środa, 25 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Wiadomości z tagiem Jerzy  RSS
Archeolog o krzemieniu: od pierwszych narzędzi po ekskluzywną biżuterię

Dodano: 24.04.2018 7:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Tysiące lat temu na obecnych ziemiach Polski krewni człowieka używali krzemienia do wyrobu narzędzi; najlepiej wykonane krzemienne przedmioty znane są sprzed ponad 3 tys. lat. Dziś stosowany jest on do wyrobu ekskluzywnej biżuterii - mówi PAP prof. Jerzy Libera.

Tagi: Polska, Jerzy
Źródło: naukawpolsce.pap.pl

Ustawa o dostępności inwestycji dla niepełnosprawnych gotowa do lipca

Dodano: 23.04.2018 13:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIIR) chce, aby jeszcze przed wakacjami była gotowa tzw. ustawa dostępności, która wprowadzi zasadę, według której każda inwestycja infrastrukturalna będzie musiała uwzględniać dostępność dla osób niepełnosprawnych. Ustawa ta ma wejść w życie od początku 2019 roku, zapowiedział minister Jerzy Kwieciński.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Lewica chce przejąć ster

Dodano: 22.04.2018 19:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Dariusz Wieczorek i Czesława Christowa w okręgu szczecińskim oraz Dorota Turlejska, Jerzy Kotlęga, Stanisław Wziątek i Beata Radziszewska w pozostałych okręgach to liderzy list wyborczych Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach do zachodniopomorskiego......

Źródło: www.24kurier.pl

Magda Umer / Bogdan Hołownia - Bezsenna noc

Dodano: 22.04.2018 19:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Dwoje naszych ukochanych artystów na scenie Kalinowego już 24 kwietnia o 19:30! <3
BEZSENNA NOC to tytuł nowej płyty dwojga wybitnych artystów - Magdy Umer i Bogdana Hołowni. Koncert na głos i fortepian. Moderato cantabile i jazz piano.
Prostota, wrażliwość i talent. Melancholia i uśmiech. Piękne piosenki o miłości.
Na ile niezwykłe będzie to połączenie, ocenicie Państwo sami. W miejscu gdzie Magda Umer czuje się jak w domu, wysłuchacie piosenek wybitnych poetów: Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Ludwika Starskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jacka Korczakowskiego, Andrzeja Bianusza, Wincentego Fabera. Wśród kompozytorów same sławy: Henryk Wars, Władysław Dan Daniłowski, G. Cioffi, George Gershwin, Pat Johnson, Max Steiner, Jerzy Wasowski, Seweryn Krajewski, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Joseph Kosma, Zygmunt Konieczny.
Ja właściwie opowiadam piosenki - zdradziła kiedyś w wywiadzie Magda Umer. Ale jakie to są opowiadania… i z jaką ścieżką dźwiękową!
Bilety w cenie 80 zł
rezerwacje 887 333 383

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Kabaret Pod Egidą „Sto żartów na Stulecie” – Jan Pietrzak i przyjaciele!

Dodano: 22.04.2018 13:15 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Na scenie Dobrego Miejsca usłyszymy patriotyczny koncert Kabaretu Pod Egidą, który w swoim tytule nawiązuje do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak zwykle nie zabraknie komentarzy do aktualnych wydarzeń w naszej Ojczyźnie w wykonaniu Jana Pietrzaka, któremu towarzyszyć będą znakomici artyści:
Kasia Nova, Paulina Grochowska, Bartek Kurowski, Paweł Dłużewski, Ryszard Makowski oraz Kapela Spod Egidy w składzie:
Mariusz Dubrawski, Tomasz Bielski, Jerzy Czekalla, Jerzy Stelmaszczuk, Grzegorz Poliszak.
Szczegóły: dobremiejsce.org

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Kwieciński: cel minimum to wykorzystanie 3 proc. pieniędzy z centralnych programów UE

Dodano: 20.04.2018 19:23 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Cel minimum to wykorzystanie 3 proc. pieniędzy z centralnych programów UE zarządzanych przez Komisję Europejską. To mniej więcej poziom wpłat Polski do budżetu unijnego - poinformował w środę PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Resort chce wpierać firmy w aplikowaniu o pieniądze z tych programów.

Tagi: Polska, Jerzy
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

jutro, 19 kwi 20:00 (Planete+) - Los nr 129912

Dodano: 18.04.2018 19:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Jerzy Vogel opowiada o prześladowaniach, które go spotkały za pomoc Żydom z getta. O jego bohaterskich czynach mówią potomkowie uratowanych.

Tagi: Jerzy
Źródło: teletydzien.interia.pl

Kolejna śmierć w kolarskim świecie. Nie żyje Jeron Goeleven

Dodano: 18.04.2018 10:21 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Zaledwie kilka dni po śmierci Michaela Goolaertsa kolarski świat pożegnał kolejnego zawodnika. We wtorek we własnym pokoju został znaleziony martwy pochodzący z Paal-Beringen 25-letni Jeroen Goeleven. pochodzi z serwisu .

Tagi: Kolejny, Jerzy
Źródło: naszosie.pl

Ogromne zainteresowanie inwestycjami unijnymi: wnioski na ponad pół biliona złotych

Dodano: 18.04.2018 7:32 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Wartość inwestycji, które chcą realizować Polacy w ramach polityki spójności, sięgnęła 501 miliardów złotych, złożono już ponad 80 tys. wniosków o unijne dofinansowanie z budżetu UE na lata 2014-2020 - poinformował PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Tagi: Jerzy, Polaka
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Gwiazda wielkiego formatu, zbrodnie małego kalibru

Dodano: 14.04.2018 7:54 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Harley Carter, hollywoodzki gwiazdor grający detektywa, wraca po latach do rodzinnego miasteczka w Kanadzie, gdzie wykorzystuje swoje aktorskie doświadczenie do rozwiązywania prawdziwych zagadek kryminalnych. "Carter" to serial o losach telewizyjnego gwiazdora Harleya Cartera (Jerry O'Connell), który gra detektywa w popularnym amerykańskim serialu. Po publicznym upokorzeniu i załamaniu

Tagi: Gwiazdy, Jerzy
Źródło: www.filmweb.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone