poniedziałek, 24 września 2018 r.  Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Wiadomości z tagiem Koncert  RSS
XI Festiwal PERŁA BAROKU - Koncert Inauguracyjny

Dodano: 23.09.2018 19:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

23 września o godz. 20:30 rozpoczniemy XI Festiwal PERŁA BAROKU! Łukasz Długosz, Andrzej Jungiewicz oraz Gabriela Szendzielorz, zaprezentują najciekawsze kompozycje muzyki polskiej i nie tylko!

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Koncert Niepodległa 1918

Dodano: 23.09.2018 13:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Koncert pieśni patriotycznych i żołnierskich, podczas którego zostanie poruszona tematyka m.in. Wielkich Powstań Narodowych oraz Legionów Polskich.
W przystępny sposób pomiędzy utworami muzycznymi zostaną zaprezentowane przez konferansjera ciekawostki dotyczące wykonywanych pieśni oraz związane z nimi zarysy najważniejszych wydarzeń historycznych. Dowiemy się, jak w czasach zaborów i okupacji tworzono pieśni i piosenki, które podnosiły ludzi na duchu i stawały się spuścizną po wielkich zrywach narodowych. Historia Powstania Styczniowego, Listopadowego zapisana jest w kilkudziesięciu poetyckich wierszach i piosenkach żołnierskich.
Podczas koncertu będzie można usłyszeć pieśni skomponowane m.in. w czasie Powstania Listopadowego oraz Styczniowego w klasycznych, autorskich wykonaniach na głosy solowe i organy. Podczas koncertu zostaną rozdane specjalnie wykonane na tę okoliczność śpiewniki i razem z artystami będzie można włączyć się do wspólnego śpiewu.
Koncert jest organizowany w ramach projektu "Niepodległa 1918 – koncerty upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości" finansowanego przez Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, organizatorem jest Stowarzyszenie JAX przy współpracy z Parafią pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej. Patronat Medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Katolicki Niedziela. Wstęp wolny.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Mów do mnie jeszcze... - pieśń klasyczna nieklasycznie

Dodano: 22.09.2018 13:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Koncert z pieśnią polskich kompozytorów muzyki klasycznej... na głos nieklasyczny i wiolonczelę. W repertuarze F. Chopin, W. Lutosławski, S. Moniuszko.

Tagi: Koncert
Źródło: kulturalnie.waw.pl

Koncert Filharmonii Narodowej dla dzieci

Dodano: 19.09.2018 19:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy

SPOTKANIA Z MUZYKĄ. Koncert Filharmonii Narodowej dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „Na żołnierską nutę – w 100. rocznicę odzyskania niepodległości”. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych.
Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczcimy również koncertem pieśni i piosenek z żołnierskiego śpiewnika – tych, które towarzyszyły walce o wolność w XX wieku oraz tych, które są świadkami naszej najnowszej historii. Znajdziemy wśród nich utwory o wydźwięku bohaterskim, żartobliwe przyśpiewki i tchnące zadumą ballady partyzanckie. Śpiewom towarzyszyć będzie trąbka – najbardziej wojskowy z instrumentów. Zagramy na niej rozmaite sygnały i objaśnimy ich znaczenie. Wszystkich słuchaczy zaprosimy do wspólnego śpiewania, a najmłodszych także do zabawy w żołnierzy, czyli na prawdziwą wojskową musztrę przy dźwięku trąbki.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Lotos będzie wpierać pozyskanie biopaliw II generacji z konopi

Dodano: 19.09.2018 16:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Koncern paliwowy Lotos oraz Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich z Poznania podpisali w środę list intencyjny, który pozwoli na dokończenie badań nad bioetanolem drugiej generacji z masy konopnej.

Źródło: biznes.interia.pl

Cieszyn. Festiwal Viva il canto tuż, tuż

Dodano: 19.09.2018 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Tegoroczna edycja "Viva ii canto" to trzy różne koncerty. Koncert "Msza Polska według ks. Twardowskiego" rozpocznie tegoroczny festiwal 27 września.

Źródło: www.e-teatr.pl

Więcej disco-polo w TVP. Koncert "Roztańczony PGE Narodowy" na żywo w TVP2. Kto na scenie?

Dodano: 18.09.2018 17:27 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Telewizyjna Dwójka pokaże kolejny koncert z udziałem polskich i światowych gwiazd muzyki tanecznej. Na warszawskim stadionie wystąpią, m.in.: Sławomir, Zenon Martyniuk, Cleo i Stachursky. Wśród zagranicznych gości m.in,. Sabrina, Londonbeat i "Shanguy"

Źródło: feedproxy.google.com

Warszawa. Koncert "Viva Sari!" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

Dodano: 18.09.2018 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W lipcu tego roku minęło 50 lat od śmierci Ady Sari, jednej z największych śpiewaczek polskich, znanej na czterech kontynentach. 23 września odbędzie się koncert "Viva Sari! Maestra w literackim portrecie Bogusława Kaczyńskiego".

Tagi: Vigo, Koncert, Sami
Źródło: www.e-teatr.pl

PECTUS - koncert promocyjny plyty "Akustycznie"

Dodano: 17.09.2018 13:15 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Koncert zespółu Pectus, promujący płytę "Akustycznie"

Tagi: Koncert
Źródło: kulturalnie.waw.pl

Koncert Nilsa Frahma w Warszawie

Dodano: 16.09.2018 14:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy


27 listopada w warszawskim klubie Stodoła odbędzie się koncert niemieckiego kompozytora, pianisty i producenta Nilsa Frahma. pochodzi z serwisu .

Tagi: Koncert
Źródło: www.nowamuzyka.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone