sobota, 15 grudnia 2018 r.  Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
Wiadomości z tagiem Kobieta  RSS
MY - Kobieta KSIĄŻKA, WYSTAWA I DZIAŁANIE SPOŁECZNE

Dodano: 15.12.2018 13:24 | 0 odsłon | 0 komentarzy

„Kobieta” to projekt społeczno-artystyczny na rzecz kobiet. Składa się na niego książka zatytułowana „Kobieta”, wystawa pokazująca dzienniki bohaterek i fotografie oraz warsztaty dla kobiet.
Książka „Kobieta” ma dziewięć rozdziałów-rozmów z kobietami w różnym wieku, o różnych światopoglądach, żyjących w różnych miejscach w Polsce. To opowieść o kobiecie we współczesnym świecie. Książce towarzyszy wystawa „W jej dłoniach”, na której można obejrzeć fotografie bohaterek książki, poczytać ich dzienniki a także samemu coś w nich napisać.
Autorka
Eta Kobi, autorka książki i wystawy, ma 46 lat, mieszka w Warszawie, od wielu lat prowadzi działania rozwojowe i edukacyjne. Jest filologiem i trenerką umiejętności społecznych oraz pisarką i fotografką z zamiłowania. W 2017 roku przeszła operację histerektomii, która stała się impulsem do napisania książki i uruchomienia projektu dla kobiet.
Wystawa-performance 15 grudnia 2018. Wejścia na wystawę i zwiedzanie co pół godziny między 16:00 a 21:00
ONE & ONLY
Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Praca dla Opiekuna/ki Seniorki Femke, do 1400 EUR + PREMIA

Dodano: 14.12.2018 11:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Interkadra to Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego z 12-letnim doświadczeniem na rynku. Oferujemy pracę dostosowaną do Twoich kwalifikacji i potrzeb. Jesteśmy firmą godną zaufania. Nr 3372 w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Opiekunka do Seniorki Femke z nowotworem Atuty oferty: - osobny pokój w domu w Senden - samochód do dyspozycji - 4 razy w tygodniu Pflegedienst - dostęp do Internetu - sklepy w pobliżu. O ofercie: Podopieczna ma 77 lat i mieszka sama. Kobieta choruje na raka piersi, jest po chemioterapii. Pani Femke jest w pełni sprawna fizycznie jak i umysłowo. Ze względu na jej chorobę wymaga pomocy w prowadzeniu domu, zakupach. W weekendy odwiedza ją córka z mężem i dziećmi i wtedy należy przygotować większy obiad. Seniorka przesypia noce. Zadania: - pomoc w ubieraniu/higienie - prowadzenie gospodarstwa domowego - towarzyszenie i aktywizacja podopiecznej. Oczekiwania: - dobra znajomość języka niemieckiego - doświadczenie w opiece nad osobą chorą lub w podeszłym wieku - życzliwość oraz cierpliwość wobec podopiecznych - prawo jazdy. Oferujemy: - otrzymasz wynagrodzenie do 1400 EUR netto + premia świąteczna do 500 euro brutto - zyskujesz legalne i bezpieczne zatrudnienie (druk A1) - gwarantujemy składki odprowadzone od prognozowanej średniej krajowej (od ponad 4400 zł brutto) - minimum formalności - jedna, czytelna umowa - możliwość dodatkowego ubezpieczenie NW i OC - zapewniamy bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie - organizację podróży w obie strony oraz pokrycie jej kosztów - wysokiej jakości opiekę i wsparcie naszego zespołu 24/7. Zapraszamy do aplikowania na powyższą ofertę bezpośrednio u Specjalisty ds. rekrutacji w Łodzi na nr tel. : 666 826 912 Apilkacja na tą ofertę jest jednoznaczna z wyrażeniem poniższych zgód: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Interkadra Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie dla potrzeb niezbędnych do realizacji przyszłych procesów rekrutacji i przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Danych (Interkadra Sp. z o .o., ul. Wielicka 50,30-552 Kraków) w celach przysłania informacji o charakterze marketingowym, pochodzących od Administratora Danych, zgodnie z ustawą z 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r. nr 144, poz. 1204) przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Spotkanie międzykulturowe w ID

Dodano: 14.12.2018 8:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Instytut Dizajnu na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach wspólnie z Regionalnym Centrum Wolontariatu organizuje dziś spotkanie międzykulturowe z uchodźczyniami z Kurdystanu i Czeczenii - Alioną i Zaliną. Kobiety opowiedzą swoje historie.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Pn, 9 lip 22:30 (TVN) - Sekrety lekarzy

Dodano: 10.12.2018 13:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Stan zębów Edyty pozostawia wiele do życzenia. Kobieta postanowiła stawić czoło lękom i zaufać wykwalifikowanemu lekarzowi. 39-letnia Marta pracuje nad...

Źródło: https:

Pijana kobieta urodziła nietrzeźwe dziecko

Dodano: 10.12.2018 10:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

5 lat pozbawienia wolności grozi matce, która w czasie porodu miała prawie 2 promile alkoholu we krwi. Do zdarzenia doszło wczoraj w Skarżysku-Kamiennej. Kobieta jest podejrzana o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Tagi: Kobieta
Źródło: www.radio.kielce.pl

Kobieta podejrzana o pobicie klienta baru na Tysiącleciu zatrzymana dzięki anonimowym informacjom

Dodano: 06.12.2018 15:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Częstochowscy policjanci zatrzymali 25-latkę podejrzaną o udział w pobiciu jednego z klientów lokalu gastronomicznego w dzielnicy Tysiąclecie. Dotarcie do niej było możliwe dzięki anonimowym zgłoszeniom po publikacji nagrania z monitoringu z miejsca zdarzenia.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Kobieta zmarła w Szkocji 4 tys. lat temu była imigrantką

Dodano: 04.12.2018 4:42 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ava, kobieta mająca w momencie śmierci ok. 4250 lat temu 18-25 lat, której szczątki znaleziono w Szkocji w 1987 roku, była potomkiem imigrantów - wskazuje analiza DNA przeprowadzona przez zespół badaczy z Harvard Medical School i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Źródło: https:

Urodziła dziecko na posadzce w przychodni

Dodano: 03.12.2018 19:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

ROPCZYCE. Prokuratura sprawdza, czy personel ropczyckiego ZOZ-u nie naraził zdrowia i życia matki oraz dziecka. Przed tygodniem 38-letnia kobieta, która zaczęła rodzić w środku nocy pojawiła się w przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Ropczycach, która pełniła wtedy świąteczny dyżur. Zanim do rodzącej wyszedł personel przychodni, dziecko było już na świecie. Kobieta urodziła w poczekalni. Teraz [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Zatrzymano 35-letnią kobietę. Czy to matka noworodka z sortowni ubrań?

Dodano: 03.12.2018 17:04 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Niemieccy policjanci zatrzymali 35-letnią kobietę, która prawdopodobnie jest matką noworodka. Jego ciało znaleziono w listopadzie w sortowni odzieży przy ulicy Olszewskiego w Kielcach. W jej mieszkaniu w Niemczech znaleziono zwłoki innego dziecka - dziewczynki oraz zakrwawione prześcieradła. Kobieta została tymczasowo aresztowana - napisano w niemieckim dzienniku Bild.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Zaginęła mieszkanka Jędrzejowa. Policja prosi o pomoc

Dodano: 30.11.2018 22:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zaginęła 66-letnia Wanda Grabowska, mieszkanka Jędrzejowa. Kobieta o godz. 14.00 wyszła z domu i do tej pory nie wróciła - informuje Michał Kowalczyk, oficer prasowy jędrzejowskiej policji. Wanda Grabowska ma 160 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma krótkie, kręcone włosy koloru ciemny blond.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone