sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem Przedsiębiorcy  RSS
Rząd konsultuje pakiet zmian zaproponowanych przez przedsiębiorców

Dodano: 21.02.2019 13:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorcy zgłosili za pomocą nowej aplikacji Głos Przedsiębiorcy już 249 propozycji zmian w prawie dotyczącym prowadzenia działalności gospodarczej. Jak informuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, 23 pomysły są już w trakcie realizacji, a w przypadku kolejnych 39 zgłoszeń prowadzone są konsultacje ws. ich ewentualnego wprowadzenia w życie.

Źródło: www.podatki.biz

KUP: Limit płatności gotówkowych dotyczy tylko przedsiębiorców

Dodano: 20.02.2019 11:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu samochodami. Zamierza dokonać zakupu samochodu, którego wartość przekracza 15 000 zł, od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, nieposiadającej konta bankowego. Płatności chce dokonać gotówką. Czy w tej sytuacji przedsiębiorca może ww. wydatek zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Źródło: www.podatki.biz

Elektroniczne doręczenia będą powszechnym standardem?

Dodano: 15.02.2019 13:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorcy będą mieli możliwość korzystania z elektronicznego doręczenia we wszystkich procedurach i postępowaniach z podmiotami publicznymi - wynika z projektu nowej ustawy o elektronizacji doręczeń, który przygotowały wspólnie resorty cyfryzacji oraz infrastruktury. Nowe regulacje miałyby wejść w życie w październiku 2020 r.

Źródło: www.podatki.biz

Burmistrz Połańca i były poseł PSL znów przed sądem

Dodano: 13.02.2019 16:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorca oskarżony o oferowanie łapówki w zamian za załatwienie określonych spraw odpowiadał dziś na pytania sądu w procesie, dotyczącym firmy Nemex i terenów inwestycyjnych w Połańcu. W Sądzie Rejonowym w Kielcach odbyła się kolejna rozprawa pięciu osób, oskarżonych m.in. o przekroczenie uprawnień i korupcję w związku z planami inwestycyjnymi na gruntach gminy Połaniec. Są wśród nich: obecny burmistrz Połańca Jacek T. i były poseł PSL - Andrzej P.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Jabłuszko nadal kusi przedsiębiorców

Dodano: 07.02.2019 22:59 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Nie chodzi o prestiż związany z nadgryzionym jabłuszkiem na sprzęcie, ale o funkcje, jakie oferuje producent. Przedsiębiorcy widzą, że dzięki dedykowanym urządzeniom mogą zwiększyć efektywność biznesową. Pierwsza dowiedziała się o tym branża kreatywna.

Źródło: di.com.pl

Leasing czy wynajem? Oto jest pytanie!

Dodano: 07.02.2019 21:33 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorcy poszukujący nowego auta stoją przed niełatwym wyborem. Eksperci podpowiadają, że jeśli naszym celem jest zminimalizowanie miesięcznych kosztów, lepiej wybrać abonament. Natomiast, jeśli zależy nam na wykupie auta, odpowiedniejszym rozwiązaniem będzie leasing. Doją też przedsiębiorcom jeszcze inne wskazówki.

Źródło: di.com.pl

Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z e-usług

Dodano: 05.02.2019 19:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W 2018 r. z portalu biznes.gov.pl skorzystało w sumie przeszło 7 mln użytkowników - poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. W serwisie można załatwić przez internet ponad 300 różnych procedur dotyczących zakładania oraz prowadzenia firm. Szacuje się, że z e-administracji skorzystało przynajmniej raz 90 proc. polskich przedsiębiorstw.

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone