niedziela, 22 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Wiadomości z tagiem Muzeum  RSS
Dni Kultury Żydowskiej w Bielsku Podlaskim urozmaica Muzeum Polin (zdjęcia)

Dodano: 21.04.2018 20:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Na początku tygodnia Muzeum na kółkach organizowane przez Muzeum Pamięci Polskich Żydów Polin odwiedziło Orlę. Od soboty do poniedziałku będzie jedną z atrakcji Dni Kultury Żydowskiej w Bielsku. Organizuje je Fundacja Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej.

Źródło: bielskpodlaski.naszemiasto.pl

Muzyczne podróże przez świat

Dodano: 21.04.2018 12:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W pierwszej części „Muzycznych podróży przez świat” zaproponowaliśmy migawki z Iranu. O tym kraju opowiadali: Jahiar Azim Irani, muzyk grający między innymi z Kayah i Smolikiem, a także Sesil Sendi Krzyżanowska. Wystawę Newshy Tavakolian, młodej fotoreporterki z Teheranu, przybliżyła natomiast Agnieszka Caban, kierownik Muzeum Dialogu Kultur.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Białystok: Mufti Tomasz Miśkiewicz wyróżniony przez ministra kultury. Otrzymał odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej" (wideo)

Dodano: 21.04.2018 9:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Tomasz Miśkiewicz otrzymał w piątek od ministra kultury i dziedzictwa narodowego odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznakę nadaje się osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Piątkowa uroczystość odbyła się w Muzeum Historycznym w Białymstoku. Wyróżnienie, w imieniu ministra, przekazał Jarosław Średnicki, dyrektor generalny podlaskiego urzędu wojewódzkiego.

Źródło: www.poranny.pl

Niezwykła kronika rzeki Odry w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Zobaczcie zdjęcia!

Dodano: 20.04.2018 9:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Roman Hlawacz fotografował rzekę w ramach projektu Odra - Temat Rzeka. Od soboty (21 kwietnia) w Muzeum Śląska Opolskiego będzie można przekonać się, że najważniejsza rzeka regionu wcale nie umarła.

Tagi: Muzeum, Roman
Źródło: www.nto.pl

Rusza budowa Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku (zdjęcia, wideo)

Dodano: 19.04.2018 14:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prace mają się rozpocząć w ciągu dwóch tygodni. Inwestycja ma być gotowa w listopadzie 2019 roku. Wczoraj miasto podpisało umowę z firmą Budimex.

Źródło: www.poranny.pl

Muzeum 6D - Maszoperia

Dodano: 19.04.2018 13:14 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Dzięki nowoczesnym możliwościom technologicznym dzisiejsze muzea nie przypominają tych z dawnych lat - gdzie panowała cisza, eksponatów nie można było dotykać, a na nogach obowiązkowo trzeba było mieć kapcie. Jednym z takich miejsc jest Muzeum 6D - Maszoperia z interaktywną ekspozycją na miarę XXI w. Ponad 500 m2 malowideł naściennych wykonanych w technologii 3D prezentuje życie i pracę nadbałtyckich maszopów, a rekwizyty i efekty specjalne dodatkowo dopełniają wizualizacji. Spowite mgłą sale ujawniają ścienne malowidła, których piękno można podziwiać zakładając specjalne okulary z trójwymiarowym efektem. W powietrzu unoszą się wielobarwne bańki mydlane i zapach morskiej bryzy. Wiatr muska twarz, a bujająca się w rytm morskich fal podłoga sprawia wrażenie rejsu po morzu. Siadając przy biesiadnym stole można poczuć atmosferę maszopskiej uroczystości, a kręcąc kołem sterowym - wcielić się w rolę kapitana statku. Można zadzwonić w prawdziwy kutrowy dzwon lub zerknąć przez bulaja. Mile widziane są wszelkie komentarze i ekspresyjne wyrażanie emocji. Każdy, kto ma ochotę może dotknąć eksponatów bez obaw, że za chwilę dostanie upomnienie. Nagranie lektorskie (do wyboru po polsku, angielsku, niemiecku lub rosyjsku) prowadzi zwiedzających przez poszczególne sale ekspozycyjne przybliżając im historię kołobrzeskich rybaków. Słowa, obrazy i efekty specjalne współgrają ze sobą tworząc interesującą opowieść, w której prawdziwe maszopskie losy przeplatają się z legendą o zaczarowanej rybackiej sieci. Muzeum 6D - Maszoperia to jedyne tego typu miejsce w Europie - miejsce dla każdego, kto pragnie przeżyć coś nowego i niesamowitego niezależnie od wieku, czy narodowości. Niezwykła opowieść, efekty specjalne i trójwymiarowe obrazy - to trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć! Muzeum 6D - Maszoperia zaprasza i małych i dużych do udziału we wspaniałej przygodzie. Adres: Muzeum 6D - Maszoperia ul. Rodziewiczówny 15 , 78-100 Kołobrzeg (Promenada, tuż obok Ośrodka Kielczanka). tel. (94) 716 22 44 mail: [email protected] strona www: www.muzeum6d.pl facebook: www.facebook.com/muzeum6d Godziny otwarcia: Muzeum jest czynne przez cały rok. w sezonie - do 10:00 do 22:00 poza sezonem - od 11:00 do 16:00 Ceny biletów: Bilet normalny: 20 zł/ osoba Bilet ulgowy: 15 zł/ osoba (dzieci do lat 15) Bilet rodzinny: 15 zł/ osoba (bilet przeznaczony dla osób z przynajmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 15 roku życia. Max. 4 osoby) Bilet grupowy: 13 zł/osoba (powyżej 15 osób do 15 roku życia) Dzieci do 3 lat - bezpłatnie. Nie dotyczy grup zorganizowanych.

Źródło: kultura.hiperogloszenia.pl

Międzynarodowy Dzień Romów w Płocku

Dodano: 19.04.2018 7:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Muzyka, tańce i wiersze - Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Muzeum Mazowieckie w Płocku oraz lokalna społeczność romska zapraszają na uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Romów.

Źródło: www.plock.eu

Niezwykła pamiątka w Muzeum Auschwitz

Dodano: 18.04.2018 13:14 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Muzeum Auschwitz otrzymało niezwykłą pamiątkę - dziecięcą sukienkę uszytą przez więźniarkę obozu, która została wykonana dla rocznej córeczki kobiety - poinformowało w czwartek muzeum.

Tagi: Muzeum
Źródło: fakty.interia.pl

Odnaleziono nieznaną powieść Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. "Doznałam olśnienia"

Dodano: 18.04.2018 13:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

"Cudowne przygody pana Pinzla rudego" to tytuł niedokończonej powieści Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którą odnaleziono w warszawskim Muzeum Literatury (ML).

Źródło: https:

Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Częstochowskim

Dodano: 18.04.2018 12:06 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Muzeum Częstochowskie zaprasza w sobotę, 21 kwietnia na Dzień Wolnej Sztuki. Każdy, kto pojawi się w Galerii Dobrej Sztuki, będzie mógł oddać się niespiesznej refleksji nad wybranymi dziełami zamiast oglądania prac "na szybko".

Źródło: www.wczestochowie.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone