poniedziałek, 24 czerwca 2019 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem Ministerstwo  RSS
Objaśnienia podatkowe MF dot. cen transferowych - techniczne aspekty przygotowywania analiz porównawczych i opisy zgodności

Dodano: 24.06.2019 12:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów opublikowało objaśnienia podatkowe w zakresie cen transferowych, dotyczące technicznych aspektów przygotowywania analiz porównawczych oraz opisów zgodności w odniesieniu do przepisów obowiązujących do 31 grudnia 2018 r.  W zakresie technicznych aspektów przygotowywania analiz porównawczych opublikowane poniżej objaśnienia obejmują takie szczegółowe kwestie, jak:  porównywalność danych a ich lokalność,  możliwość wykorzystania danych wewnętrznych,  możliwość wykorzystania danych ofertowych,  zasadność korzystania z danych porównawczych, które nie są publicznie dostępne (tzw. secret comparables),  zasadność odrzucania z próby danych porównawczych podmiotów z wynikami ekstremalnymi (w tym podmiotów ze stratą),  minimalna liczebność próby w analizie danych porównawczych,  wybór punktu z przedziału,  aktualizacja analizy danych porównawczych.

Źródło: www.podatki.biz

Przyszli studenci potrzebne informacje znajdą w jednym miejscu

Dodano: 24.06.2019 11:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nowoczesny portal dla kandydatów na studia uruchomiło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Katarzyna Zawada, rzecznik resortu mówi, że wyszukiwarka jest kompleksowa. Można sprawdzać kierunki studiów w oparciu o uczelnię, ewentualnie wpisać interesujący nas kierunek i sprawdzić, które szkoły wyższe go oferują.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Ministerstwo Finansów ostrzega. Uwaga na maile od oszustów!

Dodano: 21.06.2019 18:04 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Ktoś podszywa się pod resort finansów i rozsyła maile z linkiem z niebezpiecznym oprogramowaniem. Ministerstwo prosi o zachowanie szczególnej ostrożności.

Źródło: https:

UJK idzie po rekord?

Dodano: 21.06.2019 17:42 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Na półmetku rekrutacji na studia Uniwersytet Jana Kochanowskiego ma już większość miejsc obsadzonych przez kandydatów. Według statystyk Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, kielecka uczelnia od kilku lat jest jedną z najchętniej wybieranych szkół wyższych w Polsce.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Podatki 2019: MF przedłuży termin wpłaty podatku od niezrealizowanych zysków

Dodano: 21.06.2019 15:18 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia ws. przedłużenia terminu do wpłaty przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych podatku należnego od dochodu z niezrealizowanych zysków. Okres przedłużenia płatności zostanie ograniczony do 31 grudnia 2021 r.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: Powszechna obniżka PIT zamiast ulgi dla młodych?

Dodano: 21.06.2019 15:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rząd powinien rozważyć obniżenie podatku dochodowego PIT dla wszystkich podatników, a nie tylko dla osób do 26. roku życia - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Aktualna wersja projektu nowelizacji, który przygotowało Ministerstwo Finansów, zakłada zwolnienie z opodatkowania dochodów młodych pracowników do poziomu 85,5 tys. zł rocznie. Nowa ulga ma kosztować 2,5 mld zł w skali roku.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: Wpływy z podatku VAT zaczynają znów rosnąć

Dodano: 18.06.2019 15:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Po pierwszych pięciu miesiącach 2019 r. wpływy z podatku od towarów i usług (VAT) wzrosły o ok. 3,3 proc. w skali roku - poinformowało Ministerstwo Finansów. W poprzednich miesiącach widoczna była tendencja spadkowa, a dochody podatkowe z VAT były niższe względem ubiegłego roku. Zdecydowanie najmocniej rosną natomiast wpływy z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).

Źródło: www.podatki.biz

Kiedy interpretacja podatkowa chroni podatnika?

Dodano: 18.06.2019 13:20 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Organ podatkowy na etapie prowadzonego postępowania podatkowego analizuje całokształt materiału dowodowego, a w przypadku posiadania przez podatnika interpretacji indywidualnej bada zgodność opisanego stanu faktycznego z rzeczywistym. Ustalenie braku tożsamości opisu stanu faktycznego (zdarzenia przyszłego) zawartego we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej ze stanem rzeczywistym stanowi przeszkodę do korzystania z mocy ochronnej interpretacji podatkowej - wyjaśniło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską.

Źródło: www.podatki.biz

W trosce o aktywność fizyczną. OSA powstaną w Starachowicach

Dodano: 18.06.2019 11:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Trzy otwarte strefy aktywności powstaną w Starachowicach, dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dwa większe place sportowe zostaną zbudowane przy Szkole Podstawowej numer 11 i przy ulicy Sadowej. Mniejszy plac zabaw będzie się mieścił przy ulicy Radomskiej, obok kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych.

Źródło: www.radio.kielce.pl

PPK będą wyłączone z obowiązków CRS i FATCA [Rynek]

Dodano: 18.06.2019 8:43 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów przychyliło się do stanowiska Polskiej Izby Ubezpieczeń w sprawie wyłączenia raportowania rachunków PPK z obowiązków (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone