środa, 12 grudnia 2018 r.  Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Wiadomości z tagiem Organizacja  RSS
Podatki 2020: Wyższy VAT na napoje owocowe uderzy w rolników i przetwórców

Dodano: 11.12.2018 19:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Planowane przez rząd podniesienie stawki podatku od towarów i usług (VAT) na napoje oraz nektary owocowe uderzy w rolników oraz przemysł przetwórczy - oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan. Organizacja szacuje, że w efekcie zapotrzebowanie przemysłu napojowego na wykorzystywane w produkcji owoce i warzywa może spaść nawet o 75 proc.

Źródło: www.podatki.biz

Brygadzista Ciesli

Dodano: 08.12.2018 19:26 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Brygadzista Ciesli Rzetelna firma budowlana z długoletnią tradycją związana z budownictwem inżynieryjnym i przemysłowym działająca w Polsce i za granicą poszukuje: Cieśli / Zbrojarzy prowadzących Miejsce pracy: Szwecja Zadania: Organizacja i realizacja prac zbrojarskich/ciesielskich Bezpośredni nadzór nad pracownikami Oferujemy: Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę Możliwość zdobycia doświadczenia w dużej firmie Atrakcyjne wynagrodzenie Zapewniony przejazd i zakwaterowanie Wymagania: Doświadczenie w pracach ciesielskich/zbrojarskich Dyspozycyjność i chęć do pracy Osoby zainteresowane powyższym stanowiskiem zapraszamy do przesłania aplikacji. lub kontakt telefoniczny z Anną Rydzewską pod nr: 518-215-122 [email protected] Nr wpisu do Rejestru: 13 471

Źródło: praca.hiperogloszenia.pl

WHO: spełnienie celów Porozumienia paryskiego może ocalić milion istnień rocznie

Dodano: 05.12.2018 19:05 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Spełnienie celów Porozumienia paryskiego może ocalić ok. miliona ludzkich istnień rocznie do 2050 r., przez ograniczenie zanieczyszczeń powietrza - ocenia Światowa Organizacja Zdrowia.

Źródło: https:

Prawo przedsiębiorców nie ma zastosowania do kontroli PIP?

Dodano: 05.12.2018 13:19 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jedną z okoliczności wyłączających stosowanie odpowiednich przepisów Prawa przedsiębiorców jest sytuacja, w której zasady i tryb kontroli wynikają m.in. z ratyfikowanych umów międzynarodowych. Przykładem takiej umowy jest Konwencja nr 81 Międzynarodowej Organizacji Pracy. Niektóre przepisy ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy stanowią lex specialis względem odpowiednich regulacji rozdziału 5 Prawa przedsiębiorców. W odniesieniu do kontroli działalności przedsiębiorców prowadzonej przez organy PIP przepisy Prawa przedsiębiorców obowiązują zatem w takim zakresie, w jakim nie stoją w sprzeczności z ww. aktami prawnymi - wyjaśniło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Źródło: www.podatki.biz

Efekt reformy edukacji - więcej nauczycielskich etatów

Dodano: 03.12.2018 15:54 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nie sprawdzają się przewidywania Związku Nauczycielstwa Polskiego o masowych zwolnieniach nauczycieli w wyniku reformy oświaty. Ministerstwo Edukacji Narodowej twierdzi, że w ostatnim roku liczba nauczycielskich etatów wzrosła w naszym kraju o ponad 10 tysięcy. Jak mówi Katarzyna Nowacka, dyrektor Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji w świętokrzyskim Kuratorium Oświaty w naszym województwie liczba etatów nauczycielskich również się zwiększyła.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Kanada: frankofoński kryzys w Ontario się pogłębia. Francuskojęzyczna mniejszość zapowiada manifestacje

Dodano: 02.12.2018 7:07 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Kryzys frankofoński w kanadyjskiej prowincji Ontario, której rząd wprowadził cięcia we wsparciu dla francuskojęzycznej mniejszości, pogłębia się. Organizacje frankofońskie zaplanowały na sobotę manifestacje.

Źródło: https:

Kasy fiskalne 2019: BCC apeluje o nowy sposób wysyłania danych przez kasy

Dodano: 28.11.2018 14:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt nowego rozporządzenia ws. kas rejestrujących (fiskalnych) powinien obejmować również alternatywny sposób wysyłania danych do Centralnego Repozytorium Kas przez kasy online - twierdzi Business Centre Club. Organizacja apeluje o określenie dodatkowego sposobu przesyłu danych dla kas zainstalowanych w miejscach z ograniczonym/wyłączonym dostępem do sieci.

Źródło: www.podatki.biz

Emilewicz: Relacje handlowe UE-USA to temat istotny dla dalszego rozwoju polskiej gospodarki

Dodano: 27.11.2018 7:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Relacje handlowe UE-USA i reformy Światowej Organizacji Handlu to tematy istotne dla dalszego rozwoju polskiej gospodarki - powiedziała PAP w poniedziałek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Niemcy: Katolicy domagają się reform i rozliczenia z pedofilią

Dodano: 24.11.2018 6:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Organizacja świeckich katolików wzywa Kościół katolicki do dogłębnych reform. Domaga się przełamania obecnych struktur, zmian w podejściu do seksualności i rozliczenia się z pedofilią.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone