środa, 20 marca 2019 r.  Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wiadomości z tagiem Ośrodka  RSS
Staszów taneczną stolicą Polski

Dodano: 17.03.2019 18:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przez dwa dni Staszów był taneczną stolicą Polski. W Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego wzięło udział ponad 180 par. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także Świętokrzyskie Konfrontacje Taneczne o Puchar Burmistrza Miasta. W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowali dzisiaj przedstawiciele wielu klubów tanecznych z naszego regionu. Wystąpiły pary tańca towarzyskiego oraz soliści.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Szykuje się wielka inwestycja w Broninie

Dodano: 16.03.2019 13:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie coraz bliżej. Po podziale przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pieniędzy z PFRON na realizację zadań z zakresu rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami największe dofinansowanie wynoszące, ponad 1 milion 250 tysięcy złotych, ma otrzymać powiat buski. Pieniądze mają zostać przeznaczone na budowę tzw. pawilonu rehabilitacyjno-edukacyjnego, czyli budynku do rehabilitacji zawodowej i społecznej.

Tagi: Ośrodka
Źródło: www.radio.kielce.pl

Nowy segment bliżniaka w Tanowie

Dodano: 15.03.2019 7:24 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Tanowo - kameralne osiedle, ul. Gunicka, czterech domów jednorodzinnych dwu lokalowych. Przedmiotem sprzedaży jest jeden segment o powierzchni użytkowej 130,70 m2 plus garaż o powierzchni 16,78 m2, powierzchnia całkowita 172,50m2. Segment składa się z 5 pokoi, kuchni z jadalnią, łazienki, WC, przedpokoju, kotłowni/pralni, oraz dodatkowej powierzchni na strychu o powierzchni około 25m2. Z mieszkania można wyjść na piękny taras na którym jest wybudowany grill ogrodowy z kominem z zejściem na własny wydzielony ogród do wyłącznego korzystania. Osiedle zamknięte ogrodzone, wspólna droga dojazdowa. Budynek dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony z dachem wysokim czterospadowym. Wykończenie standard developerski, wykonana instalacja elektryczna, centralnego ogrzewania, wodna i kanalizacyjna bez białego montażu. • 12 km od Szczecina • doskonałe położenie względem stron świata, idealne nasłonecznienie, • Ciche i spokojne miejsce, bliskie sąsiedztwo lasu oraz rezerwatu na Świdwie Natura 2000 • w miejscowości Tanowo znajduje się Ośrodek Zdrowia, Kościół, szkoła, przedszkole, sklepy, restauracja. • Wokół niska zabudowa – nowe domy jednorodzinne. Ceny poszczególnych jednostek mieszkalnych: - 1A/1 - 431 000 złotych ( powierzchnia działki około 293 m2;REZERWACJA - 1A/2 - 431 000 złotych ( powierzchnia działki około 214 m2); - 1B/1 - 431 000 złotych ( powierzchnia działki około 214 m2; - 1B/2 - 480 000 złotych ( powierzchnia działki około 322 m2);REZERWACJA - 1C/1 - 480 000 złotych ( powierzchnia działki około 269 m2; REZERWACJA - 1C/2 - 450 000 złotych ( powierzchnia działki około 213 m2); - 1D/1 - 480 000 złotych ( powierzchnia działki około 250 m2); - 1D/2 - 480 000 złotych ( powierzchnia działki około 371 m2); Oferowana cena jest ceną brutto i zawiera 8 % podatku VAT, kupujący nie płaci PCC. Biuro sprzedaży: Zachodniopomorskie Centrum Nieruchomości ul. Kujawska 4/1 w Szczecinie.

Źródło: nieruchomosci.hiperogloszenia.pl

Młodzi rolnicy powalczą w olimpiadzie

Dodano: 14.03.2019 11:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Świętokrzyskie po raz kolejny jest miejscem, w którym młodzież z całego kraju popisuje się swoją wiedzą rolniczą. W Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach rozpoczyna się finał 37. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, organizowanej przez Związek Młodzieży Wiejskiej.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Nie żyje Leopold Kozłowski, kompozytor i pianista

Dodano: 13.03.2019 20:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zmarł Leopold Kozłowski, wybitny kompozytor związany z Chmielnikiem. – Choć był muzykiem wielkiej klasy, nie zachowywał się jak gwiazda – wspomina Agnieszka Dziarmaga, kierownik Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Próbna matura z matematyki. Które zadanie najtrudniejsze? [ARKUSZ, ODPOWIEDZI]

Dodano: 12.03.2019 6:59 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Nie było łatwo - to najczęstszy komentarz uczniów, którzy dziś zdawali próbny egzamin dojrzałości z matematyki. Autorem arkusza z pytaniami jest Piotr Leszczyński, doradca metodyczny w Samorządowym Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Jak mówi, jest wzorowany na tych, które są na prawdziwej maturze.

Źródło: www.radio.kielce.pl

MOPS i POSiR mają nowych dyrektorów

Dodano: 11.03.2019 17:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

PRZEMYŚL. Rozstrzygnięto konkursy na szefów dwóch miejskich podmiotów. W ostatnich dniach rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu i Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pierwszym pokieruje Piotr Hryniszyn, drugim Greta Ostrowska. Są to dwie pierwsze nominacje na szefów miejskich podmiotów w tej kadencji, w której wieloletniego włodarza miasta zastąpił Wojciech Bakun. To, [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Kurs obsługi suwnic z egzaminem przed UDT

Dodano: 10.03.2019 18:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ośrodek Kształcenia Zawodowego z Wielunia od niemal 10 lat zajmuje się prowadzeniem kursu na suwnice, dzięki czemu jest jednym z wiodących ośrodków w woj. łódzki. W ofercie placówki znajduje się szkolenie w zakresie uzyskania uprawnień operatora suwnic sterowanych z poziomu roboczego – IIS (w tym bezprzewodowo) oraz suwnic sterowanych z kabiny - IS lub suwnic specjalistycznych. Kurs na suwnice składa się zarówno z zajęć praktycznych na wybranym typie suwnicy, jak również teorii podczas której poruszane są następujące tematy: - wiadomości o dozorze technicznym, - ogólne wiadomości o suwnicach, - maszynoznawstwo specjalistyczne: budowa, eksploatacja, - obowiązki operatora suwnic przed rozpoczęciem pracy, - obowiązki operatora suwnic w trakcie pracy i po jej zakończeniu, - bezpieczeństwo i higiena pracy, Instruktorzy ośrodka są w stanie dojechać w każde miejsce w Polsce dla grup minimum 5-osobowych.

Źródło: podreczniki-nauka.hiperogloszenia.pl

Kurs napełniania przenośnych zbiorników ciśnieniowych

Dodano: 10.03.2019 18:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ośrodek Kształcenia Zawodowego z Wielunia zaprasza na kurs napełniania przenośnych zbiorników ciśnieniowych o pojemności pow. 350 cm3 cieczami lub gazami, w tym propan - butan - rozlewnie gazu, powietrze, tlen, CO2, azot, gazy oddechowe itd. Szkolenie jest intensywne, trwa 32 godziny i składa się z zajęć teoretycznych oraz praktycznych i kończy się egzaminem przed Urzędem Dozoru Technicznego. Uprawnienia są ważne bezterminowo i przydają się każdemu zainteresowanemu rozwojem kariery w straży pożarnej, branży nurkowej i innych miejscach gdzie napełnia się przenośne zbiorniki wysokiego ciśnienia. W programie kursu są między innymi: - wykonywanie dozoru technicznego dla zbiorników przenośnych - butli, ich badania i naprawy, - ogólne wiadomości o właściwościach fizycznych i chemicznych gazów , - konstrukcja zbiorników przenośnych i ich zasadnicze parametry, - konstrukcje i zasadnicze wymagania dla osprzętu, - znakowanie zbiorników przenośnych, kody barwne etykiety ostrzegawcze, - zajęcia praktyczne: napełnianie zbiorników ciśnieniowych – czynności robocze i kontrolne;

Źródło: podreczniki-nauka.hiperogloszenia.pl

Dzień Kobiet z Uchodźczyniami – O Nas Nie Bez Nas

Dodano: 06.03.2019 13:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Instytut Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie – Ośrodek Etnologii i Antropologii Współczesności oraz Stowarzyszenie “Pracownia Etnograficzna”
zapraszają na debatę:
Dzień Kobiet z Uchodźczyniami – O Nas Nie Bez Nas
piątek, 8 marca 2019 godzina 18.00
Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od Kubusia Puchatka)

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone