sobota, 24 lutego 2018 r.  Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Wiadomości z tagiem Narodowym  RSS
"Część badaczy Holokaustu rozważa możliwość wycofania się ze współpracy z IPN"

Dodano: 24.02.2018 13:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


“Otrzymujemy sygnały od części badaczy zajmujących się Holokaustem, że rozważają możliwość wycofania się ze współpracy z IPN” – przyznał w rozmowie z PAP wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej Mateusz Szpytma. “Jest to szkodliwe dla wizerunku Instytutu, który nie jest autorem nowego prawa" - dodał.

Źródło: www.rmf24.pl

Ukraiński IPN: Ponad połowa polskich miejsc pamięci powstała bez wymaganych pozwoleń

Dodano: 23.02.2018 15:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Spośród 323 polskich miejsc pamięci narodowej na Ukrainie 166 powstało bez wymaganych pozwoleń – poinformował ukraiński Instytut Pamięci Narodowej w raporcie ze swej działalności w ubiegłym roku. Instytut podliczył także ukraińskie upamiętnienia na terytorium Polski. Według raportu jest ich 76.

Źródło: www.rmf24.pl

MON przedstawił kandydatów na awanse generalskie

Dodano: 21.02.2018 13:49 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przedstawił 14 kandydatów na nominacje generalskie; są to w większości oficerowie pełniący stanowiska dowódcze - poinformował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Wcześniej BBN podało w komunikacie, że prezydent Andrzej Duda zaakceptował przedstawione przez Błaszczaka kandydatury oraz jego propozycję, by awanse na stopnie generalskie zostały wręczone 1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Morawiecki do prezydenta Ukrainy: Ustawa o IPN jest wymierzona w kłamstwo, nie w nasze relacje

Dodano: 20.02.2018 13:26 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej jest wymierzona w kłamstwo, a nie w relacje polsko-ukraińskie - podkreślił szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki w rozmowie z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Według komunikatu jego kancelarii, Morawiecki poruszył również m.in. kwestię wydanego przez Kijów zakazu prowadzenia na terytorium Ukrainy poszukiwań i ekshumacji polskich ofiar konfliktów i represji.

IPN: Żadna narodowość nie chroni i nie będzie w Polsce chronić zbrodniarzy ani donosicieli

Dodano: 19.02.2018 19:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Żadna narodowość nie chroni i nie będzie w Polsce chronić zbrodniarzy ani donosicieli. Do zbrodniarzy i współpracowników totalitarnej Rzeszy Niemieckiej Instytut Pamięci Narodowej konsekwentnie przykłada i przykładać będzie tę samą miarę, co do zbrodniarzy i współpracowników totalitarnego Związku Sowieckiego i powojennego państwa komunistycznego" - podkreśla Instytut Pamięci Narodowej w specjalnym komunikacie. "Każda dyskusja o ofiarach okupacji niemieckiej, odbywająca się z pominięciem Rzeszy Niemieckiej – jako państwa, które było...

Źródło: www.rmf24.pl

Meksyk: partie polityczne wybrały kandydatów na prezydenta

Dodano: 19.02.2018 13:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Partie polityczne Meksyku formalnie wybrały w niedzielę kandydatów, którzy wystartują w wyborach prezydenckich 1 lipca br. Faworytem jest Andres Manuel Lopez Obrador z lewicowego Ruchu Odnowy Narodowej (Morena) - informuje agencja Reutera.

Źródło: httpss:

Główny specjalista

Dodano: 18.02.2018 16:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Edukacji Narodowej w Warszawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej w WarszawieDyrektor Generalny poszukuje
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Zarządzanie kadrami / Personel

Źródło: www.praca.pl

Wspaniała zabawa w muzeum. Uczestnicy poznali technikę monotypii

Dodano: 17.02.2018 19:14 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Warsztaty familijne odbyły się w Muzeum Narodowym w Kielcach. Tym razem, motywem przewodnim była zima w pejzażach polskich mistrzów malarstwa. Uczestnicy poznali także pracę tradycyjnego i współczesnego grafika komputerowego. Zajęcia zakończono warsztatami graficznymi, na których każdy wykonał matrycę metodą kolażu i wydrukował stworzoną przez siebie kompozycję zimową.

Źródło: www.radio.kielce.pl

W muzeum zima w… komputerze

Dodano: 17.02.2018 9:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Warsztaty familijne po raz kolejny odbędą się w Muzeum Narodowym w Kielcach. Tym razem motywem przewodnim będzie zima w pejzażach polskich mistrzów malarstwa. Uczestnicy poznają także warsztat tradycyjnego i współczesnego grafika komputerowego. Zajęcia zakończą się warsztatami graficznymi, na których każdy wykona matrycę metodą kolażu i wydrukuje stworzoną przez siebie kompozycję zimową.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Rapidox.pl

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone