niedziela, 22 września 2019 r.  Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Wiadomości z tagiem Prezes  RSS
Stanowisko UODO ws. kserowania dowodów osobistych [Prawo na weekend]

Dodano: 20.09.2019 8:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W ostatnim czasie kwestia kserowania dokumentów tożsamości, w szczególności w sektorze finansowym (bankowym), spotkała się ze szczególnym zainteresowaniem organów oraz praktyków. Po stanowisku Rzecznika Finansowego, wyjaśniającego wiele wątpliwości jakie pojawiły się w kontekście nowej ustawy o dokumentach publicznych, głos zabrał Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) zamieszczając 9 września br. na swej stronie internetowej kontrowersyjne stanowisko.

Źródło: feedproxy.google.com

Płaca minimalna. Kaczyński o podwyżce: "Nie wierzcie, że to zabije biznesmenów"

Dodano: 18.09.2019 20:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jarosław Kaczyński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się do zwolenników jego ugrupowania, aby "nie wierzyli", że podwyżki płac minimalnych wywołają zwolnienia. Prezes PiS stwierdził również, że Polska nie będzie "zasobem taniej siły roboczej".

Źródło: https:

UODO: Banki nie zawsze mogą kserować dowód osobisty

Dodano: 18.09.2019 17:38 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Art. 112b ustawy Prawo bankowe nie pozwala bankom wykonywać kserokopii i skanów dowodów osobistych klientów, żeby np. założyć konto bankowe czy zbadać zdolność kredytową klienta - poinformował Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Co w takim razie mogą robić banki?

Prezes UOKiK-u z dostępem do tajemnic skarbowej i bankowej [Rynek]

Dodano: 18.09.2019 8:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wczoraj weszło w życie większość przepisów znowelizowanej [[https://s.dzub.pl/fe43dcc8 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów]] z 4 lipca (...)

Tagi: Prezes
Źródło: feedproxy.google.com

Lista procesów wymagających oceny skutków dla ochrony danych

Dodano: 17.09.2019 12:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W dniu 17 lipca 2019 r. Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych opublikował komunikat zawierający wykaz rodzajów operacji przetwarzania danych osobowych wymagających oceny skutków przetwarzania dla ich ochrony. To bardzo istotny dokument, ponieważ przedsiębiorcy, którzy przetwarzają dane w sposób wskazany w wykazie, będą zobligowani do wykonania oceny skutków przetwarzania danych dla ich ochrony. Jej brak może zostać uznany za naruszenie RODO i obarczony sankcją.

Źródło: www.podatki.biz

Mateusz Morawiecki w Staszowie: region świętokrzyski jest dla mnie szczególnie bliski

Dodano: 15.09.2019 22:37 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Kilkaset osób wzięło udział w spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim w Staszowie. Prezes Rady Ministrów w swoim przemówieniu do zgromadzonych w sali Staszowskiego Ośrodka Kultury podkreślał, że województwo świętokrzyskie jest dla niego szczególnie bliskie, ponieważ stąd pochodzi jego rodzina. Premier podkreślił, że sercem programu Prawa i Sprawiedliwości jest silna, zasobna i dostatnia Polska, oparta na narodowym patriotyzmie.

Dobrowolna składka na ZUS. W Polsce trwa debata, a Niemcy się wycofają?

Dodano: 15.09.2019 18:39 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Dobrowolna składka na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorców? Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska nie komentuje pomysłu wprowadzenia tego rozwiązania w Polsce. Wskazuje jednak, że nie wszystkie kraje, które korzystają z tego rozwiązania, są zadowolone. - W Niemczech prowadzone są prace w kierunku wprowadzenia obligatoryjnej składki na ubezpieczenia społeczne - zaznacza. Powód? Zbyt mała liczba przedsiębiorców zdecydowała się na zabezpieczenie swojej przyszłości. O tym, jak wygląda polski system w rozmowie z money.pl prof. Gertruda Uścińska mówiła podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój.

Źródło: https:

Prezes PiS mówi o podartym liście Balcerowicza. "Brutalne wykorzystywanie braku wiedzy wyborców", odpowiada prof. Gomułka

Dodano: 14.09.2019 13:02 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Podarty list Leszka Balcerowicza od szefa FSO stał się jednym z głównych motywów ostatniej konwencji PiS. Prezes Kaczyński i premier Morawiecki mówią, że to symbol złego kapitalizmu i "darwinizmu społecznego". Zaskoczony jest prof. Gomułka, który jako pierwszy powiedział o liście. - Gdyby Morawiecki rządził 30 lat temu, Polska nie odniosłaby sukcesu - mówi.

Źródło: https:

Składki na ZUS w 2020 roku dużo wyższe? Prof. Gertruda Uścińska tłumaczy wzrosty

Dodano: 14.09.2019 11:36 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Składki emerytalne i zdrowotne przedsiębiorców w 2020 roku obrosły już w legendę wyjątkowo dużych wzrostów. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska nie zgadza się z taką tezą. W rozmowie z money.pl podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój tłumaczyła się ze wzrostu składek przedsiębiorców. - Trzeba z tą legendą się zmierzyć. Składki przedsiębiorców w 2020 roku wcale nie wzrosną wyjątkowo mocno - zaznacza w rozmowie. - Zmiana ta dokonuje się od lat i jest konsekwencją wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. Musimy pamiętać, że firmy mogą też korzystać z licznych ulg oraz zwolnień i dalej rozwijać biznes - podkreśla. Więcej w materiale wideo.

Źródło: https:

Michał Świącik: Szansa na medal jest na pewno większa niż zeszłym sezonie

Dodano: 14.09.2019 10:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

forBET Włókniarz Częstochowa drugi rok z rzędu stanie przed szansą wywalczenia brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski. Czy to się uda? Prezes "lwów" Michał Świącik jest dobrej myśli.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone