niedziela, 22 lipca 2018 r.  Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Prezydenta  RSS
Wystartował Dolny Śląsk Tour 2018!

Dodano: 21.07.2018 10:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Kryterium o Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha było wstępem do etapówki Dolny Śląsk Tour, która jest spadkobierczynią rozgrywanego od 1992 roku Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego. Rywalizację kobiet zdominowała Katarzyna Wilkos, zawodniczka Mat Atom Deweloper, dla której to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Druga była Monika Graczewska z UKS Mróz Jedyna Kórnik, a podium dopełniła teamowa koleżanka Katarzyny, [...] pochodzi z serwisu .

Źródło: naszosie.pl

Wnioski dla rolników dotkniętych suszą

Dodano: 18.07.2018 19:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej zostało opublikowane Obwieszczenie z dnia 26.06.2018 r. Prezydenta Miasta Płocka w sprawie składania wniosków o oszacowanie strat ze względu na suszę rolniczą na obszarze Polski w terminie od 21 kwietnia do 20 czerwca 2018 r.

Źródło: www.plock.eu

Mucha: Gersdorf jako sędzia w stanie spoczynku nie ma urlopu, więc nie może go przerwać

Dodano: 17.07.2018 17:41 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Małgorzata Gersdorf jest sędzią w stanie spoczynku i w związku z tym nie ma uprawnień do urlopu, nie może więc go też przerwać" - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha odnosząc się do informacji rzecznika SN, że Gersdorf przerwała urlop i wróciła do pracy.

Plakaty, transparenty i demonstracje. Szczyt Trump - Putin budzi emocje

Dodano: 15.07.2018 11:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy


​Od rozmowy w cztery oczy rozpocznie się jutrzejszy szczyt Trump - Putin w Helsinkach. Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Rosji spotkają się w XIX-wiecznym pałacu z widokiem na Morze Bałtyckie. W tym samym pałacu w 1990 roku spotkali się ówczesny prezydent USA George Bush i przywódca Związku Radzieckiego Michaił Gorbaczow.

Jubileuszowe pary małżeńskie uhonorowane medalami w grudziądzkim USC [zdjęcia]

Dodano: 05.07.2018 18:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W grudziądzkim USC medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie odebrali w czwartek: obchodzący 60-lecie małżeństwa Benedykta i Józef Jarmużewscy, obchodzący 50-lecie: Renata i Jerzy Melerscy, Halina i Janusz Lewandowowscy, Helena i Jerzy Buciakowie, Danuta i Roman Marciniakowie, Sabina i Kazimierz Banasiakowie, Halina i Klemens Mijewscy, Krystyna i Alfred Lewandowscy, Irena i Józef Ptakowie, Agnieszka i Lucjan Ossowscy, Helena i Jan Trejtowiczowie, Maria i Zenon Pozorscy. Medal za 65-lecie otrzymali państwo Halina i Klemens Mijewscy (w imieniu pani Haliny odebrała go córka Grażyna). Medale, w imieniu Prezydenta RP, wręczył Robert Malinowski, prezydent Grudziądza. Jubilatom gratulowała Katarzyna Bozińska, kierownik USC.

Źródło: www.pomorska.pl

Lubelskie. Ile kosztuje kultura. Prezydenta i marszałka

Dodano: 05.07.2018 0:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Dodatnim wynikiem finansowym zamknęły rok tylko trzy instytucje kultury działające pod skrzydłami marszałka województwa. To Teatr im. J. Osterwy (zarobił 564 zł), Centrum Spotkania Kultur (14,7 tys. zł) oraz Muzeum Lubelskie (757 tys. zł).

Źródło: www.e-teatr.pl

Chaos ws. Sądu Najwyższego. Mucha: Gersdorf we wtorek mogła wyznaczyć Iwulskiego do zastępowania jej

Dodano: 04.07.2018 15:59 | 3 odsłon | 0 komentarzy


​We wtorek Małgorzata Gersdorf mogła wyznaczyć prezesa Józefa Iwulskiego do zastępowania jej, bo była jeszcze sędzią w stanie czynnym - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Jak dodał, z ustawy o SN wynika, że Iwulski kieruje SN "bez jakiejś aktywności prezydenta". Dopóki prezydent nie powoła pełniącego obowiązki I prezesa SN, z mocy prawa I prezesa zastępuje ten z sędziów prezesów izb, który ma najdłuższy staż sędziowski - oświadczył prezydencki minister. Mucha, pytany o decyzję prezydenta ws. powierzenia kierowania SN,...

Prezydent poinformował Małgorzatę Gersdorf o wygaśnięciu jej mandatu

Dodano: 03.07.2018 16:17 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Spotkanie rozpoczęło się po godz. 16:15. Jego tematem były zmiany w Sądzie Najwyższym. Nie ulega wątpliwości, że na mocy obowiązujących przepisów pierwsza prezes SN Małgorzata Gersdorf przechodzi w stan spoczynku na mocy prawa - powiedział po spotkaniu z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i Małgorzaty Gersdorf wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Obowiązki I prezesa SN, bezpośrednio po przejściu sędzi Gersdorf w stan spoczynku, będzie...

Prezydent podpisał obszerną nowelę kilku ustaw podatkowych

Dodano: 02.07.2018 19:06 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent podpisał obszerną nowelę kilku ustaw podatkowych dot. m.in. hazardu, amortyzacji dziedziczonych środków trwałych, tzw. podatku minimalnego od nieruchomości handlowych czy ulgi podatkowej dla niektórych twórców - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone