piątek, 19 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
Wiadomości z tagiem Komisja Europejska  RSS
Komisja Europejska nie ma dowodów na zagrożenie ze strony firmy Kaspersky Lab

Dodano: 17.04.2019 14:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W czerwcu 2018 roku produkty firmy Kaspersky Lab zostały uznane za niebezpieczne, a nawet szkodliwe. Dziś to oskarżenie jest nieaktualne. Komisja Europejska potwierdziła to, co mówili wcześniej analitycy. Programy zabezpieczające Kaspersky'ego nie stanowią zagrożenia. 13 czerwca 2018 roku Parlament Europejski nakazał blokadę oprogramowania Kaspersky'ego. Rezolucja przyjęta tego dnia&...

Źródło: feedproxy.google.com

Bezprecedensowe posunięcie Komisji Europejskiej. Odrzuciła projekt budżetu Włoch

Dodano: 17.04.2019 7:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska zdecydowała we wtorek o odrzuceniu projektu budżetu Włoch na przyszły rok. Rzym będzie musiał teraz przedstawić nową propozycję w ciągu trzech tygodni.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Komisja Europejska boi się sztucznej inteligencji

Dodano: 14.04.2019 7:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Bruksela postanowiła zapobiec kłopotom związanym z szybkim rozwojem sztucznej inteligencji (SI). Powstał specjalny dokument z zaleceniami na wypadek gdyby SI powodowała szkody, bądź została wykorzystana nieetycznie.

Źródło: https:

Firmy inwestycyjne w UE - Bruksela planuje spore zmiany w prawie

Dodano: 10.04.2019 19:24 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska szykuje nowe przepisy dotyczące zasad funkcjonowania polskich oraz europejskich przedsiębiorstw inwestycyjnych. Jednym z głównych celów ma być ujednolicenie zasad, na podstawie których funkcjonują banki i firmy inwestycyjne. Jednocześnie zapowiedziano uelastycznienie przepisów.

Źródło: www.podatki.biz

KE wszczęła wobec Polski postępowanie o naruszenie prawa UE

Dodano: 03.04.2019 20:01 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska wszczęła w środę wobec Polski postępowanie o naruszenie prawa unijnego, wysyłając pismo z formalnym zawiadomieniem. Sprawa dotyczy "nowego systemu środków dyscyplinarnych wobec sędziów". Polski rząd na udzielenie odpowiedzi ma dwa miesiące.

Źródło: www.deon.pl

UE sfinansuje projekty w Polsce, m.in. ekspresówki do Warszawy

Dodano: 02.04.2019 13:20 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska poinformowała we wtorek o podjęciu decyzji ws. finansowania budowy kilku dróg w Polsce m.in. S7 z Warszawy do Grójca, wsparcia Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej oraz pomocy w zakupie nowego sprzętu do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Mniejsze fundusze strukturalne mogą oznaczać cięcia urzędniczych etatów

Dodano: 30.03.2019 7:27 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska założyła, że rozmowy o unijnym budżecie po 2020 r. uda się sfinalizować jeszcze przed wyborami europejskimi w maju przyszłego roku. Czasu zostało niewiele. Tymczasem projekt w obecnym kształcie nie jest dla Polski łaskawy – otrzymamy 64,4 mld euro. To o ponad 23 proc. mniej w stosunku do blisko 84 mld euro, które polskie regiony mają do dyspozycji w obecnej perspektywie. Co samorządy mogą zrobić, by w kolejnych latach wydać pieniądze bardziej efektywnie? Według Tomasza Dorożyńskiego z Uniwersytetu Łódzkiego przydałoby się lepsze zarządzanie i ograniczenie biurokracji. Nieuniknione będą też cięcia etatów wśród urzędników zajmujących się unijnymi środkami. Urzędy marszałkowskie na razie nie chcą o niczym przesądzać.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone