piątek, 22 lutego 2019 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Wiadomości z tagiem Północną  RSS
Znaczące konsekwencje twardego Brexitu dla przedsiębiorców

Dodano: 22.02.2019 10:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ewentualne wystąpienie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej bez umowy (tzw. twarde wyjście) będzie oznaczać, że już od 30 marca 2019 r. władze celne państw członkowskich UE w procedurze eksportu i importu z Wielką Brytanią i Irlandią Północną będą stosować takie przepisy, jakie obecnie stosują wobec krajów trzecich, tj. krajów nie będących członkami UE. Spowoduje to konieczność dopełniania przez przedsiębiorców standardowych formalności celnych: składania zgłoszeń i deklaracji celnych oraz płacenia należności celnych i podatkowych (VAT i akcyza).

Źródło: www.podatki.biz

Ambasadorowie NATO podpisali protokół przyjęcia Macedonii Północnej do Sojuszu. Warunkiem było rozwiązanie sporu z Grecją

Dodano: 06.02.2019 11:45 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Ambasadorowie 29 państw NATO podpisali w środę w Brukseli protokół przyjęcia Macedonii Północnej do Sojuszu. Stało się to możliwe dzięki porozumienie, jakie kraj ten zawarł z Grecją, co zakończyło wieloletni spór o nazwę tej byłej jugosłowiańskiej republiki.

Źródło: https:

Barnier: UE nie renegocjuje umowy ws. brexitu

Dodano: 04.02.2019 18:38 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Unia Europejska nie renegocjuje porozumienia o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, w tym kontrowersyjnego mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop) - powtórzył w poniedziałek główny negocjator KE ds. brexitu Michel Barnier.

Źródło: www.deon.pl

USA: Pompeo spotka się z bliskim współpracownikiem Kim Dzong Una

Dodano: 01.02.2019 7:09 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział w niedzielę w wywiadzie dla telewizji Fox News, że w nadchodzącym tygodniu spotka się w Nowym Jorku z najbliższym współpracownikiem przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una - Kim Jong Czolem.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone