wtorek, 20 marca 2018 r.  Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wiadomości z tagiem Mateusza Morawieckiego  RSS
Spotkanie Morawiecki-Merkel. Wśród tematów Nord Stream 2

Dodano: 19.03.2018 18:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W KPRM trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Wśród poruszanych tematów znaleźć się mają: współpraca dwustronna, przyszłość UE, unijny budżet oraz bezpieczeństwo energetyczne i kryzys migracyjny.

Kopcińska o wizycie Merkel: Liczymy na dobrą współpracę z Berlinem

Dodano: 18.03.2018 12:24 | 5 odsłon | 0 komentarzy


​Współpraca dwustronna, przyszłość UE po Brexicie, unijny budżet, bezpieczeństwo energetyczne i kryzys migracyjny - te tematy mają zdominować poniedziałkowe spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. W Belwederze Merkel spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Rzecznik rządu Joanna Kopcińska podkreśliła, że Polska będzie drugim po Francji celem wizyty zagranicznej Merkel od jej wybrania w środę przez Bundestag na czwartą kadencję na stanowisko kanclerza Niemiec.

Rozpoczęło się spotkanie premiera Morawieckiego z szefem niemieckiego MSZ

Dodano: 16.03.2018 19:05 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W piątek po godz. 15. rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maasem. Szef niemieckiego MSZ spotkał się wcześniej z prezydentem Andrzejem Dudą, a w planach ma jeszcze spotkanie z ministrem SZ Jackiem Czaputowiczem.

Katarzyna Lubnauer będzie gościem Porannej rozmowy w RMF FM

Dodano: 14.03.2018 19:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie Katarzyna Lubnauer. Przewodniczącą Nowoczesnej zapytamy o jej ostre słowa względem premiera Mateusza Morawieckiego – w jednym z wywiadów porównała go do Mieczysława Moczara – dygnitarza czasów PRL i współpracownika Urzędu Bezpieczeństwa. Czym szef rządu naraził się na taką krytykę i czy takie określenia w przestrzeni publicznej powinny padać?

Rzecznik rządu dostała 3 tys. zł nagrody. "Miałam na koncie przez krótki czas. Zwróciłam"

Dodano: 13.03.2018 10:12 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, szef gabinetu premiera Marek Suski, szef Komitetu Stałego Jacek Sasin oraz inne osoby z kierownictwa Kancelarii Premiera. W sumie kilkanaście osób z gabinetu Mateusza Morawieckiego dostało nagrody. Stało się to w momencie, kiedy wyszło na jaw, że w ubiegłym roku nagrody swoim ministrom przyznała ówczesna premier Beata Szydło.

Komorowski: Niech ministrowie zarabiają jak najlepiej. Tylko potem trzeba ich rozliczać

Dodano: 12.03.2018 18:02 | 7 odsłon | 0 komentarzy


„Najpierw PiS naprodukował największą liczbę wiceministrów w historii wolnej Polski, a teraz ich zwalnia” – tak decyzję Mateusza Morawieckiego o odwołaniu 17 wiceministrów skomentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były prezydent Bronisław Komorowski. Według niego do ministerstw „bardzo często są powoływani ludzie według klucza partyjnego czy klucza znajomości, a na końcu są dopiero zadania”. „Co robi w rządzie była premier Szydło? Co robi pani Kempa? No jakie one mają zadania? (...) Tu o żadne nowe zadania nie chodzi, tylko o to, że...

Źródło: www.rmf24.pl

Nowy początek w relacjach Polski z UE? Gorąca dyskusja na antenie Radia Kielce

Dodano: 11.03.2018 14:32 | 7 odsłon | 0 komentarzy

O przyszłości relacji Polski z Unią Europejską po ostatnim spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli dyskutowali dziś goście Studia Politycznego Radia Kielce. Premier wręczył przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claude'owi Junckerowi białą księgę na temat reform sądownictwa.

Rozpoczęło się spotkanie premiera Morawieckiego z szefem rządu Litwy

Dodano: 09.03.2018 13:06 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W Wilnie rozpoczęło się w piątek rano spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z szefem litewskiego rządu Sauliusem Skvernelisem; wśród tematów jakie poruszą politycy ma być bezpieczeństwo regionu, w tym energetyczne, oraz sytuacja Polaków na Litwie.

Prof. Szlajfer: Gdyby Morawiecki znał się na temacie Marca ’68, paru posunięć by nie wykonał

Dodano: 08.03.2018 18:02 | 7 odsłon | 0 komentarzy


„Ani jedno, ani drugie” – tak prof. Henryk Szlajfer odpowiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM na pytanie, czy Marzec ‘68 jest dla niego powodem do dumy czy raczej do polskiego wstydu. „Na pewno nie drugie. Na pewno nie polskiego wstydu. Tego typu pojęcia są wprowadzone w tej chwili do dialogu społecznego: konfundują, mylą i wprowadzają zamieszanie” – zaznaczył również. Pytany natomiast o słowa premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że Marzec ‘68 powinien być powodem do dumy, a nie do wstydu, prof. Szlajfer odparł stanowczo: „Pan premier...

Mateusz Morawiecki w Brukseli. Zabrał ze sobą "białą księgę" ws. reform sądownictwa

Dodano: 08.03.2018 10:16 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Niecałe dwie godziny trwało czwartkowe spotkanie w Brukseli polskiego premiera Mateusza Morawieckiego z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem oraz wiceszefem KE Fransem Timmermansem. Szef rządu przekazał unijny politykom "białą księgę" ws. reform wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Kancelaria Premiera poinformowała na Twitterze, że "znalazły się w niej przykłady podobnych rozwiązań z innych krajów UE oraz orzecznictwo międzynarodowych trybunałów". "Kontynuujemy dialog z Komisją Europejską" - zapewniają urzędnicy w Polski. Podobne...

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone