niedziela, 16 czerwca 2019 r.  Imieniny: Aliny, Anety, Benona
Wiadomości z tagiem Koncert  RSS
Koncert charytatywny dla Stana Borysa

Dodano: 14.06.2019 19:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Koncert w Studiu Lutosławskiego

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Koncert ELO bez Filharmonii Gorzowskiej.

Dodano: 13.06.2019 17:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W piątek rozpoczynają się Dni Gorzowa. Jedną z atrakcji miał być koncert Electric Light Orchestry z muzykami Filharmonii Gorzowskiej. Według plakatów rozlepionych na mieście wydarzenie miało być mocnym akcentem na zakończenie trzydniowej zabawy. Do koncertu w takiej formie jednak nie dojdzie.

Źródło: tvgorzow.pl

SPOTKANIA Z MUZYKĄ

Dodano: 12.06.2019 13:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Koncert Filharmonii Narodowej dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „Dawno, dawno temu…”. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych.
Przy dźwiękach dworskiej kapeli opowiemy dzieciom baśnie o królach, pięknych księżniczkach, groźnych smokach i dzielnych rycerzach. Muzyka pobudzając wyobraźnię, sprawi, że wszyscy chętnie posłuchają historii, które miały miejsce dawno, dawno temu…

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Improwizacja I Szábolcs Esztényi I Zemler, Sudnik, Mironiuk

Dodano: 09.06.2019 13:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W improwizacjach Szábolcsa Esztényi’ego słychać fenomenalne opanowanie stylów i technik gry, umiejętność wykorzystania możliwości brzmieniowych fortepianu i środków rozszerzających tę brzmieniowość, a przede wszystkim – wyczucie formy, narracji, przebiegu myśli muzycznych. Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu "TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje."

Źródło: kulturalnie.waw.pl

"Piosenki świata" - koncert nie tylko dla dzieci z cyklu "Śpiewajmy z Agata Steczkowską"

Dodano: 08.06.2019 19:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Koncert w Studiu Lutosławskiego

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Koncert z okazji roku Stanisława Moniuszki

Dodano: 08.06.2019 19:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W niedzielę, 9 czerwca 2019 r. o godz. 17:00 zapraszamy do Promu Kultury Saska Kępa na koncert poświęcony jednemu z patronów 2019 roku i najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu - Stanisławowi Moniuszce. W repertuarze koncertu znajdą się zarówno pieśni jak i utwory z opery „Straszny dwór”, „Halka” oraz „Hrabina”.
Stanisław Moniuszko był wybitnym polskim kompozytorem, organistą, nauczycielem oraz czołowym przedstawicielem polskiej opery narodowej. Tworzył opery, balety, operetki, utwory liturgiczne; napisał ponad 300 pieśni i ballad wokalnych. Tworzył „ku pokrzepieniu serc” Polaków zniewolonych przez zaborców, a jego muzyka szybko zyskała powszechne uznanie.
W 2018 roku Sejm RP ustanowił 2019 rok m.in. Rokiem Stanisława Moniuszki. W maju 2019 roku mija bowiem 200. rocznica urodzin kompozytora.
Podczas koncertu wystąpią:
Beata Dunin-Wąsowicz - sopran
Łukasz Wroński - tenor
Wiktor Brzuchacz - fortepian
Łukasz Motyka - prowadzenie koncertu
Dyrektor artystyczny - dr Wiktor Brzuchacz. Projekt współfinansuje Urząd Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, organizatorem jest Stowarzyszenie JAX przy współpracy z PROMEM Kultury Saska Kępa, a patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Katolicki Niedziela.
Wstęp wolny.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Warszawa. Koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego w Teatrze Kamienica

Dodano: 08.06.2019 0:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Moskiewscy artyści Teatrium na Sierpuchowce dadzą koncert pt. "Wykopaliska", podczas którego zaprezentują utwory nieżyjącego polskiego poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego. Koncert odbędzie się 17 czerwca w Teatrze Kamienica w Warszawie.

Tagi: Jacka, Koncert
Źródło: www.e-teatr.pl

Lublin. Koncert "Moniuszko i muzyka francuska" w Trybunale Koronnym

Dodano: 07.06.2019 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przed nami kolejny koncert z cyklu "Fonie Lublina" w Trybunale Koronnym. 9 czerwca o godz. 18 poznamy muzykę Stanisława Moniuszki w w konfrontacji z dziełami francuskich twórców drugiej połowy XIX wieku.

Źródło: www.e-teatr.pl

Koncert kapeli „Lwowska Fala”

Dodano: 04.06.2019 13:18 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Lwowska Fala to polski sześcioosobowy zespół kultywujący polskość we Lwowie. Jego założyciel, Edward Sosulski - lwowski batiar od pokoleń - spotkał się w Warszawie w 1998 r. z Władą Majewską - filarem przedwojennej „Lwowskiej Fali”. Wówczas zrodziła się myśl, by reaktywować zespół.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Warszawa w rytmie Ibis Music

Dodano: 04.06.2019 7:17 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Na scenie hotelu ibis Warszawa Stare Miasto wystąpili Linia Nocna i Oly. Koncert wschodzących talentów to część globalnej kampanii ibis MUSIC, realizowanej we współpracy z Sony Music UK’s 4th Floor Creative Group i Spotify. Obejmuje ona serię 44 kameralnych koncertów w 17 krajach na całym świecie. Finaliści muzycznej rywalizacji wystąpią w strefie marki ibis na... pochodzi z serwisu .

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone