wtorek, 20 marca 2018 r.  Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wiadomości z tagiem Morawieckiego  RSS
Spotkanie Morawiecki-Merkel. Wśród tematów Nord Stream 2

Dodano: 19.03.2018 18:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W KPRM trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Wśród poruszanych tematów znaleźć się mają: współpraca dwustronna, przyszłość UE, unijny budżet oraz bezpieczeństwo energetyczne i kryzys migracyjny.

May podziękowała za "stanowcze wsparcie" ze strony Polski

Dodano: 18.03.2018 19:55 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Premier Wielkiej Brytanii Theresa May podziękowała premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za "stanowcze wsparcie" ze strony Polski w związku z kryzysem brytyjsko-rosyjskim po ataku bronią chemiczną na Siergieja Skripala - poinformowała kancelaria brytyjskiej premier.

Kopcińska o wizycie Merkel: Liczymy na dobrą współpracę z Berlinem

Dodano: 18.03.2018 12:24 | 5 odsłon | 0 komentarzy


​Współpraca dwustronna, przyszłość UE po Brexicie, unijny budżet, bezpieczeństwo energetyczne i kryzys migracyjny - te tematy mają zdominować poniedziałkowe spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. W Belwederze Merkel spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Rzecznik rządu Joanna Kopcińska podkreśliła, że Polska będzie drugim po Francji celem wizyty zagranicznej Merkel od jej wybrania w środę przez Bundestag na czwartą kadencję na stanowisko kanclerza Niemiec.

Rozpoczęło się spotkanie premiera Morawieckiego z szefem niemieckiego MSZ

Dodano: 16.03.2018 19:05 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W piątek po godz. 15. rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maasem. Szef niemieckiego MSZ spotkał się wcześniej z prezydentem Andrzejem Dudą, a w planach ma jeszcze spotkanie z ministrem SZ Jackiem Czaputowiczem.

Katarzyna Lubnauer będzie gościem Porannej rozmowy w RMF FM

Dodano: 14.03.2018 19:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie Katarzyna Lubnauer. Przewodniczącą Nowoczesnej zapytamy o jej ostre słowa względem premiera Mateusza Morawieckiego – w jednym z wywiadów porównała go do Mieczysława Moczara – dygnitarza czasów PRL i współpracownika Urzędu Bezpieczeństwa. Czym szef rządu naraził się na taką krytykę i czy takie określenia w przestrzeni publicznej powinny padać?

Zmiany kadrowe w spółkach skarbu nie są merytoryczne

Dodano: 13.03.2018 14:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Działań premiera Morawieckiego nie mogę ocenić pozytywnie z powodu wielu wpadek w obszarze polityki zagranicznej. Druga rzecz to kwestia niekończących się zmian kadrowych w spółkach skarbu państwa. W dalszym ciągu kuleją też inwestycje – mówi Janusz Steinhoff, wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka, gość programu Pawła Rożyńskiego.

Źródło: www.rp.pl

Rzecznik rządu dostała 3 tys. zł nagrody. "Miałam na koncie przez krótki czas. Zwróciłam"

Dodano: 13.03.2018 10:12 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, szef gabinetu premiera Marek Suski, szef Komitetu Stałego Jacek Sasin oraz inne osoby z kierownictwa Kancelarii Premiera. W sumie kilkanaście osób z gabinetu Mateusza Morawieckiego dostało nagrody. Stało się to w momencie, kiedy wyszło na jaw, że w ubiegłym roku nagrody swoim ministrom przyznała ówczesna premier Beata Szydło.

Komorowski: Niech ministrowie zarabiają jak najlepiej. Tylko potem trzeba ich rozliczać

Dodano: 12.03.2018 18:02 | 7 odsłon | 0 komentarzy


„Najpierw PiS naprodukował największą liczbę wiceministrów w historii wolnej Polski, a teraz ich zwalnia” – tak decyzję Mateusza Morawieckiego o odwołaniu 17 wiceministrów skomentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były prezydent Bronisław Komorowski. Według niego do ministerstw „bardzo często są powoływani ludzie według klucza partyjnego czy klucza znajomości, a na końcu są dopiero zadania”. „Co robi w rządzie była premier Szydło? Co robi pani Kempa? No jakie one mają zadania? (...) Tu o żadne nowe zadania nie chodzi, tylko o to, że...

Źródło: www.rmf24.pl

Nowy początek w relacjach Polski z UE? Gorąca dyskusja na antenie Radia Kielce

Dodano: 11.03.2018 14:32 | 7 odsłon | 0 komentarzy

O przyszłości relacji Polski z Unią Europejską po ostatnim spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli dyskutowali dziś goście Studia Politycznego Radia Kielce. Premier wręczył przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claude'owi Junckerowi białą księgę na temat reform sądownictwa.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone