sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem Mateusza  RSS
Kraków. Nadchodzi "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną"

Dodano: 20.02.2019 0:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

1 marca na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki premiera "Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną" Doroty Masłowskiej w adaptacji Mateusza Pakuły i Pawła Świątka.

Źródło: www.e-teatr.pl

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? - PONIEDZIAŁEK [18 LUTEGO]

Dodano: 18.02.2019 6:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Świętokrzyskiem oraz rozmowy w sprawie przejęcia szpitala w Opatowie.

Tagi: Mateusza
Źródło: www.radio.kielce.pl

Dawna Wólka Węglowa. Wspomnienia mieszkańców – premiera książki.

Dodano: 16.02.2019 19:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Zapraszamy na premierę książki Mateusza Napieralskiego Dawna Wólka Węglowa. Wspomnienia mieszkańców będącą finałem projektu Archiwum Wólki.
Projekt Archiwum Wólki ma na celu integrację mieszkańców Wólki Węglowej poprzez wspólne odkrywanie historii osiedla i jego okolicy. Jego kluczowym punktem było poznanie historii i wspomnień jak największej liczby osób, a także legend związanych z przylegającym do Wólki Węglowej Kampinoskim Parkiem Narodowym. Wólczanie zyskali platformę wymiany doświadczeń i myśli oraz narzędzie ocalające od zapomnienia doświadczenia wspólnoty.Podczas cyklu prelekcji w Filii Mateusz Napieralski opowiadał o swoich badaniach archiwalnych nad historią Wólki. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności, a także zachęciły mieszkańców do podzielenia się wspomnieniami oraz do udostępnienia domowych zbiorów fotograficznych.
Dawna Wólka Węglowa. Wspomnienia mieszkańców to fragmenty opowieści Wólczan i ponad 150 unikatowych zdjęć. Autorowi książki zależało na pokazaniu, że Wólka i jej mieszkańcy mają swoją fascynującą historię i tradycję.
W programie: spotkanie autorskie z Mateuszem Napieralskim, wspomnienia mieszkańców, mini-koncert zespołu The Mleko i podsumowanie ponad rocznego procesu zbierania lokalnych opowieści.
Projekt Archiwum Wólki zrealizowano w ramach Inicjatywy Lokalnej we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany
wstęp wolny

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Rektorzy do premiera: "Apelujemy o wyjaśnienie incydentu!"

Dodano: 15.02.2019 13:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy

"Nie ma zgody na działania naruszające naszą autonomię i swobodę działalności naukowej". Tej treści list wysłali do premiera Mateusza Morawieckiego rektorzy szkół wyższych. Wypowiedzieli się w ten sposób w sprawie interwencji policji w trakcie konferencji......

Tagi: Mateusza
Źródło: www.24kurier.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone