wtorek, 18 czerwca 2019 r.  Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
Wiadomości z tagiem Marcina  RSS
Ubezpieczyciele tak dobrzy jak MSWiA [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 18.06.2019 8:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kilka tygodni temu branża IT obśmiała Joachima Brudzińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy okazji konkursu na mem internetowy i GIF pod hasłem "Narkotyki i dopalacze zabijają". Nie, by informatykom jakoś bardzo nie podobała się sama idea konkursu. Wesołość wzbudziła forma nadsyłania prac, które trzeba było przekazać do ministerstwa wypalone na płytach CD lub DVD... Ubezpieczyciele nie mają się czego wstydzić. Są na poziomie ministerstwa...

Źródło: feedproxy.google.com

Pe-Pe-Ka raj ci da! [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 18.06.2019 8:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Po co są PPK? Na pewno po to, żeby zamortyzować nieco postępującą katastrofę demograficzną i obniżenie wieku emerytalnego. Nawiasem mówiąc, obecny rząd chyba nie kłamie, że po wprowadzeniu 500+ dzieci rodzi się wprawdzie niekoniecznie więcej, ale jest to efektem niżu, a współczynnik dzietności podskoczył w ubiegłym roku aż do 1,45. Potwierdzimy ten optymizm w następnych latach. Byłoby to piękne, ale - nawet jeśli jest prawdziwe - katastrofy nie powstrzyma.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Poznań. Spektakle tam, gdzie będzie kiedyś teatr

Dodano: 18.06.2019 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nowa siedziba Teatru Muzycznego w Poznaniu powstanie u zbiegu Świętego Marcina i ulicy Skośnej. Nim to się jednak stanie, jeszcze w czerwcu możemy wybrać się tam na koncerty i spektakle zatytułowane "Tu będzie teatr".

Źródło: www.e-teatr.pl

Starosta sandomierski ma zapłacić ofierze wypadku

Dodano: 17.06.2019 15:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sąd Rejonowy w Sandomierzu stwierdził winę starosty sandomierskiego Marcina Piwnika oskarżonego o spowodowanie wypadku drogowego na przejściu dla pieszych i nakazał, by starosta zapłacił na rzecz poszkodowanego 10 tysięcy złotych nawiązki oraz poniósł koszty sądowe.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Marcin Zdunik i Szymon Nehring - Koncert

Dodano: 13.06.2019 19:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Fundacja Przypływ Kultury i dyrektor artystyczny Festiwalu "TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje." Maciej Grzybowski, zapraszają na koncert z udziałem Szymona Nehringa i Marcina Zdunika.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Życie po życiu [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 13.06.2019 8:44 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Usilne trzymanie się modelu dystrybucji ubezpieczeń na życie rodem z XX, a może jeszcze z XIX wieku, coraz wyraźniej nie ma sensu. Doradca ubezpieczeniowy dużo kosztuje i będzie kosztował jeszcze więcej, a sprzedażowo jest coraz mniej efektywny. Może być kanałem dystrybucji dla klientów o naprawdę zaawansowanych potrzebach, dla klientów (naprawdę) premium. Doradca ubezpieczeniowy nie jest też wcale - tak naprawdę - potrzebny znakomitej większości klientów. W ich potrzebach nie ma nic zaskakującego czy skomplikowanego...

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

=> Kim będzie agent? <= [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 11.06.2019 8:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nie jest wielką tajemnicą, że większości zachodnich managerów przyjeżdżających do Polski trzeba dość długo tłumaczyć, kim jest nasz multiagent. Taka koncepcja na Zachodzie po prostu nie jest znana. Z drugiej strony może najprostszym wytłumaczeniem jest, że to taki broker, tylko ze względów formalno-prawno-praktycznych "wtłoczony" w szkielet agenta ubezpieczeniowego. A broker, bo trudno przyjąć, że multiagent w jakikolwiek sposób (poza formalnym) jest reprezentantem ubezpieczyciela; jest reprezentantem klienta.

Źródło: feedproxy.google.com

O ruderze języka i ruderze Europy [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 10.06.2019 13:07 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W Ameryce zmiany w ubezpieczeniach przebiegają podobnie jak w Europie i w Polsce. Tam też zauważają, że w naszych czasach język polis trzeba uprzystępnić. Na razie starzy ubezpieczeniowcy boją się tego, a ich argumentacja jest poważna. Nie naruszajmy - mówią - języka, który przeszedł przez machinę sądów i stał się tkanką case law, czyli prawa tworzonego przez orzecznictwo. Wszystko jest przewidywalne.

Źródło: feedproxy.google.com

Śr, 11 lip 20:00 (nSport) - Sporty walki: DSF Kickboxing Challenge 14 - mecz: Polska - Rosja

Dodano: 09.06.2019 7:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W walce wieczoru dojdzie do starcia Marcina Różalskiego i Petera Grahama. Będzie to rewanż za pojedynek z 2014, w którym Polak musiał przerwać walkę w...

Ubezpieczenie pod choinkę [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 06.06.2019 8:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rozsądny człowiek nie stawia pytania 'czy', ale 'jak' się ubezpieczyć. Oczywiste jest bowiem, iż ani my nie jesteśmy wieczni, ani nasze mienie, i potrzebna jest ochrona, zabezpieczenie przed losowymi wypadkami, które mogą nas dotknąć. I tak ubezpieczamy nasz samochód, bo ktoś w nas może uderzyć albo sami możemy sprawić, że nasze auto wyląduje w przysłowiowym rowie (autocasco). Kupujemy też ochronę na wypadek, gdybyśmy to my w kogoś lub coś uderzyli - potencjalne szkody mogą bowiem przekraczać nawet znacznie nasze własne zasoby (obowiązkowe OC pojazdów). Nasze mieszkanie może zostać zalane lub okradzione, podobnie jak w przypadku samochodu to również my możemy być sprawcą szkody u kogoś (pakiet ubezpieczeń domu / mieszkania). Ubezpieczamy też nasze życie, bo chcemy zabezpieczyć niezmieniony poziom dochodów rodziny, kiedy coś się nam przytrafi (ubezpieczenie na życie). Zbieramy też środki na lata, kiedy chcielibyśmy pozostawić już za sobą pracę zawodową i po prostu cieszyć się życiem (ubezpieczenia na dożycie, z funduszem inwestycyjnym).

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone