środa, 20 marca 2019 r.  Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wiadomości z tagiem Jednej  RSS
Zwolnienie z VAT: Kursy na prawo jazdy kat. B, C, D i E może być droższe. Kategoria A bez zmian.

Dodano: 20.03.2019 13:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że kurs na prawko nie jest "usługą edukacyjną", a więc nie może być zwolniony z podatku VAT. W ostatnich dniach media ogólnotematyczne obiegła informacja, według której kursy na prawo jazdy mogą znacznie zdrożeć. Media motocyklowe również poinformowały o możliwych podwyżkach dla motocyklowych kursów na prawo jazdy. Jednak cofnięcie zwolnienia z VATu dotyczy jedynie...

Źródło: motormania.com.pl

Warszawskie mieszczuchy wykształcone najlepiej w całej Unii. Czy przekłada się to na ich zarobki?

Dodano: 19.03.2019 19:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Według danych Eurostatu polski region stołeczny posiada najwyższy odsetek osób z wyższym wykształceniem w całej Unii. Jednak finansowo najbardziej korzystają ci, którzy nie legitymują się dyplomem uczelni, a na miejsce pracy wybrali stolicę zamiast innej części kraju.

Tagi: Jednej
Źródło: di.com.pl

Rada Powiatowa OPZZ w Częstochowie popiera nauczycieli

Dodano: 19.03.2019 12:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W częstochowskiej siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyło się w marcu posiedzenie Rady Powiatowej OPZZ. Jednym z głównych tematów była trudna sytuacja w oświacie.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Olsztyński Rower Miejski powróci wcześniej niż przewidywano? Jest wykonawca

Dodano: 18.03.2019 14:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Jedyną ofertę obsługi systemu Olsztyńskiego Roweru Miejskiego złożyła forma Roovee, która obsługiwała pilotażową wersję. Początkowo oczekiwano, że ORM w tym roku ruszy na początku czerwca. Jednak prezydent Piotr Grzymowicz wskazuje, że rowerami będziemy mogli pojechać jeszcze wcześniej.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Czy olsztynianie doczekają się nowego dworca? Prezydent widzi szanse, ale ma też obawy

Dodano: 18.03.2019 10:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Temat nowego dworca od miesięcy nie schodzi z ust olsztynian. Wojewódzki Konserwator Zabytków odmówił wpisania budynku do rejestru zabytków. Jednak od tej decyzji odwołali się społecznicy. Prezydent Piotr Grzymowicz uważa, że olsztynianie zasługują na nowoczesny obiekt i że PKP ma na ten cel kilkadziesiąt milionów złotych, ale ma też pewne obawy.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Paznokcie do czerwonej sukienki

Dodano: 17.03.2019 16:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dobranie odpowiednich paznokci do czerwonej sukienki nie jest sprawą prostą, bo nie każda czerwień sukienki to ta krwista czerwień. Mowa tu konkretnie o tym, że jest sporo odcieni czerwieni i znaczenie ma też stylistyka wykonania danej kreacji. Jednym słowem czerwona sukienka, w której można pójść na typowy biznesowy obiad to inne paznokcie niż do kreacji wieczorowej, która ma szokować wielu gości na wieczornym przyjęciu. Dlatego nie ma prostej recepty na te paznokcie, bo moda się zmienia, a wraz z nią ciekawe połączenia, czyli opcja udana to śledzenie zmian w modzie.

Tagi: Jednej, Moje
Źródło: rozne-ogloszenia.hiperogloszenia.pl

motocykle / Rea próbował walczyć z Bautistą

Dodano: 16.03.2019 11:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Alvaro Bautista wygrał pierwszy wyścig weekendu WSBK w Tajlandii. Na torze w Buriram pokonał Jonathana Reę.Rea lepiej wystartował i minął Bautistę ruszającego z pole position. Jednak nie mógł oderwać się ...

Tagi: Jednej
Źródło: moto.autoklub.pl

Kto nie ustrzeże się przed mechanizmem split payment? Nowe pomysły polskiego rządu

Dodano: 15.03.2019 21:32 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 lipca 2018 r. w Polsce funkcjonuje mechanizm podzielonej płatności (MPP), czyli split payment. Jak dotąd istnieje dobrowolność stosowania go przez nabywcę – osobę płacącą, która może, ale nie musi z niego skorzystać. Jednak w wybranych branżach split payment jeszcze w tym roku może być obowiązkowy.

Źródło: di.com.pl

Semestralne warsztaty teatralne dla młodzieży - nowe grupy!

Dodano: 15.03.2019 13:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od ponad 10 lat organizujemy warsztaty teatralne. W każdym sezonie w naszych zajęciach bierze udział ponad 300 uczestników. Praca warsztatowa jest intensywna, dynamiczna, skupiona przede wszystkim na zwiększeniu kreatywności oraz pewności w swobodnym byciu na scenie. Jednym z naszych głównych celów jest działanie całościowe, integracja w działaniu ciała i emocji. Używamy w pracy rozmaitych technik improwizacyjnych. Używamy także bardzo wielu zabaw i gier teatralnych, które wyzwalają mnóstwo pozytywnej energii, otwierają i świetnie integrują grupę. Warsztaty kończą się wydaniem dwujęzycznego Certyfikatu Akademii Sztuki i Kultury. Gdzie? Akademia Sztuki i Kultury - Warszawa Centrum Al. Jana Pawła II 36c czyli 3 przystanki tramwajowe od Dworca Centralnego 500 metrów od stacji metra Ratusz-Arsenał W jakich dniach? PIĄTKI w godz. 17:10-19:10 (od 22.02.2019) - dla dorosłych od 16 roku życia Prowadzący Piotr Filonowicz Stworzył i prowadzi warsztaty teatralne Akademii Sztuki i Kultury. Jest absolwentem Akademii Teatralnej, założycielem grup Linia Nocna oraz Fabryka Destrukcja. Organizuje podróże etnomuzykologiczne. Prowadzi zajęcia z otwierania głosu. Jest współtwórcą improwizacji wolnej. Brał udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa). Piotr Filonowicz jest także autorem realizowanych w teatrze scenariuszy. Publikował eseje o Rilkem, Prouście, Schulzu, Wyspiańskim. W tym sezonie poprowadzi semestralne warsztaty Akademii Sztuki i Kultury w Warszawie. Ile to kosztuje? 590 zł za całość lub 3 x 230 zł Jak się zapisać? • telefonicznie - 609 045 956 • mailem - [email protected] (wymaga potwierdzenia z naszej strony) Należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz telefon kontaktowy Mile widziana, ale niekonieczna, jest informacja o dotychczasowych ewentualnych doświadczeniach teatralnych zapisujących się osób. Miejsce wnoszenia opłat: • na konto: Akademia Sztuki i Kultury Al. Jana Pawła II 36c 00-141 Warszawa MultiBank 73 1140 2017 0000 4402 1292 5749 (z dopiskiem: Warsztaty teatralne) • w sekretariacie ASiK (czynny od pn. do pt. w godz. 8.30 - 16.00) Należy przed pierwszą próbą okazać instruktorowi dowód wpłaty. W przypadku opłat ratalnych należy okazywać prowadzącemu dowód wpłaty w określonym wyżej terminie. Uwaga! Jeśli warsztaty całoroczne nie spodobają Ci się, możesz bez podawania przyczyny odebrać pieniądze w ciągu siedmiu dni od pierwszej próby. Dodatkowe informacje na stronie: www.warsztaty-teatralne.pl Serdecznie zapraszamy! :) ---------------------------------------------------------------------- Od 6 lutego ruszają także warsztaty dla dorosłych od 21 roku życia. Szczegóły na www.warsztaty-teatralne.pl

Źródło: kultura.hiperogloszenia.pl

Texas: motocyklem wciąż można jeździć bez kasku, ALE…!

Dodano: 15.03.2019 9:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Można jeździć bez kasku, jeżeli spełnia się 3 wymogi. Jednak do tej pory praktycznie nie miała prawa do kontroli. Teksas to amerykańska ojczyzna wolności. Jest to jeden z tych stanów USA, w którym motocyklem można jeździć bez kasku. My oczywiście polecamy nie korzystać z tego przywileju, no ale jeżeli traficie do USA i będziecie chcieli zaznać...

Źródło: motormania.com.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone