środa, 21 marca 2018 r.  Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Wiadomości z tagiem Marcina  RSS
Prokurator przed komisją ds. Amber Gold: Nie ma żadnych dowodów, że za Marcinem P. stał ktoś inny

Dodano: 20.03.2018 21:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Akta dotyczące pokrzywdzonych w aferze Amber Gold liczą 15 056 tomów, a akta podstawowe śledztwa to 540 tomów - podała zastępca Prokuratora Okręgowego w Łodzi Izabela Janeczek, opisując podczas pięciogodzinnego przesłuchania przed sejmową komisją śledczą zaangażowanie prokuratury i ABW przy przygotowaniu aktu oskarżenia w tej sprawie. Janeczek w swoim spontanicznym oświadczeniu, ale również kilka razy odpowiadając na pytania posłów, podkreślała, że nie ma żadnych dowodów, które wskazywałyby, że za działalnością Marcina P. stały inne osoby,...

Tagi: Golf, Marcina
Źródło: www.rmf24.pl

Sasin o odsłonięciu pomnika ofiar smoleńskich: Prezes PiS nie będzie w tym miejscu politykiem

Dodano: 20.03.2018 18:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Myślę, że 10 kwietnia to rodziny odsłonią pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. One są najbardziej powołane do tego, żeby być w centrum uwagi" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Jacek Sasin. "Sama uroczystość odsłonięcia będzie elementem państwowych uroczystości, całe uroczystości organizuje minister kultury i dziedzictwa narodowego. To nie będzie wielka uroczystość, będzie jedno czy dwa przemówienia" - zapewnia gość Marcina Zaborskiego. Chciałbym, żeby tak było - tak Sasin odpowiada na pytanie o ewentualne wystąpienie Jarosława...

Źródło: www.rmf24.pl

Czy będzie BI [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 20.03.2018 8:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Naczelny Sąd Administracyjny raczył przyjąć, iż wydatek na ubezpieczenie będące zabezpieczeniem źródeł utrzymania podatnika w razie niemożności uzyskiwania dochodów nie był poniesiony w celu uzyskania przychodu z działalności gospodarczej. W konsekwencji NSA uznał, że wydatek na ubezpieczenie ma charakter osobisty i służy zaspokojeniu osobistych potrzeb podatnika, a co za tym idzie nie można uznać go za koszt uzyskania przychodów z działalności gospodarczej. Sprawa dotyczyła ubezpieczenia całkowitej trwałej lub czasowej niezdolności do pracy i osoby fizycznej. Ale, czy podobne argumenty nie miałyby zastosowania i do firm oraz ubezpieczenia business interruption?

Źródło: feedproxy.google.com

Konopne dylematy [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 20.03.2018 8:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pojawiają się ubezpieczyciele konstruujący programy dla upraw konopi albo dla kalifornijskich coffee shopów, gdzie można kupić zioło i od razu legalnie zapalić. Pojawia się też masa szczegółowych pytań, choćby o OC komunikacyjne. Czy sprawcy wypadków po legalnej trawce oraz ich ubezpieczyciele mieliby odpowiadać analogicznie do sprawców po legalnym alkoholu?

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Tomasz Siemoniak: Jestem przeciwny bojkotowi mundialu w Rosji

Dodano: 19.03.2018 18:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Jestem przeciwny takim pomysłom, taka kara byłaby absurdalna" - tak Tomasz Siemoniak skomentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM pomysł bojkotu mundialu w Rosji w związku z otruciem Siergieja Skripala. Według gościa Marcina Zaborskiego byłaby to kara dla sportowców i kibiców. "Trzeba było kilka lat temu nie przyznawać Rosji prawa do organizowania wielkich imprez sportowych" - uważa Siemoniak. "Powinniśmy bardzo ważyć swoją politykę, obserwować, co robią inni i starać się jak najlepiej realizować polskie interesy" - podsumowuje były szef...

Źródło: www.rmf24.pl

Były prokurator okręgowy w Gdańsku: Nie byliśmy hamulcowym śledztwa

Dodano: 19.03.2018 16:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Nie byliśmy hamulcowym śledztwa ws. Amber Gold, interesowało nas skuteczne aresztowanie Marcina P. - zeznał przed komisją śledczą b. prokurator okręgowy w Gdańsku Dariusz Różycki. "Nie wydawałem ABW zakazu ani żadnych dyspozycji dotyczących czynności operacyjnych" - dodał.

Źródło: www.rmf24.pl

Soloch: Bojkot mundialu w Rosji? Będziemy tę sprawę konsultować z sojusznikami

Dodano: 15.03.2018 18:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


„Jesteśmy gotowi na spotkanie, jeśli do niego dojdzie” - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, pytany o możliwą wizytę Angeli Merkel w Polsce, do której miałoby dojść już w poniedziałek. „Jeżeli do tej wizyty dojdzie, pan prezydent będzie się chciał spotkać z panią kanclerz” - dodał. Zastrzegł jednak, że wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia wizyty. Soloch, pytany przez Marcina Zaborskiego o odwołany kilkanaście miesięcy temu szczyt Trójkąta Weimarskiego, powiedział: „Temat Trójkąta nie...

Źródło: www.rmf24.pl

Pojazdy autonomiczne dawniej [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 15.03.2018 7:53 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rozmawiamy dziś o ubezpieczeniach pojazdów autonomicznych. Zastanawiamy się, jak będzie wyglądała odpowiedzialność. Zastanawiamy się. kto i na jakiej zasadzie będzie odpowiadał. Czy - poza uregulowaniami z kodeksu z 1964 roku, sprzed ponad 50 lat - potrzebne nam są specjalne ustawy? Z drugiej strony, czy ubezpieczenia komunikacyjne zmieniły się aż tak bardzo? Patrząc na stare wnioski aż z początków II Rzeczpospolitej.. nie bardzo.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Telefonem jajka nie ugotujesz - twierdzi gość Marcina Gruszki

Dodano: 14.03.2018 16:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W kolejnym odcinku vloga rzecznik prasowy sieci Play podjął temat szkodliwości nadajników sieci komórkowych. Szkodzą więc czy nie szkodzą?

Tagi: Plus, Marcina
Źródło: www.telepolis.pl

Wyrok dla b. kuratora sądowego Marcina P., późniejszego twórcy Amber Gold

Dodano: 13.03.2018 16:11 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Na karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata Sąd Rejonowy w Starogardzie skazał Marka L., oskarżonego o poświadczenie nieprawdy i niedopełnienie obowiązków, gdy był kuratorem Marcina P., późniejszego prezesa Amber Gold.

Tagi: Marsz, Marcina
Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Polecam KYLOS hosting

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone