poniedziałek, 23 lipca 2018 r.  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Wiadomości z tagiem Mikołaj  RSS
Żacy zostawili w Chełmnie swoje piękne prace. I powstanie kolejny album [zdjęcia]

Dodano: 22.07.2018 6:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

XIV Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury za nami. Przez dziesięć dni żaków można był zobaczyć w różnych zakątkach naszego miasta.
- Studenci architektury twórczo zwiedzali „polskie Carcasson-ne” podtrzymując tradycję portretowania miasta ze szkicownikiem - mówi Elżbieta Pawelec, główny specjalista ds. promocji turystycznej w Urzędzie Miasta Chełmna. - Prace wykonane w czasie Warsztatów wystawione zostały przy Bramie Grudziądz-kiej. Będzie je można zobaczyć też na wystawie „Chełmno - miasto zabytków i zakochanych”.
Efektem spotkań jest też wydawany co roku w listopadzie album z wybranymi pracami żaków. Wśród nich znajdziemy: rysunki, pastele, akwarele i obrazy olejne.
- Nie brakuje w nim najciekawszych prac uhonorowanych nagrodami, ale są i inne, prezentujące piękno miasta - dodaje Pawelec. - Ten z zeszłorocznych Warsztatów można jeszcze kupić w Muzeum Ziemi Chełmińskiej.
Studentów oceniała komisja w składzie: Waldemar Piotrowski - przewodniczący, absolwent Wydziału Sztuki UMK w Toruniu; Małgorzata Schmidt - prezes Stowarzyszenia Architektów RP oddział w Bydgoszczy; Marino Zancanella - architekt z Wenecji, wykładowca architektury na uniwersytetach w Wenecji, Pad-wie, Treviso, członek Komitetu Ochrony Wenecji; Marek Grzo-na - prezes Fundacji Orion z Inowrocławia, mecenas sztuki; Regina Gargol - plastyk w ChDK i Elżbieta Pawelec.Z dostarczonych prac nagrodziła najlepsze.
Pierwszą nagrodę w kategorii malarstwo dostała Agnieszka Nowacka (Politechnika Łódzka), w kategorii grafika - Dzmitry Art-siukh (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), w promocji miasta - za pracę malarką Julita Duda (Politechnika Krakowska), grafikę - Vita Kyrylenko (Politechnika Opolska). Wyróżnienie I0 przypadło: w malarstwie Krzysztofowi Afeltowiczowi (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), za grafikę Liwii Lipińskiej (Politechnika Łódzka); II0 dostali: Karolina Włodarczyk i Michalina Zyga (obie Politechnika Krakowska), Oleksandra Bondarenko (Uniwersytet Narodowy Politechnika Lwowska) - w malarstwie oraz Mikołaj Zamaryka (Politechnika Krakowska), Anna Swadźba (Politechnika Opolska), Olga Cwoj-dzińska (Politechnika Łódzka) -w grafice. Wyróżnieniem III0 w malarstwie nagrodzony został Yana Popovych (Uniwersytet Narodowy Politechnika Lwowska) i Aleksandra Mazur (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie).
FLESZ: Autostrady, bramki, systemy płatności - jak ominąć korki?

Aktorzy ubezpieczeni na 500 tys. zł [Rynek]

Dodano: 16.07.2018 8:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Super Express podaje, że aktor Mikołaj Roznerski, ze względu na wymagające sceny akcji w filmie "Diablo", w którym bierze udział, został (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Wojewoda wspiera ratowników wodnych. Obiecuje, że za rok otrzymają jeszcze więcej (zdjęcia)

Dodano: 09.07.2018 10:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Czeki na 350 tys. zł wręczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz WOPR-owcom z regionu kuawsko-pomorskiego. Bony paliwowe o wartości 30 tys. zł wręczył wodniakom dyrektor Solino SA.

Źródło: www.pomorska.pl

rajdy / Marczyk podsumował start w Rajdzie Śląska

Dodano: 02.07.2018 11:31 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Mikołaj Marczyk podsumował swój start w Rajdzie Śląska, czwartej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.Marczyk i Szymon Gospodarczyk objęli prowadzenie w Rajdzie Śląska już po pierwszym ...

Źródło: rajdy.autoklub.pl

Co powstanie w miejscu Lotniska Chopina? "To atrakcyjny teren, 600 hektarów"

Dodano: 28.09.2017 12:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W okolicach 2025 roku należy podjąć decyzję o dalszym losie Lotniska Chopina w związku z otwarciem Centralnego Portu Komunikacyjnego - powiedział pełnomocnik rządu do spraw CPK Mikołaj Wild. Powtórzył, że uruchomienie superlotniska oznacza zamknięcie warszawskiego portu dla ruchu cywilnego.

Tagi: Mikołaj
Źródło: tvn24bis.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone