niedziela, 22 lipca 2018 r.  Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Miasta  RSS
Żacy zostawili w Chełmnie swoje piękne prace. I powstanie kolejny album [zdjęcia]

Dodano: 22.07.2018 6:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

XIV Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury za nami. Przez dziesięć dni żaków można był zobaczyć w różnych zakątkach naszego miasta.
- Studenci architektury twórczo zwiedzali „polskie Carcasson-ne” podtrzymując tradycję portretowania miasta ze szkicownikiem - mówi Elżbieta Pawelec, główny specjalista ds. promocji turystycznej w Urzędzie Miasta Chełmna. - Prace wykonane w czasie Warsztatów wystawione zostały przy Bramie Grudziądz-kiej. Będzie je można zobaczyć też na wystawie „Chełmno - miasto zabytków i zakochanych”.
Efektem spotkań jest też wydawany co roku w listopadzie album z wybranymi pracami żaków. Wśród nich znajdziemy: rysunki, pastele, akwarele i obrazy olejne.
- Nie brakuje w nim najciekawszych prac uhonorowanych nagrodami, ale są i inne, prezentujące piękno miasta - dodaje Pawelec. - Ten z zeszłorocznych Warsztatów można jeszcze kupić w Muzeum Ziemi Chełmińskiej.
Studentów oceniała komisja w składzie: Waldemar Piotrowski - przewodniczący, absolwent Wydziału Sztuki UMK w Toruniu; Małgorzata Schmidt - prezes Stowarzyszenia Architektów RP oddział w Bydgoszczy; Marino Zancanella - architekt z Wenecji, wykładowca architektury na uniwersytetach w Wenecji, Pad-wie, Treviso, członek Komitetu Ochrony Wenecji; Marek Grzo-na - prezes Fundacji Orion z Inowrocławia, mecenas sztuki; Regina Gargol - plastyk w ChDK i Elżbieta Pawelec.Z dostarczonych prac nagrodziła najlepsze.
Pierwszą nagrodę w kategorii malarstwo dostała Agnieszka Nowacka (Politechnika Łódzka), w kategorii grafika - Dzmitry Art-siukh (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), w promocji miasta - za pracę malarką Julita Duda (Politechnika Krakowska), grafikę - Vita Kyrylenko (Politechnika Opolska). Wyróżnienie I0 przypadło: w malarstwie Krzysztofowi Afeltowiczowi (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), za grafikę Liwii Lipińskiej (Politechnika Łódzka); II0 dostali: Karolina Włodarczyk i Michalina Zyga (obie Politechnika Krakowska), Oleksandra Bondarenko (Uniwersytet Narodowy Politechnika Lwowska) - w malarstwie oraz Mikołaj Zamaryka (Politechnika Krakowska), Anna Swadźba (Politechnika Opolska), Olga Cwoj-dzińska (Politechnika Łódzka) -w grafice. Wyróżnieniem III0 w malarstwie nagrodzony został Yana Popovych (Uniwersytet Narodowy Politechnika Lwowska) i Aleksandra Mazur (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie).
FLESZ: Autostrady, bramki, systemy płatności - jak ominąć korki?

Wystartował Dolny Śląsk Tour 2018!

Dodano: 21.07.2018 10:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Kryterium o Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha było wstępem do etapówki Dolny Śląsk Tour, która jest spadkobierczynią rozgrywanego od 1992 roku Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego. Rywalizację kobiet zdominowała Katarzyna Wilkos, zawodniczka Mat Atom Deweloper, dla której to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Druga była Monika Graczewska z UKS Mróz Jedyna Kórnik, a podium dopełniła teamowa koleżanka Katarzyny, [...] pochodzi z serwisu .

Źródło: naszosie.pl

Bublewicz, Wypij, Grzymowicz. ''Starówka Razem'' przepyta kandydatów na prezydenta Olsztyna

Dodano: 20.07.2018 13:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Znamy kandydatów na prezydenta Olsztyna, którzy powalczą w jesiennym wyborach samorządowych. Wciąż jednak żaden z kandydatów nie przedstawił konkretnych pomysłów na rozwój miasta. Stowarzyszenie ''Starówka Razem'' nie czeka na programy wyborcze - zamierza przepytać kandydatów wcześniej. Temat? Oczywiście rozwój Starego Miasta i Śródmieścia.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Miasto ogłosiło konkursy na najbardziej ukwiecony balkon i najładniejszą działkę

Dodano: 20.07.2018 9:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Do 15 sierpnia można zgłaszać się do udziału w kolejnych edycjach miejskich konkursów na najładniej ukwiecony balkon oraz na najładniejszą działkę ROD w Częstochowie. 

Tagi: Miasta
Źródło: www.wczestochowie.pl

Prezydent Andrzej Nowakowski otrzymał absolutorium

Dodano: 20.07.2018 7:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Dziękuję za to ostatnie w tej kadencji absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu miasta – mówił na czwartkowej sesji Rady Miasta prezydent Płocka.

Źródło: www.plock.eu

Wnioski dla rolników dotkniętych suszą

Dodano: 18.07.2018 19:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej zostało opublikowane Obwieszczenie z dnia 26.06.2018 r. Prezydenta Miasta Płocka w sprawie składania wniosków o oszacowanie strat ze względu na suszę rolniczą na obszarze Polski w terminie od 21 kwietnia do 20 czerwca 2018 r.

Źródło: www.plock.eu

W częstochowskich szkołach trwają wakacyjne remonty. Miasto wyda na ten cel kilka milionów złotych

Dodano: 18.07.2018 9:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ponad 6,2 mln zł będą kosztować wakacyjne remonty w częstochowskich placówkach oświatowych. Część z nich zakończy się tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, pozostałe jesienią.

Tagi: Miasta
Źródło: www.wczestochowie.pl

Katowice. "Miasto Bez Ogródek" w Załężu i Zawodziu

Dodano: 18.07.2018 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Już w sierpniu Teatr Poddańczy rozpoczyna niezwykłe działania kulturalne w Załężu i Zawodziu. Teatr i sztuka wyjdzie na ulice, zawita w podwórkach, zagości na Waszych placach. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Tagi: Miasta, Teatr
Źródło: www.e-teatr.pl

Inkubator Innowacji rozpoczyna prace nad inteligentnym systemem płatności

Dodano: 17.07.2018 23:11 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Miasta bezgotówkowe to nowy obszar prac przedsięwzięcia, którego uczestnicy wypracowują rozwiązania sprzyjające rozwojowi gospodarki cyfrowej w Polsce. Dotychczas w Inkubatorze poszukiwano rozwiązań wspierających wprowadzanie terminali płatniczych przez mikroprzedsiębiorców oraz stworzenie wartości dodanej dla koncepcji e-paragonu.

Tagi: Miasta
Źródło: di.com.pl

19 mln zł. za remont Kazimierza Wielkiego?

Dodano: 17.07.2018 17:06 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ulica Kazimierza Wielkiego od dawna powinna być wyremontowana, o czym dobitnie świadczy stan nawierzchni jezdni. Jest wola władz Gorzowa, żeby to wreszcie zrobić, są pieniądze, ale nie ma chętnych firm na przeprowadzanie prac. Miasto ogłosiło już 3 przetargi. Do dwóch pierwszych nie zgłosił się nikt, natomiast do ostatniego przetargu przystąpiła jedna firma. Kłopotem może być ...

Źródło: tvgorzow.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone