czwartek, 24 maja 2018 r.  Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Wiadomości z tagiem Juis  RSS
Olga Tokarczuk laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera za książkę "Bieguni"

Dodano: 23.05.2018 13:24 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pisarka Olga Tokarczuk została we wtorek wieczorem w Londynie ogłoszona tegoroczną laureatką prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera. Jury wybrało jej książkę "Bieguni" ("Flights") w tłumaczeniu Jennifer Croft spośród sześciu tytułów, które znalazły się na liście nominowanych.

Źródło: https:

Twórcy serii "Jump Street" produkują animację dla Sony

Dodano: 23.05.2018 12:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sony Pictutes Animation zapowiedziało nową animowaną komedię. Za produkcję filmu będą odpowiadać Phil Lord i Chris Miller ("21 Jump Street").  "The Mitchells vs. The Machines" opowie historię dysfunkcyjnej rodziny, która staje w obliczu rewolucji zbuntowanych maszyn. Kiedy komórki, laptopy i tablety wszczynają krwawy bunt, bohaterowie stają się jedyną nadzieją zdziesiątkowanej ludzkości. 

Źródło: www.filmweb.pl

Olga Tokarczuk laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera. "To pisarka o wspaniałej wyobraźni"

Dodano: 23.05.2018 5:41 | 1 odsłon | 0 komentarzy


​Pisarka Olga Tokarczuk została we wtorek wieczorem w Londynie ogłoszona tegoroczną laureatką prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera. Jury wybrało jej książkę "Bieguni" ("Flights") w tłumaczeniu Jennifer Croft spośród sześciu tytułów, które znalazły się na liście nominowanych. Międzynarodowa Nagroda Bookera to prestiżowe literackie wyróżnienie przyznawane w Wielkiej Brytanii autorowi i tłumaczowi najlepszej książki przełożonej w minionym roku na język angielski. Główną nagrodą jest 50 tys. funtów do podziału po równo. W krótkim...

Źródło: www.rmf24.pl

Cannes 2018: Pawlikowski najlepszym reżyserem! Złota Palma dla japońskiego filmu

Dodano: 20.05.2018 7:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię za dramat "Zimna wojna" podczas uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Złota Palma dla najlepszego filmu powędrowała do japońskiego dramatu "Manbiki kazoku" ("Złodziejaszki") w reż. Hirokazu Koreeda. Jury tegorocznej edycji festiwalu po raz pierwszy w historii tej imprezy przyznało "specjalną" Złotą Palmę - otrzymał ją legendarny reżyser Jean-Luc Gordard.

Źródło: www.rmf24.pl

Kalisz. Podwójne Grand Prix Kaliskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej

Dodano: 20.05.2018 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Werdykt Jury 58. Kaliskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej. Jury w składzie: Anna Ilczuk (Przewodnicząca), Jacek Cieślak, Jacek Wakar, Rudolf Zioło po obejrzeniu w dniach 12 - 19 maja jedenastu spektakli konkursowych postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

Źródło: www.e-teatr.pl

CANNES 2018: Znamy laureatów sekcji Un Certain Regard

Dodano: 19.05.2018 8:53 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Kolejne nagrody w Cannes rozdane. Jury sekcji Un Certain Regard pod przewodnictwem Benicia Del Toro wyróżniło pięć filmów. W sekcji pokazano w tym roku 18 tytułów. Zwycięzcą - laureatem Nagrody Un Certain Regard - został Ali Abbasi, wyróżniony za "Border". To drugi film w karierze urodzonego w Iranie i pracującego w Danii twórcy, opowieść o szwedzkiej celniczce, która staje przed moralnym i

Źródło: www.filmweb.pl

Sb, 26 maj 14:55 (TV 4) - Mali agenci 2: Wyspa marzeń

Dodano: 18.05.2018 19:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Z Carmen i Juni Cortezami rywalizują Gary i Gerti Gigglesowie. Cortezowie tropią złodziei kamuflatora...

Tagi: Mamo, Gali, Juis
Źródło: teletydzien.interia.pl

Ofiara pedofilii o dymisji chilijskich biskupów: Zmienia bieg rzeczy na zawsze

Dodano: 18.05.2018 17:53 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Juan Carlos Cruz, który jest ofiarą księdza pedofila z Chile, wyraził satysfakcję na wiadomość o tym, że po rozmowach z papieżem Franciszkiem do dymisji podali się wszyscy biskupi z tego kraju w związku ze skandalem nadużyć w tamtejszym Kościele. Łącznie z urzędu ustąpiło wszystkich ponad 30 chilijskich biskupów, oddając się do dyspozycji papieża. To rezultat zakończonych w czwartek trzydniowych rozmów z Franciszkiem, który wezwał do Watykanu wszystkich przedstawicieli tamtejszego episkopatu.

Tagi: Juis
Źródło: www.rmf24.pl

Ostatnia chwila na zgłoszenie startupu do Aulerów 2018 - konkursu na najlepsze polskie startupy

Dodano: 18.05.2018 15:19 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Najbardziej prestiżowy konkurs dla polskich startupów i firm technologicznych obchodzi w tym roku 10-lecie. Nagrody dla liderów rynku i najlepszych polskich firm z globalnym potencjałem przyznawane są przez Jury złożone z inwestorów VC, średniego i dużego biznesu, startupowców, oraz przedstawicieli środowisk i organizacji startupowych. Udział w Aulerach jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do końca niedzieli, 20 maja br.

Źródło: di.com.pl

dziś, 18 maj 19:30 (CANAL+ Sport) - Sporty walki: DSF Kickboxing Challenge 15: Bastion Chwały - walka: Jan Lodzik - Juri Żukowski; mecz: Polska - Litwa

Dodano: 18.05.2018 13:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Gala odbędzie się w Warszawie. W walce wieczoru Jan Lodzik zmierzy się z Jurijem Żukowskim. Wcześniej kibice będą świadkami meczu Polska - Litwa oraz...

Źródło: teletydzien.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone