sobota, 26 maja 2018 r.  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Wiadomości z tagiem Pomocy  RSS
Proces ws. wyborów w Tarłowie. Zaznawali m.in. pracownicy Urzędu Gminy i OSP

Dodano: 24.05.2018 17:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W Sądzie Rejonowym w Opatowie przesłuchano kolejnych świadków w sprawie nieprawidłowości podczas wyborów samorządowych w Tarłowie w 2014 roku. W większości zeznawali pracownicy tamtejszego Urzędu Gminy oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Sąd próbował ustalić, czy jeden z oskarżonych, zawieszony pracownik urzędu Dariusz L., który dopisywał osoby do list wyborczych oraz sporządzał pełnomocnictwa do głosowania, sprawdzał, czy wnioskodawcom należało się pozytywne rozpatrzenie sprawy.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Dni Bielska Podlaskiego. Tak wyglądały pierwsze imprezy [ZDJĘCIA]

Dodano: 24.05.2018 11:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Były występy podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy oraz koncert szkoły Muzycznej w BDK.

Tagi: Dong, Pomocy
Źródło: bielskpodlaski.naszemiasto.pl

Drzycim: Przegląd Twórczości Artystów Niepełnosprawnych "Każdy to potrafi"

Dodano: 23.05.2018 15:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Niepełnosprawni spotkali się wczoraj w Drzycimiu na IV Przeglądzie Twórczości Artystów Niepełnosprawnych „Każdy to potrafi”. Na corocznej imprezie zorganizowanej przez Alicję Rehmus, a sponsorowanej przez TPD i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej integrowali się niepełnosprawni z powiatu świeckiego i... Grudziądza. Atmosfery i radości, jakie panowały na sali gimnastycznej w szkole w Drzycimiu może pozazdrościć niejedna impreza. Tu byli tylko wygrani. Pokazali prace plastyczne nt. „Moja kochana mama i prezentowali swoje umiejętności. Tańczyli (B-Boy Pawcio), recytowali wiersze, a najwięcej osób zdecydowało się zaśpiewać i - co tu dużo gadać - byli tacy, którzy na scenie czuli się jak ryby w wodzie. Byli i tacy, których głos poruszył wszystkich. O oprawę muzyczną zadbał pan Sławek.

Źródło: www.pomorska.pl

Zaginęła 51-letnia Grażyna Kuć z Olsztyna

Dodano: 23.05.2018 15:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Olsztyńscy policjanci poszukują 51-letniej Grażyny Kuć z Olsztyna, która wczoraj (22 maja) wyszła z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kuronia w Olsztynie i do tej pory nie wróciła.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Weekendowy trening interpersonalny

Dodano: 23.05.2018 13:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Trening przeznaczony jest dla osób chcących zwiększyć świadomość siebie: własnych zachowań i uczuć w relacji z innymi ludźmi oraz chcących nauczyć się efektywniejszych form kontaktu. Trening jest intensywnym a przede wszystkim dynamicznym doświadczeniem grupowym program zawsze dostosowujemy do potrzeb i odczuć danej grupy. W trakcie procesu uczestnicy wchodzą ze sobą w bezpośrednie interakcje, doświadczając swoich sposobów reagowania na innych ludzi i dowiadując się, jak inni reagują na nich. Wszystko to w oparciu o doświadczenia powstające w pracy małej grupy (8-10 osób), w której uczestnicy wcześniej się nie znali. Trening interpersonalny opiera się na procesach grupowych, które mają służyć: - dowiedzeniu się jak postrzegają nas inni ludzie, - zrozumieniu swoich reakcji na zachowania innych, - poznaniu sposobu w jaki sposób i dlaczego wchodzimy w relacje z różnymi osobami, - nauczeniu się wyrażać emocje. Trening poprowadzi Tomasz Rejent psycholog, psychoterapeuta Czas trwania: 8-10 czerwiec 2018 - Piątek godziny 15-20, - Sobota godziny 10-19, - Niedziela godziny 10-16 z przerwą godziną na obiad (we własnym zakresie) Całkowity koszt treningu: 500 zł Dla studentów/stażystów 10% zniżki Miejsce: Siedziba Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM - Aleje Jerozolimskie 6 lokal 402 (drugie wejście od ul. Smolnej 13), Warszawa Zgłoszenia przyjmowane będą do wyczerpania limitu miejsc. Dokonać zgłoszenia można zarówno telefonicznie: 733 563 311 jak i mailowo: [email protected]

Źródło: podreczniki-nauka.hiperogloszenia.pl

Seksuolog, psycholog Warszawa i online - Wioletta Karłowicz

Dodano: 23.05.2018 12:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą terapii seksualnej prowadzonej przez Wiolettę Karłowicz-Dul Ukończyła magisterskie studia psychologiczne ze specjalnością psychoterapia i terapia seksualna pod kierownictwem prof. dr hab. Z. Lwa-Starowicza, następnie studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Uczestniczyła w wielu szkoleniach seksuologicznych organizowanych przez Zakład Seksuologii i Psychoterapii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Obecnie warsztat swojej pracy psychoterapeutycznej doskonali w Instytucie Psychologii Zdrowia w ramach Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie, Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie oraz Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie, gdzie pracowała z osobami borykającymi się z różnego rodzaju trudnościami natury psychicznej. Doświadczenie zdobywała również prowadząc indywidualną psychoterapię pod stałą superwizją w ramach prywatnej praktyki. Od kilku lat współpracuje z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, gdzie udziela wsparcia osobom znajdującym się w kryzysie tj. doświadczającym przemocy i pokrzywdzonym różnego rodzaju przestępstwami. Pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi, prowadzę psychoterapię, poradnictwo seksuologiczne i terapię seksualną. Zaprasza osoby, które odczuwają cierpienie z powodu różnego rodzaju problemów osobistych czy interpersonalnych, borykające się z problemami seksualnymi czy znajdujące się w sytuacjach kryzysowych. Koszt 50 minut terapii seksualnej, poradnictwa seksuologicznego wynosi 150 złotych. Spotkania stacjonarne odbywają się w poniedziałki i wtorki (do ustalenia indywidualnie) w godzinach od 13:00 – 20:00. Konsultacje online odbywają się w poniedziałki i wtorki w godzinach porannych. W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu telefonicznego 733563311 lub przez e-mail [email protected] Terapia seksualna prowadzona przez Wiolettę Karłowicz-Dul odbywa się w siedzibie Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM w centrum Warszawy, jak również online za pośrednictwem Skype'a. Więcej informacji znajduje się na stronie Fundacji: http://razem-fundacja.org/psychoterapia/

Trwa nabór do jesiennej grupy terapeutycznej DDA/DDD

Dodano: 23.05.2018 12:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zapraszamy osoby, które wychowały się w rodzinach alkoholowych lub dysfunkcyjnych do udziału w grupie terapeutycznej. Grupa terapeutyczna DDA i DDD rusza we wrześniu 2018 i trwać będzie do czerwca 2019. Spotkania odbywać się będą w ramach działalności odpłatnej Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM. Doświadczenie „alkoholowego dzieciństwa” niesie ze sobą konsekwencje, które przekładają się na funkcjonowanie w dorosłym życiu. Doświadczenie nieprzewidywalności zachowań , odrzucenia czy braku spójnego systemu wartości powodują pewien rodzaj przystosowania, schemat zachowań, które w dorosłym życiu mogą znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Problemy te najczęściej dotyczą postrzegania siebie (negatywny stosunek do siebie, lęk przed zmianą, przymus kontrolowania), trudności w przeżywaniu uczuć, rozumieniu i realizacji potrzeb, trudności w tworzeniu bliskich, intymnych relacji (postawa zależności, zachowania autodestrukcyjne). Koszt 2-godzinnego spotkania to 80 zł. Spotkania odbywać się będą w czwartki w godz. 18.30 -20.30. WAŻNE: przed udziałem w grupie zapraszamy na obowiązkową konsultację mającą na celu zakwalifikowanie do grupy. Koszt spotkania konsultacyjnego (50 min) wynosi 100 zł. Grupę poprowadzi: Tomasz Rejent Jeżeli czujesz potrzebę udziału w grupie, nie zwlekaj zadzwoń już dziś i umów się na niezobowiązującą konsultację pod nr tel. 733-563-311 lub przez e-mail [email protected], na której otrzymasz wszystkie informacje o planowanym procesie terapeutycznym.

Źródło: rozne-ogloszenia.hiperogloszenia.pl

Sandomierzance zaśpiewano... 200 lat

Dodano: 22.05.2018 17:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Helena Stec, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu, obchodziła dziś setne urodziny. Z tej okazji odbyła się uroczystość, podczas której życzenia składali jubilatce m. in. burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski oraz przedstawiciel placówki Adam Bodura.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Staszów wyróżniony za wspieranie rodzicielstwa zastępczego

Dodano: 21.05.2018 13:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Powiatowe Centrum Pomocy w Staszowie i miejscowe Starostwo Powiatowe znalazło się w gronie 4 wyróżnionych w Polsce powiatów za wspieranie rodzicielstwa zastępczego. Doceniono to, że w ubiegłym roku wszystkie dzieci, które postanowieniem sądu nie mogły zostać ze swoimi rodzicami, zostały umieszczone w rodzinach zastępczych, a nie w placówkach opiekuńczo-wychowawczych czyli tzw. domach dziecka.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Odbiorą rodzicom dzieci za samowolę budowlaną?

Dodano: 18.05.2018 18:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prośba rodziców do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucznej o wsparcie materialne poskutkowała wszczęciem postępowania o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad czwórką dzieci. Przed Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej odbyła się kolejna rozprawa w sprawie Julii i Pawła Pawlaków.

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone