciwko nielegalnej migracji i w sprawie zaostrzenia polityki azylowej.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone