sobota, 23 marca 2019 r.  Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Wiadomości z tagiem Kultura  RSS
W świecie pająków i skorpionów. Trwa wystawa w MDK-u (zdjęcia)

Dodano: 22.03.2019 12:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Do niedzieli, 24 marca w Miejskim Domu Kultury można oglądać żywe pajęczaki, w tym czarną wdowę, największy gatunek ptasznika i skorpiona cesarskiego.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Olsztyński dworzec zabytkiem? Sprawa wraca do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Dodano: 22.03.2019 8:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz kolejny uchylił zaskarżoną przez społeczników decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dotyczącą odmowy wpisania dworca Olsztyn Główny do rejestru zabytków. Sprawa będzie rozpatrywana przez WKZ już po raz trzeci.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Targi pracy na AWF.

Dodano: 19.03.2019 16:29 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Studenci Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej mieli okazję sprawdzić czy warto łączyć swoją zawodową przyszłość z Gorzowem. Na uczelni odbyły się „Targi Pracy w AWF”. Impreza zorganizowana była po raz pierwszy.

Źródło: tvgorzow.pl

Mieszkania dla osób niepełnosprawnych i starszych powstaną w Jędrzejowie

Dodano: 17.03.2019 15:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jędrzejów chce stworzyć tzw. mieszkania chronione dla osób starszych i niepełnosprawnych. Siedem lokali miałoby powstać w pomieszczeniach po kolejowym Domu Kultury przy ulicy Dojazd. Na przeszkodzie w realizacji inwestycji stoi jednak brak wystarczających funduszy.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Semestralne warsztaty teatralne dla młodzieży - nowe grupy!

Dodano: 15.03.2019 13:26 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Od ponad 10 lat organizujemy warsztaty teatralne. W każdym sezonie w naszych zajęciach bierze udział ponad 300 uczestników. Praca warsztatowa jest intensywna, dynamiczna, skupiona przede wszystkim na zwiększeniu kreatywności oraz pewności w swobodnym byciu na scenie. Jednym z naszych głównych celów jest działanie całościowe, integracja w działaniu ciała i emocji. Używamy w pracy rozmaitych technik improwizacyjnych. Używamy także bardzo wielu zabaw i gier teatralnych, które wyzwalają mnóstwo pozytywnej energii, otwierają i świetnie integrują grupę. Warsztaty kończą się wydaniem dwujęzycznego Certyfikatu Akademii Sztuki i Kultury. Gdzie? Akademia Sztuki i Kultury - Warszawa Centrum Al. Jana Pawła II 36c czyli 3 przystanki tramwajowe od Dworca Centralnego 500 metrów od stacji metra Ratusz-Arsenał W jakich dniach? PIĄTKI w godz. 17:10-19:10 (od 22.02.2019) - dla dorosłych od 16 roku życia Prowadzący Piotr Filonowicz Stworzył i prowadzi warsztaty teatralne Akademii Sztuki i Kultury. Jest absolwentem Akademii Teatralnej, założycielem grup Linia Nocna oraz Fabryka Destrukcja. Organizuje podróże etnomuzykologiczne. Prowadzi zajęcia z otwierania głosu. Jest współtwórcą improwizacji wolnej. Brał udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa). Piotr Filonowicz jest także autorem realizowanych w teatrze scenariuszy. Publikował eseje o Rilkem, Prouście, Schulzu, Wyspiańskim. W tym sezonie poprowadzi semestralne warsztaty Akademii Sztuki i Kultury w Warszawie. Ile to kosztuje? 590 zł za całość lub 3 x 230 zł Jak się zapisać? • telefonicznie - 609 045 956 • mailem - [email protected] (wymaga potwierdzenia z naszej strony) Należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz telefon kontaktowy Mile widziana, ale niekonieczna, jest informacja o dotychczasowych ewentualnych doświadczeniach teatralnych zapisujących się osób. Miejsce wnoszenia opłat: • na konto: Akademia Sztuki i Kultury Al. Jana Pawła II 36c 00-141 Warszawa MultiBank 73 1140 2017 0000 4402 1292 5749 (z dopiskiem: Warsztaty teatralne) • w sekretariacie ASiK (czynny od pn. do pt. w godz. 8.30 - 16.00) Należy przed pierwszą próbą okazać instruktorowi dowód wpłaty. W przypadku opłat ratalnych należy okazywać prowadzącemu dowód wpłaty w określonym wyżej terminie. Uwaga! Jeśli warsztaty całoroczne nie spodobają Ci się, możesz bez podawania przyczyny odebrać pieniądze w ciągu siedmiu dni od pierwszej próby. Dodatkowe informacje na stronie: www.warsztaty-teatralne.pl Serdecznie zapraszamy! :) ---------------------------------------------------------------------- Od 6 lutego ruszają także warsztaty dla dorosłych od 21 roku życia. Szczegóły na www.warsztaty-teatralne.pl

Źródło: kultura.hiperogloszenia.pl

Przygotowania do Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej

Dodano: 14.03.2019 22:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy

LEŻAJSK. Wkrótce w  Leżajsku odbędzie się IV Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Rób to co kochasz”. Przygotowania w toku. To blisko dwutygodniowe wydarzenie. Festiwal ma trwać w dniach 25 marca –   kwietna br. Zaproszono telewizyjne gwiazdy. – Na dwa tygodnie Leżajsk zamieni się w stolicę kultury chrześcijańskiej – mówi ojciec Bartymeusz Kędzior OFM, organizator Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Sandomierz stolicą jazzu

Dodano: 11.03.2019 12:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Czołowi muzycy jazzowi koncertować będą w tym roku w Sandomierzu. Dzięki współpracy z Fundacją Polski Jazz, Sandomierskie Centrum Kultury otrzymało miano Jazzowego Domu Kultury. Podpisano także porozumienie o zorganizowaniu 10 koncertów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Miłośnicy czarnych krążków poszukiwali muzycznych „perełek”

Dodano: 09.03.2019 17:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Winyl powraca - pod takim hasłem w Starachowickim Centrum Kultury odbyła się giełda płyt winylowych. Inicjatorem comiesięcznych akcji jest Sylwester Dudek, prezes Ludowego Klubu Biegacza Rudnik, a prywatnie wielki fan muzyki. Giełda ma stworzyć możliwość kupienia niedostępnych powszechnie wydań płytowych.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Nowy cykl "One. Kobiety Kultury" w TVP Kultura. Rozmawia Łukasz Orbitowski

Dodano: 08.03.2019 13:14 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W sobotnie popołudnia TVP Kultura zaprasza na nowy cykl spotkań z wybitnymi kobietami polskiej kultury pod hasłem "One. Kobiety Kultury"

Źródło: feedproxy.google.com

Znani aktorzy i reżyserzy bronią Maski!

Dodano: 08.03.2019 11:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy

RZESZÓW. Ludzie kultury nie zgadzają się na „cenzurę prewencyjną” prezydenta Tadeusza Ferenca. O spektaklu „#chybanieja” w reż. Pawła Passiniego jest głośno w całej Polsce. Na początku tego tygodnia opublikowano list otwarty do Tadeusza Ferenca. Do tej pory podpisało go przeszło stu artystów, a to dopiero początek… „Kultura jest dobrem wspólnym, jej nieodzowną część stanowi zagwarantowana [...]

Tagi: Znamy, Kultura
Źródło: supernowosci24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone