niedziela, 22 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Wiadomości z tagiem Minister  RSS
Minister Kowalczyk: rząd PiS konsultuje się z Polakami

Dodano: 21.04.2018 20:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Realizacja planu wyborczego z 2015 roku oraz pomysły rządu Prawa i Sprawiedliwości na przyszłość - to tematy spotkania mieszkańców Staszowa z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem. Jak mówił szef resortu, po ponad dwóch latach ciężkiej pracy należało wyjechać z Warszawy i po raz kolejny skonsultować się z Polakami.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Jesienią Wiślica otrzyma status Pomnika Historii

Dodano: 21.04.2018 18:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przebywający w regionie wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński odwiedził Wiślicę. Spotkanie mieszkańców z politykiem na tamtejszym Rynku poprzedził event „Pogotowie dla Wiślicy”, w trakcie którego przed Bazyliką Kolegiacką przedstawiono najpilniejsze potrzeby konserwatorskie dotyczące tego obiektu i jego najbliższego otoczenia.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Węgry: Minister gospodarki podtrzymuje cele polityki gospodarczej

Dodano: 20.04.2018 19:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Cele węgierskiej polityki gospodarczej pozostaną niezmienione po wyborach parlamentarnych 8 kwietnia, zdecydowanie wygranych przez koalicję rządzącą – oświadczył w piątek minister gospodarki narodowej Węgier Mihaly Varga.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Termin nieodwołalny odwołany. E-zwolnienia dopiero w grudniu

Dodano: 20.04.2018 10:46 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nie w lipcu jak wcześniej zapowiadano, a dopiero w grudniu mają wejść w życie e-zwolnienia. "Nie wywieszamy białej flagi, dajemy tylko więcej czasu" - tłumaczyła się Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, która poinformowała o opóźnieniu na konferencji prasowej.

Źródło: www.rmf24.pl

Minister Rafalska spotkała się w Sejmie z rodzinami osób niepełnosprawnych

Dodano: 19.04.2018 19:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska spotkała się w czwartek z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. W spotkaniu uczestniczy także pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Adamowicz: Wysłałem wniosek o delegalizację ONR-u

Dodano: 19.04.2018 16:20 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Wysłałem dziś do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego wniosek o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego" - ogłosił Paweł Adamowicz. W piśmie do Zbigniewa Ziobry prezydent Gdańska przywołuje konstytucję i przypomina, że zabrania ona istnienia organizacji dopuszczających nienawiść rasową i narodowościową. A za taką właśnie Paweł Adamowicz uważa ONR.

Źródło: www.rmf24.pl

Są pieniądze na rozbudowę S16

Dodano: 19.04.2018 12:54 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Minister Infrastruktury zatwierdził finansowanie dla budowy drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie - Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Obecnie trwa przygotowywanie dokumentacji dla tej inwestycji.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Opiekunka do Pana

Dodano: 19.04.2018 10:22 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Interkadra- jest działającą na rynku europejskim renomonwaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikatu Ministra Gospodarki i Pracy do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 3372. Jesteśmy jedną z największych polskich agencji świadczących usługi opiekuńcze i pielęgniarskie na rzecz klientów indywidualnych w Niemczech. Opiekunka do Pana Uwe Atuty oferty: - osobny pokój w domku jednorodzinnym - sklepy w pobliżu - samochód do dyspozycji - pomoc domowa w każdy wtorek i piątek - dostęp do internetu O ofercie: Podopieczny ma 77 lat i mieszka sam. Jest całkowicie sprawny umysłowo. Jednak z uwagi na przebyte zawały wymaga pomocy w prowadzeniu domu oraz w higienie. Pan Uwe lubi przesiadywać na dworze, jednak z uwagi na serce zbyt długie spacery ani jakikolwiek wysiłek jest niewskazany. Senior Uwe jest spokojny i całkowicie przesypia noce. Popołudniami chętnie rozwiązuje krzyżówki. Do obowiązków należą: - pomoc w ubieraniu/myciu - prowadzenie gospodarstwa domowego - towarzyszenie i aktywizacja podopiecznego Wymagana: - dobra znajomość języka niemieckiego - doświadczenie w opiece nad osobą chorą lub w podeszłym wieku - życzliwość oraz cierpliwość wobec podopiecznych - prawo jazdy Oferujemy: - wynagrodzenie 1250 EUR netto - legalne i bezpieczne zatrudnienie (druk A1) - składki odprowadzone od prognozowanej średniej krajowej (od ponad 4400 zł brutto!) - podpisanie jednej czytelnej umowy - możliwość dodatkowego ubezpieczenie NW i OC - bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie - organizację podróży w obie strony oraz pokrycie jej kosztów - opiekę i wsparcie naszego zespołu 24/7 Zapraszamy do aplikowania na powyższą ofertę bezpośrednio u Konsultanta ds. rekrutacji w Łodzi na nr tel. : 575 780 940 www.opiekunki.interkadra.pl

Kiedy pojawią się e-recepty? Minister zdrowia podał możliwy termin

Dodano: 19.04.2018 9:32 | 3 odsłon | 0 komentarzy


​"Nie czujemy się przygotowani. Może minąć jeszcze dużo czasu zanim pierwsi pacjenci skorzystają z recept elektronicznych" - przewidują w rozmowie z RMF FM lekarze ze Skierniewic. Właśnie w tym mieście, a także w mazowieckich Siedlcach od ponad dwóch miesięcy trwa pilotaż e-recept. Na razie to tylko testy systemu informatycznego. Ministerstwo Zdrowia chce, żeby takie recepty od przyszłego roku można było zrealizować w każdej aptece w Polsce.

Źródło: www.rmf24.pl

Minister Cyfryzacji powoła rządowy zespół do spraw mediów społecznościowych

Dodano: 18.04.2018 21:04 | 1 odsłon | 0 komentarzy

imageTrwają prace nad powołaniem do życia zespołu, którego członkowie zajmą się współpracą z największymi mediami społecznościowymi. Zapewnienie pojawiło się na twitterowym koncie Marka Zagórskiego, który od wczoraj piastuje stanowisko Ministra Cyfryzacji. Pani Poseł właśnie pracujemy nad takim rozwiązaniem. Jesteśmy w dialogu między innymi z FB. Szczegóły będę mógł podać wkrótce.— Marek&...

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone