sobota, 21 września 2019 r.  Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Konfederacji  RSS
Konfederacja Lewiatan komentuje dane GUS-u o przemyśle. "Trwałe wyhamowanie produkcji"

Dodano: 19.09.2019 18:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy

– Spadki produkcji przemysłowej w sierpniu dotyczyły 62,2 proc. wartości produkcji – powiedziała Sonia Buchholtz z Konfederacji Lewiatan w komentarzu do najnowszych danych GUS-u. Wskazała również przyczyny tego spadku i oceniła, że nadchodzi "trwałe wyhamowanie" dla polskiego przemysłu.

Źródło: https:

Firmy z większymi szansami na waloryzację umów w zamówieniach publicznych

Dodano: 16.09.2019 16:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Urząd Zamówień Publicznych opublikował nową opinię ws. możliwości waloryzowania wynagrodzenia wykonawcy w związku ze zdecydowanym wzrostem kosztów realizacji umów w ostatnich kilku latach. Eksperci Konfederacji Lewiatan przewidują, że opinia ta powinna otworzyć drogę do rozmów nt. waloryzacji umów o zamówienia publiczne.

Źródło: www.podatki.biz

Odpis na fundusz świadczeń socjalnych zostanie zwiększony?

Dodano: 12.09.2019 16:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W Sejmie trwają obecnie prace nad rządowym projektem ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS), w którym przewidziano m.in. zwiększenie z mocą wsteczną (od 1 sierpnia br.) wysokości odpisu na ten fundusz. Propozycję krytycznie ocenia Konfederacja Lewiatan. Eksperci tej organizacji twierdzą, że największe zastrzeżenia budzi sam termin wprowadzenia wyższej podstawy odpisu.

Źródło: www.podatki.biz

Lewiatan:55 organizacji pracodawców apeluje ws. utrzymania limitu składek na ZUS

Dodano: 12.09.2019 11:36 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Warszawa, 12.09.2019 (ISBnews) - W związku z zapisanym w projekcie budżetu państwa na rok 2020 zniesieniem limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, 55 organizacji pracodawców apeluje do polskiego rządu o utrzymanie ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (tzw. limit składek na ZUS), podała Konfederacja Lewiatan. Przedsiębiorcy podkreślają, że chcą budować siłę polskiej gospodarki, tworzyć wartościowe miejsca pracy oraz wspierać migrację powrotną do Polski, wpisując się tym samym w założenia Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), która opiera rozwój gospodarczy na tworzeniu miejsc pracy o wysokiej wartości dodanej. 

Źródło: https:

Płaca minimalna wzrośnie o ponad 15 proc. Biznes wskazuje na zagrożenia

Dodano: 11.09.2019 16:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Z początkiem 2020 r. wynagrodzenie minimalne zostanie podwyższone z 2250 do 2600 zł brutto miesięcznie, a minimalna stawka godzinowa wzrośnie z 14,7 do 17 zł brutto. W efekcie płaca minimalna wzrośnie aż o 15,6 proc. w skali roku. Kolejne znaczące podwyżki mają zostać wprowadzone później. Jak oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, radykalne podniesienie minimalnego wynagrodzenia wpłynie negatywnie na polską gospodarkę.

Źródło: www.podatki.biz

Pensja minimalna mocno w górę. "Ogromne wyzwanie dla przedsiębiorstw"

Dodano: 10.09.2019 17:56 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Podwyżka pensji minimalnej będzie ogromnym wyzwaniem dla przedsiębiorstw, z którym nie wszystkie sobie poradzą – ocenia dr Sonia Buchholtz, ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

Źródło: https:

Lewiatan: Rekordowa podwyżka płacy minimalnej uderzy w branże o niskich marżach

Dodano: 10.09.2019 17:04 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Bezprecedensowe  tempo wzrostu najniższej płacy będzie ogromnym wyzwaniem dla przedsiębiorstw, które w ciągu kwartału będą musiały niespodziewanie znaleźć dodatkowe środki, wynika z komentarza ekspertki ekonomicznej Konfederacji Lewiatan Soni Buchholtz.

Źródło: https:

Zniesienie limitu składek na ZUS będzie kosztowne dla firm

Dodano: 06.09.2019 16:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rząd planuje znieść w przyszłym roku limit składek na ZUS. Z szacunków Konfederacji Lewiatan wynika, że w efekcie koszty działalności przedsiębiorstw mogą wzrosnąć nawet o kilkanaście procent w skali roku. Jak przewiduje ta zrzeszająca przedsiębiorców organizacja, wzrost kosztów może doprowadzić też do zmniejszenia nowych inwestycji w Polsce.

Źródło: www.podatki.biz

PKW: zarejestrowano 5 komitetów ogólnopolskich w wyborach do Sejmu

Dodano: 04.09.2019 15:33 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Koalicja Obywatelska PO+.N+IPL +Zieloni, Konfederacja Wolność i Niepodległość, PiS, PSL i Sojusz Lewicy Demokratycznej - komitety tych pięciu ugrupowań, jak wynika z wykazu opublikowanego przez PKW, będą mogły wystawić kandydatów do Sejmu w całym kraju.

Źródło: www.deon.pl

Biznes chce rezygnacji z papierowych paragonów w taksówkach i internecie

Dodano: 03.09.2019 15:52 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W taksówkach oraz przy sprzedaży internetowej powinno być możliwe wystawianie elektronicznych paragonów, bez konieczności wystawiania paragonów papierowych - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Organizacja wskazuje, że takie zmiany mogłyby zostać wprowadzone przy okazji wdrażania nowych kas mobilnych.

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone