czwartek, 26 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
Wiadomości z tagiem Poznaniu  RSS
Jacek Szwaj - Pogoda ducha

Dodano: 25.04.2018 13:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy

25 kwietnia o 19:30 w Kalinowym Sercu będziemy gościć jednego z naszych ulubionych pianistów jazzowych - Jacka Szwaja!
Jacek Szwaj to pianista, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie Fortepianu Jazzowego dra hab. Wojciecha Olszewskiego. Na poznańskiej uczelni studiował również Dyrygenturę Chóralną w klasie prof. Marka Gandeckiego. Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Jazzu Akademii Muzycznej oraz w POSM II st. im Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.
Koncertuje głownie solo oraz z projektem JACEK SZWAJ TRIO, który współtworzy wraz z Damianem Kostką (kontrabas) i Mateuszem Brzostowskim (perkusja). W tym roku ukaże się kolejny album tej formacji.
Jacek Szwaj jest również pianistą Hanny Banaszak, współpracował w różnych projektach ze znakomitymi artystami sceny polskiej i międzynarodowej, między innymi: Leszkiem Możdżerem, Janem A.P. Kaczmarkiem, Krzesimirem Dębskim, Chico Freemanem, Marcusem Wyattem, Sią Macuzeni, Vinxem, Krzysztofem Ścierańskim, Krzysztofem Przybyłowiczem, Zbigniewem Wromblem, Agą Czyż, Wojciechem Myrczkiem, Sławkiem Uniatowskim oraz znanymi polskimi chórami gospel: Gospel Joy i Brian Fentress & Regeneration. Współtworzy także projekt jordańskiego wokalisty Humama Ammari
Jego aktywność wykracza daleko poza obszary jazzowego mainstreamu. Intensywnie działa na polu twórczości związanej z muzyką klasyczną, musicalem i filmem. Z programem jazzowych opracowań fortepianowych dzieł klasycznych koncertował m.in w Sofii, Paryżu i Barcelonie. Współpracował z Mazowieckim Instytutem Kultury, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Operą i Filharmonią Podlaską oraz Filharmonią Poznańską. Od kilku lat współpracuje z kompozytorem Bartoszem Chajdeckim, czego owocem są choćby nagrania do dwóch największych polskich produkcji serialowych obecnego sezonu: Wojenne Dziewczyny (TVP) i Belle Epoqe (TVN). Sam także jest kompozytorem, autorem piosenek i spotów reklamowych.
Jacek Szwaj jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in: zdobywcą Pierwszej Nagrody i tytułu Transatlantyk Instant Composer 2012, na konkursie Instant Composition Contest 2012 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. Ten doroczny konkurs natychmiastowej improwizacji do obrazu, jest do dzisiaj jedynym tego typu wydarzeniem na świecie.
Bilety w cenie 30 zł
Rezerwacje 887 333 383

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Eska nowym liderem słuchalności w Poznaniu. Złote Przeboje awansowało na podium

Dodano: 24.04.2018 19:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Na pozycję najchętniej słuchanej stacji radiowej w Poznaniu awansowała Eska, która wyprzedziła RMF FM. Na podium znalazły się jeszcze Złote Przeboje - wynika z fali badań słuchalności radia za czwarty kwartał ub.r. i pierwszy kwartał br.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Poznań. Maciej Gdula gościem "Nie-boskich narracji" w Polskim

Dodano: 24.04.2018 0:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza 26 kwietnia o godz. 19 na kolejne spotkanie z cyklu "Nie-boskie narracje. O gniewie i więzi rozmowy z pisarzami". Prof. Przemysław Czapliński porozmawia z Maciejem Gdulą, socjologiem i publicystą.

Źródło: www.e-teatr.pl

Poznań. "Świniopolis" Biura Podróży na Dziedzińcu Różanym

Dodano: 24.04.2018 0:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Na Kubie, gdzie pokazali jeden ze spektakli, tytułowe świnie jechały na rzeź stylowym chevroletem. Trzy lata temu aktorzy nie dostali zgody na granie w Rosji. Do Poznania wraca spektakl "Świniopolis" Teatru Biuro Podróży.

Źródło: www.e-teatr.pl

Pomarańczowe Ja z Poznania - pomoc psychologiczna

Dodano: 20.04.2018 13:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ośrodek Psychoterapii "Pomarańczowe Ja", jest skutkiem zebrania się wyspecjalizowanej kadry w zakresie wychowania dzieci, psychologii, oraz coachingu. Na grupy pomocowe uczęszczają przede wszystkim osoby z Poznania oraz okolic. Rozwinięta oferta posiada między innymi wsparcie w wychodzeniu z nałogów, syndromie DDA, a także w okolicznościach wychodzenia z problemów egzystencjalnych. Do Ośrodka mogą przychodzić również opiekunowie dzieci, u których zweryfikowano nadpobudliwość, dyslekcję, czy też anoreksję. Zapewniona dyskrecja, zaangażowanie, jak i również profesjonalne doradztwo, pomagają w osiąganiu równowagi życiowej. Zapraszamy! Pomarańczowe Ja, Poznań Telefon: 608240260 WWW: terapiapoznan.pl

Źródło: komputery.hiperogloszenia.pl

Komornik Sądowy w Poznaniu Łukasz Kozieł

Dodano: 15.04.2018 10:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W łatwy sposób można zwrócić się o odzyskanie należności do Kancelarii Komorniczej Łukasz Kozieł w Poznaniu, pod adresem 61-139 Poznań, ul. Jana Pawła II 14, pokój 224. Możliwa jest osobista wizyta pod podanym adresem lub też złożenie wniosku przez internet. Na stronie internetowej, będącej wizerunkiem placówki dostępne są dokumenty do pobrania – np. wniosek o alimenty, o poszukiwanie majątku dłużnika itd. Złożenie takiego wniosku jest wiążące i wkrótce po wpłynięciu kancelaria rozpoczyna odpowiednie postępowanie. Komornik Sądowy w Poznaniu Łukasz Kozieł ul. Jana Pawła II 14 pokój 224 61-139 Poznań

Źródło: rozne-ogloszenia.hiperogloszenia.pl

Nowy ośrodek inżynieryjny w Poznaniu

Dodano: 13.04.2018 18:46 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Oficjalnie otworzono ośrodek inżynieryjny w Poznaniu, którego celem jest dalszy rozwój m.in. w zakresie sztucznej inteligencji i machine learning. Specjaliści z nowego centrum będą ściśle współpracować z Urzędem Miasta Poznania i naukowcami, aby kształtować przyszłość mobilności.

Źródło: di.com.pl

Uber Eats dostępny także we Wrocławiu

Dodano: 11.04.2018 13:57 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Jeszcze działał tylko w Warszawie, Poznaniu i Krakowie.

Źródło: feedproxy.google.com

Słupsk. "Wesele. Poprawiny" z Poznania w filharmonii

Dodano: 09.04.2018 19:21 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W sali filharmonii zobaczymy dziś najnowszą premierę Polskiego Teatru Tańca z Poznania: "Wesele. Poprawiny". Inspiracją dla twórców spektaklu było "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

Źródło: www.e-teatr.pl

Auto gaz Wiry niedaleko Poznania - auto serwis

Dodano: 09.04.2018 13:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorstwo Auto Gaz Wiry działa od kilku lat. Zakład posiada trzy stanowiska montażowo-naprawcze, hurtową sprzedaż części do zakładania LPG w osobówce lub dostawczym. Firmowe biuro obsługi klienta jest profesjonalnie prowadzone przez zaufanych pracowników, dzięki temu wiem, że dbają oni o renomę mego warsztatu. Dodatkowo znajdziecie u nas poczekalnie jak i parking. Specjalizacją Auto Gaz Wiry są oczywiście instalacje gazowe oraz serwis klimatyzacji w parze z czyszczeniem i odgrzybianiem. Zakład zakładający gaz udziela gwarancji na 5 lat. U nas maszyny z serii ACS firmy BOSCH, które zapewniają najwyższej jakości obsługę, dokładność i całkowicie zautomatyzowany przebieg pracy. Oferujemy również usługi diagnostyki komputerowej i reparacji układów elektronicznych. Regionem naszego działania jest głównie miasto Wiry koło Poznania. Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Wstąp na firmową witrynę www autogazwiry.pl lub zadzwoń bezpośrednio do nas! AutoGaz Wiry, Komornicka 127 Facebook: facebook.com/Autogazwiry-116462942357951

Źródło: komputery.hiperogloszenia.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone