czwartek, 24 maja 2018 r.  Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Wiadomości z tagiem Jersey City  RSS
Szczerski: Prezydent mówił Fulopowi, że oczekuje poszanowania Pomnika Katyńskiego

Dodano: 17.05.2018 5:30 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Andrzej Duda powiedział burmistrzowi Jersey City Stevenowi Fulopowi "dość kategorycznie i wyraźnie, że oczekuje wypełnienia obowiązku, jakim jest poszanowanie Pomnika Katyńskiego w Jersey City" - powiedział w Nowym Jorku szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. Razem z prezydentem wiązankę składała Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Burmistrz Jersey City o nowym miejscu dla Pomnika Katyńskiego: Rozwiązanie korzystne dla wszystkich

Dodano: 15.05.2018 9:55 | 7 odsłon | 0 komentarzy


"Myślę, że polska społeczność jest bardzo ważna dla Jersey City i historii tego terenu. Prawdopodobnie nie doszacowałem istoty tego i to dla mnie ważna lekcja" - mówi w rozmowie z korespondentem RMF FM Pawłem Żuchowskim Steven Fulop - burmistrz miasta, który postanowił przenieść Pomnik Katyński. To wzbudziło protesty Polonii Amerykańskiej. "Cieszę się, że mamy korzystne rozwiązanie dla wszystkich. Nauczyłem się wiele w trakcie. I myślę, że ostatecznie to będzie lepsze położenie dla wszystkich" - dodał. Ponadto burmistrz New Jersey zapewnił,...

Źródło: www.rmf24.pl

USA: władze Jersey City i Polonia porozumiały się w sprawie Pomnika Katyńskiego

Dodano: 15.05.2018 7:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Władze Jersey City i społeczność polska osiągnęły porozumienie w sprawie Pomnika Katyńskiego; monument zostanie przeniesiony o 60 metrów. Nie było nigdy intencji okazania braku szacunku polskiej społeczności - zapewnił burmistrz Jersey City Steven Fulop.

Źródło: https:

Wiemy, jak będzie wyglądało nowe otoczenie Pomnika Katyńskiego w Jersey City

Dodano: 14.05.2018 15:50 | 7 odsłon | 0 komentarzy


RMF FM ujawnia, jak będzie wyglądało otoczenie Pomnika Katyńskiego w Jersey City po jego przenosinach. Nasz amerykański korespondent Paweł Żuchowski spotkał się z burmistrzem Jersey City Stevenem Fulopem.

Manifestacja w Jersey City przeciw planom przesunięcia Pomnika Katyńskiego

Dodano: 14.05.2018 5:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy


​Polonia protestowała w niedzielę przed Pomnikiem Katyńskim i siedzibą Rady Miejskiej w Jersey City przeciw planom przeniesienia monumentu z placu Exchange Place. Sygnowanie umowy w tej sprawie przewidziano w poniedziałek. Demonstracja przyciągnęła ok. 350 - 400 osób. Przybyli z biało-czerwonymi flagami i transparentami domagając się zachowania pomnika w dotychczasowym miejscu i uszanowania historii Polski. Rozległy się dźwięki dzwonu Katyńskiego, a także pieśni patriotycznych i religijnych. Po przemarszu od monumentu pod gmach Rady...

Źródło: www.rmf24.pl

"Pomnik Katyński w Jersey City stanie w lepszym miejscu, niż dotąd"

Dodano: 12.05.2018 21:26 | 5 odsłon | 0 komentarzy


​Pomnik Katyński w Jersey City zostanie przesunięty w lepsze miejsce, niż to, w którym teraz stoi - powiedział PAP dyrektor wykonawczy Polskiej Izby Handlowej w USA Eric Lubaczewski. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki wspierał polską stronę w negocjacjach z władzami Jersey City.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone