czwartek, 21 lutego 2019 r.  Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Wiadomości z tagiem Kultura  RSS
Józefów. VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów dla dzieci "Bez Sceny"

Dodano: 20.02.2019 19:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

9 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie rozpocznie się 8. edycja Przeglądu Teatrów dla dzieci "BEZ SCENY".

Źródło: www.e-teatr.pl

Miliony na OZE i Centrum Kultury Żydowskiej

Dodano: 20.02.2019 17:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zarząd województwa świętokrzyskiego, przekazał prawie osiem milionów złotych dla powiatu kazimierskiego na inwestycje związane z wytwarzaniem i dystrybucją odnawialnych źródeł energii.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Warszawa. Spotkanie z Borysem Szycem

Dodano: 20.02.2019 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ostatni dzień lutego to okazja, by spotkać się z Borysem Szycem, zobaczyć go na żywo w roli psa oraz porozmawiać o aktorstwie i kulturze w sieci. Na spotkanie, 28 lutego o 12.00, zaprasza Legalna Kultura i Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp wolny.

Źródło: www.e-teatr.pl

Gustaw Herling-Grudziński bohaterem kalendarza

Dodano: 19.02.2019 18:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ponad 14 tysięcy złotych dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach na organizację cyklu wydarzeń związanych z Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Decyzją Sejmu 2019 jest rokiem tego pisarza związanego z Kielcami i Kielecczyzną.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Kolejny krok do zmiany. Wojewódzki Dom Kultury ogłosił przetarg na rozbudowę

Dodano: 19.02.2019 18:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach we wtorek ogłosił przetarg na rozbudowę i modernizację swojej siedziby. Przebudowana zostanie dawna sala gimnastyczna, gdzie po zakończeniu prac będzie mógł tymczasowo działać Teatr imienia Stefana Żeromskiego. Pieniądze na ten cel, ponad 7 milionów złotych, będą pochodziły z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Źródło: www.radio.kielce.pl

W Sejmie dyskusja o abonamencie RTV. Nagle część posłów wyszła

Dodano: 19.02.2019 16:53 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W sejmie odbyło się dziś posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu. Posłowie omawiali poselski projekt nowelizacji ustawy o abonamencie RTV. Część posłów chciała odroczenia posiedzenia. gdy wiosek został odrzucony, opuścili salę.

Źródło: https:

Semestralne warsztaty teatralne dla młodzieży - nowe grupy!

Dodano: 19.02.2019 13:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od ponad 10 lat organizujemy warsztaty teatralne. W każdym sezonie w naszych zajęciach bierze udział ponad 300 uczestników. Praca warsztatowa jest intensywna, dynamiczna, skupiona przede wszystkim na zwiększeniu kreatywności oraz pewności w swobodnym byciu na scenie. Jednym z naszych głównych celów jest działanie całościowe, integracja w działaniu ciała i emocji. Używamy w pracy rozmaitych technik improwizacyjnych. Używamy także bardzo wielu zabaw i gier teatralnych, które wyzwalają mnóstwo pozytywnej energii, otwierają i świetnie integrują grupę. Warsztaty kończą się wydaniem dwujęzycznego Certyfikatu Akademii Sztuki i Kultury. Gdzie? Akademia Sztuki i Kultury - Warszawa Centrum Al. Jana Pawła II 36c czyli 3 przystanki tramwajowe od Dworca Centralnego 500 metrów od stacji metra Ratusz-Arsenał W jakich dniach? PIĄTKI w godz. 17:10-19:10 (od 22.02.2019) - dla dorosłych od 16 roku życia Prowadzący Piotr Filonowicz Stworzył i prowadzi warsztaty teatralne Akademii Sztuki i Kultury. Jest absolwentem Akademii Teatralnej, założycielem grup Linia Nocna oraz Fabryka Destrukcja. Organizuje podróże etnomuzykologiczne. Prowadzi zajęcia z otwierania głosu. Jest współtwórcą improwizacji wolnej. Brał udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa). Piotr Filonowicz jest także autorem realizowanych w teatrze scenariuszy. Publikował eseje o Rilkem, Prouście, Schulzu, Wyspiańskim. W tym sezonie poprowadzi semestralne warsztaty Akademii Sztuki i Kultury w Warszawie. Ile to kosztuje? 590 zł za całość lub 3 x 230 zł Jak się zapisać? • telefonicznie - 609 045 956 • mailem - [email protected] (wymaga potwierdzenia z naszej strony) Należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz telefon kontaktowy Mile widziana, ale niekonieczna, jest informacja o dotychczasowych ewentualnych doświadczeniach teatralnych zapisujących się osób. Miejsce wnoszenia opłat: • na konto: Akademia Sztuki i Kultury Al. Jana Pawła II 36c 00-141 Warszawa MultiBank 73 1140 2017 0000 4402 1292 5749 (z dopiskiem: Warsztaty teatralne) • w sekretariacie ASiK (czynny od pn. do pt. w godz. 8.30 - 16.00) Należy przed pierwszą próbą okazać instruktorowi dowód wpłaty. W przypadku opłat ratalnych należy okazywać prowadzącemu dowód wpłaty w określonym wyżej terminie. Uwaga! Jeśli warsztaty całoroczne nie spodobają Ci się, możesz bez podawania przyczyny odebrać pieniądze w ciągu siedmiu dni od pierwszej próby. Dodatkowe informacje na stronie: www.warsztaty-teatralne.pl Serdecznie zapraszamy! :) ---------------------------------------------------------------------- Od 6 lutego ruszają także warsztaty dla dorosłych od 21 roku życia. Szczegóły na www.warsztaty-teatralne.pl

Źródło: kultura.hiperogloszenia.pl

Miliony złotych z ministerstwa na ochronę świętokrzyskich zabytków [LISTA]

Dodano: 19.02.2019 11:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

5 milionów 670 tysięcy złotych przekazało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ochronę i remont świętokrzyskich zabytków. Część z nich trafi do miejsc wpisanych na listę pomników historii. Dofinansowanie otrzymają między innymi: Opactwo Cystersów w Wąchocku, Kolegiata w Wiślicy czy Archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Warszawa. "Wichrowe Wzgórza non fiction" w DK Kadr

Dodano: 19.02.2019 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

22 lutego o godz. 19.00 w Domu Kultury Kadr odbędzie się pokaz spektaklu "Wichrowe Wzgórza non fiction" w reż. Marty Streker.

Źródło: www.e-teatr.pl

''Szereg błędów i słabe uzasadnienie decyzji''. Społecznicy odwołują się od decyzji konserwatora w sprawie Dworca Głównego

Dodano: 18.02.2019 14:29 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Po tym jak Wojewódzki Konserwator Zabytków ponownie odmówił wpisania Dworca Głównego do rejestru zabytków od tej decyzji odwołali się działacze Forum Rozwoju Olsztyna oraz Warmińsko - Mazurski oddział Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. Społecznicy w swoim piśmie do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wskazują między innymi na dworzec jako świadectwo historyczne dynamicznego rozwoju miasta w latach 60. i 70 XX wieku związanego z budową Olsztyńskich Zakładów Opon Samochodowych.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone