poniedziałek, 24 czerwca 2019 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem Gdańska  RSS
Morawiecki: "Uczynimy Trójmiasto hubem na Morzu Bałtyckim". W Gdańsku podpisano trzy ważne umowy

Dodano: 24.06.2019 12:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Podpisujemy umowy na poprawę kolejowego dostępu do portów w Gdańsku i Gdyni, warte ok. 3 mld zł - powiedział w poniedziałek w porcie w Gdyni premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: https:

Meritum w Gdańsku prawie gotowe

Dodano: 20.06.2019 7:20 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Szukasz nowego mieszkania w Trójmieście? Jeśli tak, sprawdź koniecznie ofertę Pomorskich Domów – deweloper kończy właśnie budowę kameralnej inwestycji w Gdańsku Osowej. Zgodnie z zapowiedzią, nowy budynek będzie gotowy do użytku już za kilka miesięcy. Budowa Meritum (ul. Antygony) jest już rzeczywiście bardzo zaawansowana. - Gotowa jest już między innymi elewacja budynku wraz z ozdobną okładziną wykonaną z najwyższej jakości

Źródło: halo.domy.pl

Uchylenie decyzji Urzędu Skarbowego: racjonalne gospodarowanie własnym majątkiem nie jest równoznaczne z prowadzeniem działalności gospodarczej

Dodano: 18.06.2019 14:25 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Generalnie wszelkie działania podatnika przynoszące mu zarobek, a którym fiskus potrafi przypisać charakter zorganizowany i ciągły, traktowane są przez organy skarbowe jako podlegające opodatkowaniu z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w wyroku z 17 kwietnia 2019 r. uchylającym decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej zawarł pouczenie, że taki charakter działań nie przesądza o tym, że podatnik zachowuje się jak "profesjonalny podmiot (...) a nie jak podmiot zarządzający własnym mieniem i kierujący się zasadami gospodarności" (sygn. akt I SA/Gd 170/19).

Źródło: www.podatki.biz

Gdańsk. Festiwal tańca na finiszu

Dodano: 14.06.2019 0:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Trwający już od poprzedniego weekendu Gdański Festiwal Tańca powoli dobiega końca. Ale przed miłośnikami tej sztuki jeszcze jest mnóstwo atrakcji. Wszystko zacznie się w piątek 14 czerwca od finału Solo Dance Contest, konkursu dla młodych tancerzy, który odbywa się w ramach festiwalu.

Źródło: www.e-teatr.pl

W Gdańsku temperatura może przekroczyć 30 stopni. Co pomoże w schłodzeniu mieszkańców?

Dodano: 11.06.2019 13:33 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Prognozy mówią, że we wtorek i środę w Gdańsku temperatura może przekroczyć 30 stopni Celsjusza. W schłodzeniu się mają pomóc mieszkańcom zamgławiacze: w mieście będzie ich 6, a w zaspokojeniu pragnienia - uliczne zdroje, których w Gdańsku jest 25.

Tagi: Gdańska
Źródło: https:

Studio Polityczne o podziale Polski na dzielnice samorządowe

Dodano: 09.06.2019 12:48 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Czy Polska powinna być podzielona na dzielnice samorządowe, czy też powinna stanowić spójne państwo z silną władzą centralną? - dyskutowali o tym goście Studia Politycznego Radia Kielce. Temat był nawiązaniem do 21 tez, ogłoszonych 4 czerwca w Gdańsku podczas 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Prezydent Częstochowy podpisał w Gdańsku 21 tez samorządowych dla Polski

Dodano: 05.06.2019 13:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Samorządowcy podpisali dokument podczas obchodów „Święta Wolności i Solidarności” z okazji 30-lecia wyborów 4 czerwca 1989 r. Wśród sygnatariuszy był prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Źródło: www.wczestochowie.pl

W Gdańsku ruszyły prace nad rozwojem sztucznej inteligencji i systemu wsparcia kierowcy

Dodano: 05.06.2019 7:13 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Praca inżynierów zatrudnionych w Intel Compiler Center of Excellence w Gdańsku ma się przyczynić do rozwoju technologii przyszłości, w tym m.in. sztucznej inteligencji czy zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy. Sztuczna inteligencja będzie w przyszłości napędzać całą branżę technologiczną, więc mocno w nią inwestujemy – zapowiada Bill Savage, wiceprezes, developer products division GM, Software and Service Group w Intelu.

Źródło: www.chip.pl

Intel uruchamia Compiler Center of Excellence w gdańskim ośrodku badawczo-rozwojowym

Dodano: 05.06.2019 7:13 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Gdański ośrodek stanie się centrum innowacji w zakresie kompilatorów, przyśpieszając tym samym rozwój technologii przyszłości, takich jak Sztuczna Inteligencja (AI) oraz Zaawansowane Systemy Wsparcia Kierowcy (ADAS), a także rozwiązań klasy korporacyjnej, superkomputerów i sieci 5G.

Źródło: www.chip.pl

Wspominamy 4 czerwca 1989 roku.

Dodano: 04.06.2019 17:35 | 4 odsłon | 0 komentarzy

4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory do Sejmu i wolne wybory do Senatu. Na pamiątkę wydarzeń sprzed 3 dekad w Gdańsku odbywają się uroczyste obchody, uczestniczy w nich prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki. Miasto również włączyło się w ogólnopolskie rocznicowe wydarzenia i w samo południe na „Kwadracie” odbyła się krótka uroczystość.

Źródło: tvgorzow.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone